Poradnik
Maxibiotic

Maxibiotic

Maxibiotic

Rany po oparzeniu, otarciu czy skaleczeniu to obrażenia skóry, na które jesteśmy narażeni niemal każdego dnia, wykonując zwykłe, codzienne czynności. Niezależnie od swojego rozmiaru, sprawiają one dyskomfort i nierzadko wymagają dodatkowej pomocy w gojeniu się czy zapobieganiu wdania się infekcji. Na powierzchni skóry egzystują liczne bakterie, które w przypadku jej uszkodzenia mogą wywoływać różnego rodzaju zakażenia. Na rynku istnieje wiele środków przeciwbakteryjnych do stosowania miejscowego – jednym z nich jest Maxibiotic w maści.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 5 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 5 g
13,99 zł
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxibiotic (5 mg + 5000 UI + 400 UI)/ g, maść, 1 g x 10 saszetek
20,99 zł
1 - 2 z 2 produktów

Maxibiotic – czym jest?

Maxibiotic to lek w postaci maści do stosowania miejscowego. Stosuje się go w przypadku:

  • drobnych ran powstałych w wyniku otarcia, zadrapania lub ukąszenia,
  • oparzeniach,
  • owrzodzeniach skóry.

Maść Maxibiotic ma działanie przeciwbakteryjne. Środek sprawdzi się więc w sytuacjach, w których skóra uległa wyżej wymienionemu uszkodzeniu i chcemy zadbać o jej odpowiednią ochronę przed infekcją.

Maść Maxibiotic – substancje czynne

Skład jakościowy oraz ilościowy maści Maxibiotic, to 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 IU polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas), a także 400 IU bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum). Substancją pomocniczą leku jest wazelina biała.

Oznacza to, że produkt ma w swoim składzie 3 antybiotyki: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę. Jest to połączenie wzajemnie uzupełniających się substancji o działaniu przeciwbakteryjnym. Jego zadaniem jest eliminacja drobnoustrojów chorobotwórczych, które w większości przypadków są bezpośrednią przyczyną zakażeń skóry.

Neomycyna to antybiotyk aminoglikozydowy o działaniu bakteriobójczym oddziałującym przede wszystkim na bakterie Gram-ujemne. Polimyksyna B jest z kolei antybiotykiem polipeptydowym o działaniu na bakterie Gram-ujemne. Bacytracyna to również antybiotyk polipeptydowy, jednak działający bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie.

Maxibiotic – rodzaje produktów

Dla wygody i komfortu stosowania przez pacjenta maść Maxibiotic występuje w kilku rodzajach. Przy wyborze konkretnego z produktów należy zapoznać się z dołączoną do niego ulotką, bądź zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Standardowym opakowaniem jest tuba, która może być przechowywana w domowej apteczce. Dla tych, którzy chcą mieć lek zawsze przy sobie, mogą wybrać wersję w saszetkach, dzięki czemu lek w tej postaci będzie wygodny do schowania.

Dawkowanie oraz metoda stosowania maści Maxibiotic

Warto zapamiętać, że maść Maxibiotic przeznaczona jest wyłącznie do miejscowego stosowania zewnętrznego. Aby skorzystać z jej właściwości przeciwbakteryjnych, najpierw oczyść zranione miejsce, a następnie pokryj je niewielką ilością maści Maxibiotic.

Nakładaj produkt na zmienioną chorobowo powierzchnię od 2 do 5 razy w ciągu doby. Miejsce zaaplikowania maści możesz przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte.

Nie stosuj maści w okresie dłuższym niż 7 dni. To bardzo istotne zalecenie, ponieważ długotrwałe stosowanie produktu może spowodować nadmierne namnażanie niewrażliwych drobnoustrojów, w tym grzybów.

Po zakończeniu leczenia nie należy stosować produktu przed upłynięciem 3 miesięcy. Maść Maxibiotic nie powinna być stosowana u dzieci w wieku do 12 lat.

Maxibiotic – środki ostrożności

Dla zapewnienia najlepszej skuteczności oraz bezpieczeństwa leczenia przed użyciem produktu szczegółowo zapoznaj się z ulotką. Zawiera ona niezbędne wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, szczegóły na temat dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki