Kategorie

Leki moczopędne bez recepty

Diuretyki – leki moczopędne w stanach zapalnych dróg moczowych

Schorzenia układu moczowego to często spotykany, choć dla niektórych wstydliwy problem. Zapalenie pęcherza moczowego wiąże się bowiem z częstymi wizytami w toalecie, co nierzadko utrudnia wykonywanie obowiązków domowych i zawodowych. Oddawaniu moczu zazwyczaj towarzyszy ból i pieczenie. O wytworzeniu się stanu zapalnego może świadczyć także ból w podbrzuszu, krew w moczu, gorączka i nieprzyjemny zapach uryny. Nieleczone zapalenie pęcherza moczowego może prowadzić do groźnych powikłań takich jak zapalenie nerek. Z kolei u kobiet w ciąży może wywołać przedwczesny poród. Nie wolno więc bagatelizować żadnych niepokojących objawów.

Znalezione produkty: 7
Sortowanie:
Sortuj według
Nefrobonisol, płyn doustny, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

Nefrobonisol, płyn doustny, 100 g

19,79 zł
Nefrol 4,5g/ 5 ml, płyn doustny, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Nefrol 4,5g/ 5 ml, płyn doustny, 100 ml

9,09 zł
Urosept, 60 tabletek drażowanych - miniaturka zdjęcia produktu

Urosept, 60 tabletek drażowanych

14,29 zł
Zioła fix, Mięta 2 g, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła fix, Mięta 2 g, 30 saszetek

6,29 zł
Zioła fix, Pokrzywa 1,5 g, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła fix, Pokrzywa 1,5 g, 30 saszetek

6,09 zł
Succus Urticae Phytopharm 2,425 g/ 2,5 ml, płyn doustny, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Succus Urticae Phytopharm 2,425 g/ 2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

12,19 zł
Rowatinex, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Rowatinex, 30 kapsułek

17,39 zł

Jak zbudowany jest układ moczowy?

Czas na szybką powtórkę z biologii! Układ moczowy zbudowany jest nerek w kształcie fasoli umiejscowionych symetrycznie po obu stronach kręgosłupa, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. Jedne z najczęstszych dolegliwości tego układu to stany zapalne wywołane bakteriami oraz piasek nerkowy. O jego obecności w drogach moczowych mogą świadczyć bóle w okolicach lędźwi, bolesne parcie na mocz lub częste oddawanie niewielkiej ilości moczu.

Nerki pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie. Oczyszczają krew ze szkodliwych produktów przemiany materii, pomagają regulować ciśnienie krwi i utrzymać prawidłową równowagę wodno-elektrolitową. Warto więc o nie zadbać!

Kto jest najbardziej narażony na choroby układu moczowego?

Jak dbać o układ moczowy?

Nawracającym infekcjom układu moczowego można skutecznie zapobiegać, stosując zróżnicowaną dietę, pamiętając o umiarkowanej aktywności fizycznej i odpowiednim nawodnieniu organizmu. Niezależnie od płci i wieku należy w prawidłowy sposób dbać o higienę okolic intymnych i wykonywać regularne badania moczu. Ważnym elementem profilaktyki chorób układu moczowo-płciowego jest stosowanie prezerwatyw m.in. w przypadku stosunków z wieloma partnerami.

Do kogo się udać w przypadku takich objawów jak bolesne parcie na mocz lub częste oddawanie niewielkiej ilości moczu? Specjalistą od chorób nerek oraz układu moczowego jest nefrolog. Choroby układu moczowo-płciowego leczy także urolog.

Czym są i jak działają tabletki moczopędne?

Diuretyki to leki o działaniu moczopędnym stosowane pomocniczo m.in. w łagodnych stanach zapalnych układu moczowego lub piasku nerkowym. Leki dostępne bez recepty bazują na naturalnych składnikach roślinnych. W naszej aptece internetowej znajdziesz leki moczopędne o łagodnym działaniu rozkurczającym w postaci saszetek do rozpuszczania w wodzie, płynu lub tabletek. Oferujemy preparaty od takich producentów jak Polpharma, Bonimed, Herbapol czy Vitamed.

Diuretyki bez recepty w aptece Gemini

Czy wiesz, że leki moczopędne dostępne bez recepty, tak jak kosmetyki oraz suplementy diety, możesz kupić online? Szybko, bezpiecznie i komfortowo bez konieczności wychodzenia z domu. Przed zastosowaniem leku zapoznaj się z ulotką i w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą od chorób nerek oraz układu moczowego.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego