Poradnik
Mydło antybakteryjne

Mydło antybakteryjne

Mydła antybakteryjne dla całej rodziny

Mydło to kosmetyk, którego nie może zabraknąć w łazience. Prawidłowa higiena rąk ma ogromne znaczenie nie tylko w sezonie grypowym, ale przez cały rok. W Gemini znajdziesz szeroki wybór kosmetyków antybakteryjnych od producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów w Polsce i na całym świecie takich jak Carex, Dettol, On Line, Protex, Yope czy Cleanhands. Oferujemy mydła antybakteryjne w płynie, żelu lub w kostce o działaniu oczyszczającym, bakteriobójczym i odświeżającym.

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dettol, antybakteryjne mydło w płynie, aloes i witamina E, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dettol, antybakteryjne mydło w płynie, aloes i witamina E, 250 ml
13,89 zł
On Line, mydło antybakteryjne, dozownik, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
On Line, mydło antybakteryjne, dozownik, 500 ml
10,19 zł
Dettol, antybakteryjne mydło w płynie, aloes i witamina E, zapas, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dettol, antybakteryjne mydło w płynie, aloes i witamina E, zapas, 500 ml
16,69 zł
Carex Original, antybakteryjne mydło w płynie, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Carex Original, antybakteryjne mydło w płynie, 250 ml
6,39 zł
Protex Ultra, mydło w kostce, antybakteryjne, 90 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Protex Ultra, mydło w kostce, antybakteryjne, 90 g
4,59 zł
Dettol, mydło antybakteryjne w płynie, ukojenie, zapas, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dettol, mydło antybakteryjne w płynie, ukojenie, zapas, 500 ml
16,69 zł
Protex Fresh, mydło w kostce, antybakteryjne, 90 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Protex Fresh, mydło w kostce, antybakteryjne, 90 g
4,59 zł
CleanHands, mydło antybakteryjne w płynie, owoce tropikalne, zapas, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
CleanHands, mydło antybakteryjne w płynie, owoce tropikalne, zapas, 1000 ml
11,19 zł
1 - 8 z 8 produktów

Jak wybrać mydło antybakteryjne dla dorosłych?

Zwróć uwagę, czy produkt będzie odpowiedni dla Twojej skóry. Staraj się wybierać kosmetyki, które zawierają naturalne oleje i ekstrakty roślinne lub mineralne. Szukaj produktów, które zawierają składniki o działaniu antybakteryjnym, ale także nawilżającym i natłuszczającym. W Gemini znajdziesz produkty z wygodnym dozownikiem, który wystarczy delikatnie nacisnąć, żeby uzyskać odpowiednią ilość kosmetyku. Mydło antybakteryjne w płynie znajdziesz w opakowaniach uzupełniających, które bez problemu przelejesz do własnego dozownika. Kosmetyki o większej objętości wystarczą na dłużej i spełnią wymagania nawet kilkuosobowej rodziny.

Co zrobić, gdy nie mamy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą? Warto mieć przy sobie np. antybakteryjną piankę, która szybko się wchłania i dokładnie oczyszcza dłonie bez nadmiernego wysuszania skóry lub żel do dezynfekcji na bazie alkoholu bez użycia wody. Oba produkty sprzedawane są w pojemnikach o niewielkiej objętości, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się w torebce czy plecaku. Możesz je zabrać do szkoły, pracy, na zakupy lub na wakacje.

Mydła antybakteryjne likwidują większość wirusów i bakterii chorobotwórczych (nawet do 99,9%!), które po kontakcie ze śluzówką oka, gardła czy nosa mogłyby zacząć namnażać się w organizmie. Higiena rąk ma ogromne znaczenie w przypadku ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii chorób wywoływanych m.in. przez koronawirusy czy wirus grypy. Jak długo należy myć ręce, żeby mieć pewność, że można bezpiecznie zjeść posiłek lub dotknąć twarzy? Specjaliści radzą, aby myć ręce w ciepłej wodzie przez przynajmniej 30 sekund. Należy pamiętać nie tylko o powierzchownym oczyszczeniu zewnętrznej i wewnętrznej części rąk, ale dokładnie również przestrzenie między palcami.

Naturalne mydło antybakteryjne dla dzieci

Jak zachęcić najmłodszych do dbania o czystość i higienę rąk? Pamiętaj, że przykład zawsze idzie z góry! Dzieci bardzo chętnie naśladują swoich rodziców i opiekunów. Warto to wykorzystać, aby wpoić maluchom podstawowe zasady dbania o higienę rąk. Pokaż dziecku, jak walczyć z „niewidzialnymi” (niedostrzegalnymi gołym okiem), ale szalenie groźnymi wirusami i bakteriami, które mogą zaszkodzić zdrowiu, jeśli przedostaną się np. do nosa, gardła czy oka.

Jeśli chcesz przekonać malucha do częstszej higieny rąk, możesz wybrać produkt w zabawnym opakowaniu. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych, które skutecznie oczyszczają, ale nie podrażniają delikatnej, dziecięcej skóry. Przy wyborze mydła antybakteryjnego dla dziecka zwróć uwagę na skład produktu. Sprawdź, czy kosmetyk nie tylko usuwa bakterie, ale także nawilża i łagodzi podrażnienia. Uszkodzona warstwa lipidowa naskórka to otwarta droga dla drobnoustrojów (bakterii, wirusów i grzybów).

Mydła antybakteryjne w Gemini

Szeroki wybór produktów i szybka dostawa pod wskazany adres! W Gemini znajdziesz mydła antybakteryjne do rąk zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w różnej postaci: w kostce, żelu oraz płynie. Zamawiaj produkty do codziennej higieny online: wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki