Poradnik
Mensil

Mensil

Mensil lek

Mensil lek to wygodny w stosowaniu lek bez recepty, wykorzystywany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn. Preparat Mensil lek jako główny składnik zawiera syldenafil w dawce 25 miligramów w postaci wygodnej w stosowaniu oraz dyskretnej tabletki do żucia. Pozwala to na komfortowe przyjmowanie substancji czynnej w każdych warunkach.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Mensil 25 mg, 4 tabletki do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil 25 mg, 4 tabletki do żucia
13,69 zł
Mensil 25 mg, 2 tabletki do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil 25 mg, 2 tabletki do żucia
13,99 zł
Mensil 25 mg, 8 tabletek do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil 25 mg, 8 tabletek do żucia
20,59 zł
Mensil Max 50 mg, 2 tabletki do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Mensil Max 50 mg, 2 tabletki do żucia
13,49 zł
1 - 4 z 4 produktów

Jak działa preparat Mensil lek?

Główną substancją czynną preparatu jest syldenafil, należący do grupy inhibitorów fosfodiesterazy-5. Substancja ta wchodzi w skład preparatów stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji. Preparat Mensil lek zawiera 25 miligramy syldenafilu.

Zaburzenia wzwodu członka związane są przede wszystkim z dysfunkcją naczyniową. Fizjologicznie wzwód członka uzyskiwany jest poprzez stymulację układu przywspółczulnego i uwalniania się tlenku azotu w obrębie tętnic beleczkowych ciał jamistych członka. Ciała jamiste zlokalizowane są po obu stronach cewki moczowej, a kolei ciało gąbczaste otacza cewkę i stanowi główną strukturę tzw. żołędzi członka. Ogólnie ujmując, to ciała jamiste i ciało gąbczaste stanowią większość struktury członka. Tlenek azotu powoduje rozszerzenie naczyń, co doprowadza do zwiększenia napływu krwi do ciał jamistych. Wskutek tego członek powiększa swoje rozmiary i uzyskuje twardą strukturę. Wzwód stabilizowany jest przez ucisk na żyły mięśnia kulszowo-jamistego i opuszkowo-gąbczastego, co zatrzymuje krew w obrębie penisa.

Główne znaczenie, oprócz właściwego unerwienia autonomicznego, ma unaczynienie. Wraz z wiekiem nasilają się procesy miażdżycowe, które upośledzać mogą przepływ krwi w obrębie tętnic członka oraz jej deponowanie w ciałach jamistych. Do tego dochodzi jeszcze dysfunkcja śródbłonka (jest to błona wewnętrzna tętniczek), który nie jest w stanie produkować wystarczających ilości tlenku azotu. Wskutek tego, pomimo stymulacji wzrokowej, korowej lub ruchowej, nie jest możliwe uzyskanie wystarczającego wzwodu, dla odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Składnik czynny preparatu Mensil lek – sildenafil – powoduje zwiększenie stężenia bardzo ważnego związku chemicznego, cGMP, oraz wspomaga aktywność tlenku azotu, który działa w obrębie mięśniówki ciał jamistych prącia. Sildenafil wspomaga właściwy rozkurcz mięśni gładkich, co zwiększa napływ krwi do prącia pod wpływem fizjologicznej stymulacji mechanicznej, wzrokowej lub korowej. Co istotne, bez tej stymulacji i właściwego unerwienia nie będzie możliwe uzyskanie wzwodu członka – nie należy więc obawiać się wystąpienia samoistnej erekcji po zażyciu preparatu.

Ciekawostką jest fakt, iż substancja czynna preparatu Mensil lek wykorzystywana jest m.in. w kardiologii – w leczeniu nadciśnienia płucnego oraz dermatologii i reumatologii. To zastosowanie związane jest z silnym działaniem rozszerzającym na naczynia krwionośne.

O czym należy pamiętać stosując Mensil lek?

Bardzo istotne jest dokładne zapoznanie się z ulotką załączoną do preparatu, a w razie wątpliwości – zasięgnięcie informacji od specjalisty Przyjmując jakiekolwiek leki wpływające na układ krążenia lub krążenie miejscowe, należy zawsze zapytać lekarza lub farmaceutę, czy możliwe jest bezpieczne stosowanie preparatu bez recepty Mensil lek.

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na chorobę wieńcową. Stosowane w leczeniu objawowym bólu w klatce piersiowej azotany (np. nitrogliceryna) wchodzić mogą w interakcje z sildenafilem, nasilając jego działanie i doprowadzając do gwałtownych spadków ciśnienia oraz możliwych związanych z tym stanem powikłań.

Wyjątkowe środki ostrożności powinny podjąć również osoby, które przeszły niedawno udar mózgu lub zawał serca, mające wyjściowo niskie ciśnienie tętnicze oraz cierpiące na choroby siatkówki.

Jak stosować preparat Mensil lek?

Zgodnie z ulotką dołączoną do preparatu. Jedna tabletka do żucia zawiera 25 miligramów sildenafilu i jest to zalecana dawka jednorazowa.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki