Kategorie

Maxibiotic

Maxibiotic

Rany po oparzeniu, otarciu czy skaleczeniu to obrażenia skóry, na które jesteśmy narażeni niemal każdego dnia, wykonując zwykłe, codzienne czynności. Niezależnie od swojego rozmiaru, sprawiają one dyskomfort i nierzadko wymagają dodatkowej pomocy w gojeniu się czy zapobieganiu wdania się infekcji. Na powierzchni skóry egzystują liczne bakterie, które w przypadku jej uszkodzenia mogą wywoływać różnego rodzaju zakażenia. Na rynku istnieje wiele środków przeciwbakteryjnych do stosowania miejscowego – jednym z nich jest Maxibiotic w maści.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 5 g - miniaturka zdjęcia produktu

Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 5 g

11,59 zł
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek

15,69 zł

Maxibiotic – czym jest?

Maxibiotic to lek w postaci maści do stosowania miejscowego. Stosuje się go w przypadku:

  • drobnych ran powstałych w wyniku otarcia, zadrapania lub ukąszenia,
  • oparzeniach,
  • owrzodzeniach skóry.

Maść Maxibiotic ma działanie przeciwbakteryjne. Środek sprawdzi się więc w sytuacjach, w których skóra uległa wyżej wymienionemu uszkodzeniu i chcemy zadbać o jej odpowiednią ochronę przed infekcją.

Maść Maxibiotic – substancje czynne

Skład jakościowy oraz ilościowy maści Maxibiotic, to 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 IU polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas), a także 400 IU bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum). Substancją pomocniczą leku jest wazelina biała.

Oznacza to, że produkt ma w swoim składzie 3 antybiotyki: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę. Jest to połączenie wzajemnie uzupełniających się substancji o działaniu przeciwbakteryjnym. Jego zadaniem jest eliminacja drobnoustrojów chorobotwórczych, które w większości przypadków są bezpośrednią przyczyną zakażeń skóry.

Neomycyna to antybiotyk aminoglikozydowy o działaniu bakteriobójczym oddziałującym przede wszystkim na bakterie Gram-ujemne. Polimyksyna B jest z kolei antybiotykiem polipeptydowym o działaniu na bakterie Gram-ujemne. Bacytracyna to również antybiotyk polipeptydowy, jednak działający bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie.

Maxibiotic – rodzaje produktów

Dla wygody i komfortu stosowania przez pacjenta maść Maxibiotic występuje w kilku rodzajach. Przy wyborze konkretnego z produktów należy zapoznać się z dołączoną do niego ulotką, bądź zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Standardowym opakowaniem jest tuba, która może być przechowywana w domowej apteczce. Dla tych, którzy chcą mieć lek zawsze przy sobie, mogą wybrać wersję w saszetkach, dzięki czemu lek w tej postaci będzie wygodny do schowania.

Dawkowanie oraz metoda stosowania maści Maxibiotic

Warto zapamiętać, że maść Maxibiotic przeznaczona jest wyłącznie do miejscowego stosowania zewnętrznego. Aby skorzystać z jej właściwości przeciwbakteryjnych, najpierw oczyść zranione miejsce, a następnie pokryj je niewielką ilością maści Maxibiotic.

Nakładaj produkt na zmienioną chorobowo powierzchnię od 2 do 5 razy w ciągu doby. Miejsce zaaplikowania maści możesz przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte.

Nie stosuj maści w okresie dłuższym niż 7 dni. To bardzo istotne zalecenie, ponieważ długotrwałe stosowanie produktu może spowodować nadmierne namnażanie niewrażliwych drobnoustrojów, w tym grzybów.

Po zakończeniu leczenia nie należy stosować produktu przed upłynięciem 3 miesięcy. Maść Maxibiotic nie powinna być stosowana u dzieci w wieku do 12 lat.

Maxibiotic – środki ostrożności

Dla zapewnienia najlepszej skuteczności oraz bezpieczeństwa leczenia przed użyciem produktu szczegółowo zapoznaj się z ulotką. Zawiera ona niezbędne wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, szczegóły na temat dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego