Poradnik
Naproxen

Naproxen

Naproxen

Naproxen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym działającym przede wszystkim poprzez redukcję hormonów, które powodują w organizmie:

 • stan zapalny,
 • dolegliwości bólowe.

Tym samym - naproxen jest stosowany w leczeniu bólu lub stanu zapalnego spowodowanego takimi stanami, jak na przykład zapalenie stawów, w tym zapalenie stawów kręgosłupa, czy zapalenie ścięgien. Można po niego sięgać również, jeśli chodzi o zapalenie kaletki.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Naproxen Hasco 100 mg/ g, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Naproxen Hasco 100 mg/ g, żel, 50 g
12,39 zł
Naproxen Hasco 12 mg/ g, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Naproxen Hasco 12 mg/ g, żel, 50 g
9,49 zł
Naproxen Hasco 100 mg/ g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Naproxen Hasco 100 mg/ g, żel, 100 g
16,29 zł
NaProxen Emo 100 mg/ g, żel 10%, 55 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
NaProxen Emo 100 mg/ g, żel 10%, 55 g
12,79 zł
Naproxen Emo 100 mg/ g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Naproxen Emo 100 mg/ g, żel, 100 g
17,49 zł
1 - 5 z 5 produktów

Naproxen – zastosowanie

Naproksen jako lek, który może zmniejszyć stan zapalny i ból stawów, czy mięśni - jest stosowany w odniesieniu do chorób stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Może być jednak również stosowany przy schorzeniach mięśni i kości, takich jak:

 • bóle pleców,
 • skręcenia,
 • nadwyrężenia.

Naproksen jest dostępny pod różnymi postaciami – od tabletek, przez żel.

Naproxen w tabletkach

Jedną z dostępnych form wyrobu medycznego Naproxen są tabletki – najczęściej charakteryzują się działaniem o opóźnionym lub przedłużonym uwalnianiu. W związku z tym można po nie sięgać, gdy wykazuje się potrzebę na wolniej działające postaci Naproksenu, a więc takie, które są stosowane wyłącznie w leczeniu chorób przewlekłych, jak na przykład wspomniane już zapalenie stawów.

Warto jednak zauważyć, że naproxen w tej postaci nie będzie działać wystarczająco szybko, jeśli ktoś szuka sposobu na to, by zaradzić na ostry ból. Tabletki zwykle należy przyjmować z posiłkiem lub przekąską, lub tuż po jej konsumpcji.

Naproxen – bezpieczeństwo stosowania

Nigdy nie należy stosować naproksenu, jeśli w przeszłości występowała jakakolwiek reakcja alergiczna na aspirynę lub inny podobny niesteroidowy lek przeciwzapalny. W takim wypadku należy porozmawiać z lekarzem bądź farmaceutą. Należy też porozmawiać z lekarzem przed podaniem naproksenu dziecku w wieku poniżej 12 lat.

Jak również, jeśli cierpisz na którąkolwiek z poniższych chorób:

 • choroby serca,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • wysoki poziom cholesterolu,
 • cukrzyca,
 • astma,
 • choroba wątroby,
 • choroba nerek.

Dobrym źródłem wiedzy jest również opis produktu i\lub ulotka informacyjna dołączona do produktu. Tylko bezpiecznie stosowany Naproxen może przynieść spodziewaną skuteczność i ulgę.

Naproxen – dawkowanie

Naproxen powinien być stosowany dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Absolutnie nie należy przyjmować tego leku w większych ilościach lub dłużej niż jest to zalecane. Jeśli dziecko stosuje ten lek, należy poinformować lekarza, jeśli u dziecka wystąpiły jakiekolwiek zmiany masy ciała. Dawki u dzieci są ustalane na podstawie masy ciała, a wszelkie zmiany mogą wpływać na dawkę podawaną dziecku.

Należy też pamiętać o tym, w jaki sposób Naproxen powinien być przechowywany – aby zachować swoje właściwości jak najdłużej. Przede wszystkim chodzi o to, by przechowywać produkt w temperaturze pokojowej z dala od bezpośredniego światła, wilgoci, oraz źródła ciepła. Jeśli jest to Naproxen w formie żelu – należy też pilnować tego, by przechowywać tubkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest używana. Należy też pilnować tego, by przeczytać wszystkie dostarczone dla pacjenta informacje, zanim zacznie się stosować Naproxen, a w przypadku pytań należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki