Kategorie

L-prolina

Prolina

Prolina to aminokwas należący do grupy aminokwasów endogennych. W organizmie ludzkim wytwarzana jest z kwasu glutaminowego, dlatego nie musi być dostarczana wraz z pożywieniem. Jej synteza bywa jednak niewystarczająca w wielu przypadkach, chociażby w stanach chorobowych bądź w trakcie stosowania diety ubogiej w białko. Większość aminokwasów proteinowych, w tym właśnie prolina, wykazuje charakter glukogenny. Oznacza to, że może przyjmować rolę substratu stosowanego do produkcji glukozy.

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Hanoju L-lizyna + L-prolina, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju L-lizyna + L-prolina, 90 kapsułek

65,99 zł
Hanoju, L-Prolina 400 mg, Aminokwasy, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju, L-Prolina 400 mg, Aminokwasy, 90 kapsułek

78,99 zł
Swanson L-Proline, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson L-Proline, 100 kapsułek

36,99 zł

Prolina i jej działanie

Prolina to jeden z niezbędnych związków warunkujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Należy do składników budujących kolagen, w którego cząsteczce stanowi około 20%. Produkcja kolagenu w organizmie maleje po 25. roku życia. Oznacza to pogarszającą się kondycję między innymi skóry, która staje się mniej elastyczna. Niekorzystnym efektem ograniczonej produkcji jest ponadto hamowanie funkcjonalności gruczołów potowych.

Zastosowanie proliny

Kolagen wchodzi w skład skóry, włosów i paznokci. Włókna kolagenowe są jednak obecne również w innych częściach organizmu. Białka kolagenowe stanowią jeden z głównych składników torebek stawowych. Zawartość tego białka w strukturach aparatu ruchu wpływa na radzenie sobie z obciążeniami, nie tylko tymi wynikającymi z podejmowanej aktywności fizycznej. Podaż kolagenu na właściwym poziomie ma znaczenie dla ochrony stawów, utrzymania ich w dobrej kondycji, jak i całego aparatu ruchu, a także oznacza minimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji.

Ze względu na powyższe właściwości prolina znajduje swoje zastosowanie w suplementach diety. Biorąc pod uwagę zdolność wiązania wody, występuje jako składnik produktów do pielęgnacji ciała i skóry, głównie oferujących działanie nawilżające.

Na zasadność stosowania suplementacji proliny wskazuje się w przypadku kontuzji, okresów rehabilitacji, jak i na etapie wykonywania intensywnych treningów.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego