Poradnik
Lucerna

Lucerna

Lucerna

Rynek suplementów diety jest bardzo szeroki i pojawia się w nim wiele pojęć i określeń, które dla przeciętnego konsumenta są niezrozumiałe. Są również i takie, które od razu wywołują pozytywne skojarzenia, gdyż od dawna są znane i cenione za świadczenia zdrowotne, jakie mogą zapewnić. Jednym z takich składników suplementów diety jest lucerna – zioło, z którego właściwościami warto się zapoznać.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson Full Spectrum Alfalfa Seed, lucerna siewna, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Full Spectrum Alfalfa Seed, lucerna siewna, 60 kapsułek
26,99 zł
1 - 1 z 1 produktów

Lucerna – właściwości i charakterystyka

Zioło, jakim jest Lucerna – dzisiaj dostępne w wygodnej formie suplementu niesie wiele dobrego dla organizmu człowieka, ze szczególnym naciskiem na płeć żeńską.

Kobiety uzupełniające dietę o ten dodatek mogą łatwiej przejść przez okres menopauzy. Lucerna, bowiem niesie potwierdzony kojący wpływ na organizm kobiet w tym trudnym czasie – i to zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Udowodniono, iż pomaga wyeliminować dyskomfort związany z przechodzeniem przez okres menopauzy.

To jednak nie wszystkie świadczenia zdrowotne, jakie lucerna „zgotowała” dla przedstawicielek płci pięknej. Można znaleźć wiele informacji mówiących o jej dobroczynnym wpływie na seksualność u pań.

Suplementy z zawartością lucerny są także polecane w przypadku witaminizacji

Osoby szukające sposobu na poprawę procesów metabolicznych swojego organizmu również powinny poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z lucerną, która również może pomóc, jeśli chodzi o ten aspekt funkcjonowania ludzkiego ciała.

Lucerna – wszechstronność zastosowania

Choć już w tym momencie wykazaliśmy, jak wiele dobrego dla organizmu potrafi zrobić lucerna – ta lista jest wciąż niewyczerpana i co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na jej temat.

Jednym z tych najbardziej poszukiwanych jest jej dobroczynny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Wynika to z faktu, iż zioło to może pomóc obniżyć poziom „złego” cholesterolu LDL.

Skoro o wszechstronności zastosowania lucerny mowa – po suplementy z jej zawartością mogą też śmiało sięgać osoby, którym zależy na urodziwym i witalnym wyglądzie. Zioło to jest, bowiem znane z następujących korzyści zdrowotno-urodowych:

  • wspieranie witalności włosów
  • przydatność w przypadku delikatnych paznokci
  • poprawianie struktury i wyglądu włosów i paznokci

Zatem, choć sklepowe półki uginają się od bogatego asortymentu kosmetyków obiecujących piękne włosy i paznokcie, czasem warto zrobić krok w tył i podpatrzeć, z jakich darów ziemi korzystały nasze mamy i babcie, aby uzyskać zadowalające efekty często za ułamek kosztów i w bliższy naturze sposób. Lucerna, jak widać, okazuje się być jednym z takich darów.

Lucerna – suplement diety

Już wielu producentów suplementów diety poznało się na fenomenie tego zioła i postanowiło jego potencjał wykorzystać z korzyścią dla siebie i swoich klientów. Na kanwie tego powstały liczne dodatki i preparaty, w których to właśnie lucerna gra pierwsze skrzypce będąc ich składnikiem aktywnym.

Najczęściej spotykaną formą lucerny w formie suplementu są tabletki, choć i nierzadko można znaleźć lucernę w formie kapsułek bądź naparu. Dzięki temu każda zainteresowana jej świadczeniami zdrowotnymi osoba może znaleźć z łatwością formę, która odpowiada jej najbardziej.

Lucerna – bezpieczna suplementacja

Aby bezpiecznie i skutecznie skorzystać z dóbr, jakie daje właśnie lucerna, należy stosować się do zaleceń podawanych przez producentów suplementów z jej zawartością, a w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem, farmaceutą tudzież inną kompetentną w tym temacie osobą, która jest w stanie udzielić wiarygodnych i wyczerpujących informacji.

Trzeba też pamiętać, że choć w preparatach z lucerną to właśnie ta roślina stanowi najważniejszy ich składnik, to zwykle towarzyszą jej inne substancje np. przeciwzbrylające. Dlatego, aby mieć pewność, iż włączenie tego suplementu do diety będzie maksymalnie bezpieczne, należy się upewnić, że wśród tych składników nie ma takiego, na który ma się nadwrażliwość czy alergię. To pomoże uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych skutków ubocznych stosowania lucerny w formie suplementu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki