Kategorie

Mgiełka do włosów

Mgiełki do włosów zniszczonych, farbowanych i narażonych na promieniowanie UV

Mgiełki do włosów przeznaczone są do pielęgnacji, a niektóre również do delikatnej stylizacji. Produkty te zawierają różnego typu składniki – nawilżające, odżywcze, nabłyszczające, a także witaminy i filtry UV. Po mgiełki do włosów warto sięgać w różnych sytuacjach, np. gdy chcemy odświeżyć fryzurę, dodać jej objętości lub ochronić przed szkodliwym działaniem środowiska.

Znalezione produkty: 10
Sortowanie:
Sortuj według
Anwen Pump It Up, mgiełka unosząca włosy u nasady, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Nowość

Anwen Pump It Up, mgiełka unosząca włosy u nasady, 100 ml

18,99 zł
Zestaw Farmona Jantar, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + odżywka-wcierka do włosów, 100 ml + mgiełka, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Farmona Jantar, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + odżywka-wcierka do włosów, 100 ml + mgiełka, 200 ml

21,49 zł
Biolaven, odżywka-mgiełka do włosów i skóry głowy, bez spłukiwania, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Biolaven, odżywka-mgiełka do włosów i skóry głowy, bez spłukiwania, 150 ml

25,49 zł
Farmona Radical, mgiełka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Farmona Radical, mgiełka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających, 200 ml

9,79 zł
Zestaw Jantar Medica, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + mgiełka, 200 ml + serum, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Jantar Medica, szampon do włosów zniszczonych, 330 ml + mgiełka, 200 ml + serum, 30 ml

24,99 zł
Jantar Medica, mgiełka z wyciągiem z bursztynu, do włosów zniszczonych, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Jantar Medica, mgiełka z wyciągiem z bursztynu, do włosów zniszczonych, 200 ml

9,99 zł
Farmona Jantar, mgiełka do włosów suchych i łamliwych, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Farmona Jantar, mgiełka do włosów suchych i łamliwych, 200 ml

8,79 zł
Farmona Jantar, mgiełka z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Farmona Jantar, mgiełka z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych, 200 ml

8,79 zł
Delia Cameleo Green, mgiełka ułatwiająca rozczesywanie z olejem konopnym do włosów niesfornych i pozbawionych blasku, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Delia Cameleo Green, mgiełka ułatwiająca rozczesywanie z olejem konopnym do włosów niesfornych i pozbawionych blasku, 200 ml

16,49 zł
Dermena Sun Protect, mgiełka ochronna wzmacniająca i nawilżająca włosy, 125 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Dermena Sun Protect, mgiełka ochronna wzmacniająca i nawilżająca włosy, 125 ml

28,99 zł

Kiedy warto stosować mgiełki do włosów?

Mgiełka jest bardzo wszechstronnym i praktycznym kosmetykiem przydatnym w pielęgnacji włosów. Ze względu na działanie, produkty te można podzielić na nawilżające, odżywiające, dodające objętości, nabłyszczające, oczyszczające, chroniące kolor, chroniące włosy przed promieniowaniem UV lub wysoką temperaturą, ułatwiające rozczesywanie i stylizację oraz zapobiegające wypadaniu włosów. W zależności od przeznaczenia oraz zaleceń producenta aplikujemy je na mokre bądź suche włosy.

Ochronne mgiełki do włosów

Najliczniejszą grupą są mgiełki do włosów, których celem jest ochrona przed promieniami UV. Świeżo pofarbowane włosy mają intensywny kolor i pięknie błyszczą, jednak z czasem farba się wypłukuje, a kolor blaknie i matowieje. Dzieje się tak nie tylko pod wpływem mycia, ale również ze względu na działanie promieniowania UV. Żeby spowolnić ten proces i jak najdłużej cieszyć się intensywnym kolorem, warto stosować ochronne mgiełki do włosów. Sprawdzą się one również w przypadku naturalnych kosmyków, szczególnie narażonych na promieniowanie słoneczne, np. gdy jesteśmy na wakacjach. Włosy warto chronić również przed morską wodą, która ma działanie wysuszające. Wszystko to sprawia, że ochronne mgiełki do włosów są niezastąpionym kosmetykiem podczas wakacji.

Mgiełki do włosów zniszczonych

Częste farbowanie, suszenie i prostowanie włosów, a także niewłaściwa pielęgnacja oraz czynniki środowiskowe mogą niszczyć włosy. Stają się one suche, sztywne, trudno je rozczesać, bardzo łatwo się plączą i puszą. Takie cechy posiadają również włosy wysokoporowate, które są suche z natury. Upraszczając, włos składa się z łodygi i osłonki – im bardziej komórki osłonki przylegają do łodygi, tym włos jest gładszy i bardziej lśniący. Taka budowa w dużej części zależy od genów, jednak niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne mogą sprawić, że osłonka będzie słabsza, włos łamliwy i szorstki. Osoby, które borykają się z takimi problemami, mogą sięgnąć po regenerujące mgiełki do włosów. Wybierając tego typu produkty, warto szukać takich składników jak proteiny, witaminy oraz różnego rodzaju oleje.

Mgiełki odświeżające

Zaletą odświeżających mgiełek do włosów jest to, że można ich używać przez cały dzień. Ich zadaniem jest oczyszczanie i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów pochodzących np. z dymu papierosowego, jedzenia oraz zanieczyszczeń środowiska. Oczyszczające mgiełki do włosów niwelują przykre aromaty i sprawiają, że włosy dłużej pozostają świeże.

Mgiełki do włosów w Aptece Gemini

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór oczyszczających, nawilżających, ochronnych i regenerujących mgiełek do włosów. Możesz zamówić je online na stronie naszej apteki.

Filtry

Specjalne oferty
Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Rodzaj włosów
Dla kogo
Cecha specjalna
Typ produktu
Trendy
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego