Poradnik
Pasty dla palaczy

Pasty dla palaczy

Pasty do zębów dla palaczy i na przebarwienia szkliwa

Przebarwienia powstałe na skutek palenia papierosów czy picia kawy to problem głównie natury estetycznej. Aby przywrócić naturalny kolor zębów, można udać się do stomatologa na profesjonalne wybielanie. Na początek warto jednak zastosować rozwiązanie, takie jak pasta na przebarwienia dla palaczy, amatorów kawy, herbaty i innych napojów, które mogą przyczyniać się do niekorzystnej zmiany kolorystycznej uzębienia.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Pasta do zębów na przebarwienia dla osób palących

W Gemini dostępne są produkty o właściwościach wybielających, które mają pomóc w przywróceniu bieli uzębienia. Wśród nich znajdują się pasty do zębów dla palaczy – ich zadaniem jest niwelacja osadu i nalotu. Ponadto, mają chronić przed chorobami dziąseł, próchnicą, płytką nazębną. Produkty do higieny jamy ustnej dla osób palących zawierają również składniki, które pozwalają wyeliminować nieprzyjemny zapach z ust. Zaliczają się do nich naturalne olejki, np. miętowy czy eukaliptusowy. Pozytywnie na stan zdrowia organizmu i zębów może wpłynąć zmiana diety – rezygnacja m.in. z papierosów, alkoholu, słodkich napojów.

Pasty do zębów dla palaczy zawierają w składzie substancje ścierne lub enzymy roślinne. Do pierwszej grupy należy soda oczyszczona, glinka biała lub krzemionka, które posiadają drobinki o właściwościach polerujących zęby, co ma pomóc w usunięciu nalotów. W grupie drugiej znajduje się np. bromelina pozyskiwana z ananasa lub papaina – ich zadaniem jest delikatne rozpuszczanie osadów. Pasty tego typu mogą zawierać również składniki, które mają wygładzić zęby, co ma uchronić przed ponowną nadbudową nalotu.

Przy kupnie pasty do zębów dla palaczy należy sprawdzić wartość współczynnika ścieralności RDA. W produktach do codziennego stosowania ów współczynnik powinien wynosić ok. 45 RDA. W przypadku preparatów przeznaczonych dla osób, które chcą pozbyć się przebarwień – jest on wyższy. Warto jednak pamiętać, że pasty wybielające tego typu mogą być stosowane do 2 razy w tygodniu – w innym wypadku mogą naruszyć szkliwo.

Pasty dla palaczy

W ofercie Gemini dostępne są pasty wybielające dla palaczy różnych marek. Wśród nich znaleźć można produkty z dodatkiem węgla aktywnego, któremu zawdzięczają czarny kolor. Składnik ten wykazuje właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Jednym z produtków jest Clinomyn, do codziennego stosowania. Ma on głęboko oczyszczać i pomóc w usunięciu przebarwień, które spowodowała nikotyna oraz napoje, takie jak herbata, kawa czy wino czerwone. Ma hamować rozwój bakterii i chronić przed powstawaniem próchnicy. To pasta do zębów z dodatkiem wapnia, który ma redukować działanie kwasów oraz pochodnej fluoru – jego zadaniem jest wsparcie pielęgnacji jamy ustnej i zapobieganie powstawaniu płytki nazębnej.

Innym produktem tego typu jest Biała Perła – pasta dla palaczy, która ma pomóc przywrócić naturalną biel zębów w sposób bezpieczny dla szkliwa. Jej zadaniem jest usuwanie m.in. nalotu papierosowego i wybielanie zębów metodą enzymatyczną. Zawiera w składzie olejek eteryczny – metyl salicylate, który ma niwelować zapach tytoniu i zapewniać świeży oddech.

Kolejną propozycją są np. pasty polerujące szkliwo White Glo, z formułą wzbogaconą o mikrokryształki, które mają usuwać przebarwienia i plamy, bez uszkodzeń szkliwa. Produkt ma wzmacniać dziąsła, neutralizować nieprzyjemny zapach, powstały wskutek palenia wyrobów tytoniowych. Pasta White Glo przeznaczona jest do codziennego stosowania – cechuje ją niski stopień ścieralności szkliwa.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki