Poradnik
Mgiełka do włosów

Mgiełka do włosów

Mgiełki do włosów zniszczonych, farbowanych i narażonych na promieniowanie UV

Mgiełki do włosów przeznaczone są do pielęgnacji, a niektóre również do delikatnej stylizacji. Produkty te zawierają różnego typu składniki – nawilżające, odżywcze, nabłyszczające, a także witaminy i filtry UV. Po mgiełki do włosów warto sięgać w różnych sytuacjach, np. gdy chcemy odświeżyć fryzurę, dodać jej objętości lub ochronić przed szkodliwym działaniem środowiska.

Znalezione produkty : 9
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Zestaw Jantar Medica, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + mgiełka, 200 ml + serum, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Zestaw Jantar Medica, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + mgiełka, 200 ml + serum, 30 ml
27,49 zł
Anwen Pump It Up, mgiełka unosząca włosy u nasady, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Anwen Pump It Up, mgiełka unosząca włosy u nasady, 100 ml
20,99 zł
Farmona Radical, mgiełka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Farmona Radical, mgiełka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających, 200 ml
12,59 zł
Marion Termoochrona, mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury, 130 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Marion Termoochrona, mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury, 130 ml
12,39 zł
Biolaven, odżywka-mgiełka do włosów i skóry głowy, bez spłukiwania, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Biolaven, odżywka-mgiełka do włosów i skóry głowy, bez spłukiwania, 150 ml
27,99 zł
Anwen Summer Protect, mgiełka do włosów z filtrami UV, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Anwen Summer Protect, mgiełka do włosów z filtrami UV, 100 ml
33,99 zł
Delia Cameleo Green, mgiełka ułatwiająca rozczesywanie z olejem konopnym do włosów niesfornych i pozbawionych blasku, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Delia Cameleo Green, mgiełka ułatwiająca rozczesywanie z olejem konopnym do włosów niesfornych i pozbawionych blasku, 200 ml
19,79 zł
Anwen Pinalokada, mgiełka do reanimacji loków i fal, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Anwen Pinalokada, mgiełka do reanimacji loków i fal, 300 ml
24,99 zł
beBIO Cosmetics Longevity, naturalna wzmacniająca mgiełka do włosów, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
beBIO Cosmetics Longevity, naturalna wzmacniająca mgiełka do włosów, 100 ml
24,26 zł26,99 zł
Najniższa cena z 30 dni
1 - 9 z 9 produktów

Kiedy warto stosować mgiełki do włosów?

Mgiełka jest bardzo wszechstronnym i praktycznym kosmetykiem przydatnym w pielęgnacji włosów. Ze względu na działanie, produkty te można podzielić na nawilżające, odżywiające, dodające objętości, nabłyszczające, oczyszczające, chroniące kolor, chroniące włosy przed promieniowaniem UV lub wysoką temperaturą, ułatwiające rozczesywanie i stylizację oraz zapobiegające wypadaniu włosów. W zależności od przeznaczenia oraz zaleceń producenta aplikujemy je na mokre bądź suche włosy.

Ochronne mgiełki do włosów

Najliczniejszą grupą są mgiełki do włosów, których celem jest ochrona przed promieniami UV. Świeżo pofarbowane włosy mają intensywny kolor i pięknie błyszczą, jednak z czasem farba się wypłukuje, a kolor blaknie i matowieje. Dzieje się tak nie tylko pod wpływem mycia, ale również ze względu na działanie promieniowania UV. Żeby spowolnić ten proces i jak najdłużej cieszyć się intensywnym kolorem, warto stosować ochronne mgiełki do włosów. Sprawdzą się one również w przypadku naturalnych kosmyków, szczególnie narażonych na promieniowanie słoneczne, np. gdy jesteśmy na wakacjach. Włosy warto chronić również przed morską wodą, która ma działanie wysuszające. Wszystko to sprawia, że ochronne mgiełki do włosów są niezastąpionym kosmetykiem podczas wakacji.

Mgiełki do włosów zniszczonych

Częste farbowanie, suszenie i prostowanie włosów, a także niewłaściwa pielęgnacja oraz czynniki środowiskowe mogą niszczyć włosy. Stają się one suche, sztywne, trudno je rozczesać, bardzo łatwo się plączą i puszą. Takie cechy posiadają również włosy wysokoporowate, które są suche z natury. Upraszczając, włos składa się z łodygi i osłonki – im bardziej komórki osłonki przylegają do łodygi, tym włos jest gładszy i bardziej lśniący. Taka budowa w dużej części zależy od genów, jednak niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne mogą sprawić, że osłonka będzie słabsza, włos łamliwy i szorstki. Osoby, które borykają się z takimi problemami, mogą sięgnąć po regenerujące mgiełki do włosów. Wybierając tego typu produkty, warto szukać takich składników jak proteiny, witaminy oraz różnego rodzaju oleje.

Mgiełki odświeżające

Zaletą odświeżających mgiełek do włosów jest to, że można ich używać przez cały dzień. Ich zadaniem jest oczyszczanie i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów pochodzących np. z dymu papierosowego, jedzenia oraz zanieczyszczeń środowiska. Oczyszczające mgiełki do włosów niwelują przykre aromaty i sprawiają, że włosy dłużej pozostają świeże.

Mgiełki do włosów w Gemini

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór oczyszczających, nawilżających, ochronnych i regenerujących mgiełek do włosów. Możesz zamówić je online na stronie Gemini.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki