Kategorie

Palma sabałowa

Palma sabałowa – co to jest 

Palma sabałowa jest gatunkiem rośliny, który rdzennie występuje w rejonach Ameryki Północnej (znajdziemy ją między innymi w stanach: Oklahoma, Alabama, Floryda, Luizjana, Karolina Północna i Karolina Południowa). Charakteryzuje się ona swoim krzaczastym wyglądem, ciekawostką jest, że osiąga wysokość do dwóch metrów i szerokość do jednego metra. Jej pęd jest dość krótki, na szczycie palmy widnieje charakterystyczny pióropusz sztywnych liści w wyjątkowym, niebieskawym odcieniu zieleni. Kwiaty palmy sabałowej są drobne i białe, jej owoce zaś – czarne i błyszczące (uważane są one również za źródło wartościowych składników).   Roślina ta staje się coraz bardziej popularna, również w Polsce. Preparaty z tym składnikiem doceniają przede wszystkim mężczyźni, okazuje się bowiem, ż posiada ona istotne zastosowanie – może wspierać w zmaganiach z chorobami prostaty.
Znalezione produkty: 7
Sortowanie:
Sortuj według
Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 250 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 250 kapsułek

41,99 zł
Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 120 kapsułek

80,99 zł
Hanoju Palma sabałowa + Pokrzywa, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju Palma sabałowa + Pokrzywa, 90 kapsułek

60,99 zł
Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Saw Palmetto, palma sabałowa, 100 kapsułek

23,89 zł
PharmoVit, Saw Palmetto, palma sabałowa, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

PharmoVit, Saw Palmetto, palma sabałowa, 90 kapsułek

47,99 zł
Doctor Life, Saw Palmetto 160 mg, Palma Sabałowa Ekstrakt, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Doctor Life, Saw Palmetto 160 mg, Palma Sabałowa Ekstrakt, 60 kapsułek

53,99 zł
Doctor Life Prostatol, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Doctor Life Prostatol, 60 kapsułek

62,99 zł

Palma sabałowa – jak działa?

Ekstrakt z palmy sabalowej otrzymuje się z niewielkich, czarnych owoców rośliny, które zbiera się po przekwitnięciu kwiatów. Jako, że ojczyzną palmy jest Ameryka Północna, to właśnie jej rdzenni mieszkańcy odkryli pozytywny wpływ rośliny na męski układ moczowo-płciowy. Problemy w tym obrębie obserwuje u siebie coraz więcej mężczyzn, bez względu na wiek. Dolegliwości te należą do bardzo uciążliwych i dokuczliwych. Przyczyn może być wiele, infekcje, zmiany hormonalne, uwarunkowania genetyczne, niezdrowy tryb życia.

Pierwsze, niepokojące objawy związane z układem moczowym mogą sygnalizować potrzebę uzupełnienia diety w palmę sabałową. Będą to przede wszystkim zaburzenia funkcjonowania pęcherza moczowego, trudności związane z  oddawaniem moczu, zwiększenie częstotliwości, oddawania moczu, nagłe parcie, nietrzymanie moczu, lub wzmożone nocne oddawanie moczu, a także ból odczuwany w tych okolicach.  Suplementacja tą rośliną może ograniczyć pojawienie się przykrych dolegliwości.

Warto wypróbować specyfiki na bazie wyciągu z palmy sabałowej. Marka Swanson proponuje ekstrakt z rośliny w kapsułkach, zalecanych do uzupełnienia diety w składniki aktywne zawarte w suplemencie. Dla Twojej wygody producent oferuje opakowania po 100 lub 250 kapsułek. Alternatywą będzie suplement Prostatol od marki Doctor life, który stanowi połączenie różnych składników (w tym również palmy), w trosce o zdrowie prostaty. Ten sam producent oferuje również kapsułki na bazie samej palmy sabałowej, marka podkreśla, że produkt zaprojektowany jest z myślą o zdrowym układzie moczowo-płciowym każdego mężczyzny.

Palma sabałowa – stosowanie

Najbardziej popularną formą stosowania palmy sabałowej są suplementy oparte o wyciąg z tej roślinny. W Polsce znajdziemy również specyfiki o skoncentrowanym działaniu, które łączą wyjątkowe właściwości palmy oraz innych, wartościowych składników. W zależności od producenta, dawkowanie kapsułek może się różnić, na ogół jest to jedna do dwóch porcji na dobę, w sugerowanych odstępach czasu. Trzeba mieć świadomość, że istnieją przeciwwskazania dla stosowania tego suplementu. Do najważniejszych należy ciąża, karmienie piersią oraz przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (lub bycie w trakcie innej kuracji hormonalnej). Osoby z zaplanowanymi zabiegami chirurgicznymi powinny odstawić suplement nie później niż na dwa tygodnie przed zaplanowaną operacją.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego