Poradnik
Lanolina

Lanolina

Lanolina – co to jest?

Możesz nie wiedzieć, że lanolina to stały element w składzie wielu rozmaitych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry oraz włosów – dzięki niemu produkty te zyskują wiele pozytywnych właściwości. Wykorzystuje się ją również przy produkcji niektórych środków o przeznaczeniu leczniczym. Dostrzegając lanolinę w składzie produktów, których używamy nie zawsze jednak potrafimy wskazać, jakie jest jej zastosowanie. Czym jest lanolina? Jest to wosk pochodzenia zwierzęcego, otrzymywanym podczas oczyszczania owczej wełny. Jakie zastosowanie może mieć składnik pozyskiwany w ten sposób i co może wnieść do codziennej pielęgnacji?
Znalezione produkty : 9
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Alphanova Sante, lanolina, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alphanova Sante, lanolina, 40 ml
34,74 zł
Multi-Mam, lanolina do pielęgnacji sutków matek karmiących, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Multi-Mam, lanolina do pielęgnacji sutków matek karmiących, 30 ml
36,49 zł
Lansinoh, lanolina HPA, krem na brodawki sutkowe, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lansinoh, lanolina HPA, krem na brodawki sutkowe, 10 ml
35,19 zł
Lansinoh, lanolina HPA, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lansinoh, lanolina HPA, 40 ml
55,99 zł
Mokosh, lanolina hipoalergiczna, 15ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Mokosh, lanolina hipoalergiczna, 15ml
32,39 zł
Lansinoh, lanolina HPA, krem na brodawki sutkowe, 40 ml + wkładki laktacyjne, 24 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lansinoh, lanolina HPA, krem na brodawki sutkowe, 40 ml + wkładki laktacyjne, 24 sztuki
56,79 zł
Medela PureLan, maść lanolinowa na brodawki, 7 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Medela PureLan, maść lanolinowa na brodawki, 7 g
32,29 zł
Medela PureLan 100, maść lanolinowa na brodawki, 37 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Medela PureLan 100, maść lanolinowa na brodawki, 37 g
47,99 zł
Lanoskin, 100% czysta lanolina, 30 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lanoskin, 100% czysta lanolina, 30 g
28,99 zł
1 - 9 z 9 produktów

Lanolina – właściwości i zastosowanie


Lanolina znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym, a nawet spożywczym, głównie ze względu na swoje szerokie właściwości zmiękczające, nawilżające oraz odżywcze. W przemyśle kosmetycznym wykorzystywana jest jako swego rodzaju baza, ponieważ jako skuteczny emulgator doskonale wiąże tłuszcze oraz wodę, jednocześnie nawilżając i chroniąc przed utratą wody – jest doskonała przy pielęgnacji skóry produkującej zbyt małą ilość sebum. Lanolina na skórze zachowuje się niczym niewidzialny film i dzięki temu wygładza ją oraz chroni przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych, na przykład mrozu czy wiatru. Warto wiedzieć, że można używać jej w celach ochronnych również na włosach – zapobiega wtedy rozdwajaniu się końcówek oraz przesuszeniu. Ważną właściwością lanoliny jest bardzo długi czas działania, ochrania nawet po 8 godzinach obecności na skórze! A stosowana regularnie, pomaga całkowicie pozbyć się objawów przesuszonego, podrażnionego czy popękanego naskórka. Jest bardziej skuteczna i ma mocniejsze działanie niż gliceryna czy wazelina. Ponadto wspomaga walkę z łuszczycą, łagodząc jej przykre objawy. Lanolinę bardzo cenią sobie młode mamy, ponieważ jest niezastąpiona przy pielęgnacji niemowląt oraz potrzebującej szczególnej opieki skóry brodawek u mam karmiących. Zapobiega dodatkowym podrażnieniom, łagodzi zgrubienia i pomaga w gojeniu się ran. Ponadto jest ukojeniem dla wrażliwej skóry dziecka przy zapaleniu pieluszkowym oraz wszelkich otarciach czy drobnych skaleczeniach. Lanolina to bezpieczny i przebadany składnik kosmetyków, jednak w niektórych przypadkach może wywołać alergie skórne (zaczerwienienie, wysypkę, świąd). Reakcja taka jest jednak niezwykle rzadka i najczęściej to inne składniki kosmetyków używanych na co dzień wywołują niepożądane działanie.

Lanolina – jak stosować

Stosowanie lanoliny uzależnione jest od indywidualnych potrzeb, powinno być jednak zgodne z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. Może być dawkowana po każdym karmieniu lub częściej, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Miejsce nałożenia specyfiku należy oczyścić i osuszyć, a następnie nakładać delikatnie niewielką ilość. Jeżeli zachodzi potrzeba, można użyć kolejnej warstwy lanoliny, pamiętaj, aby aplikację przeprowadzać zawsze czystymi rękami.
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki