Poradnik
Proszek zasadowy

Proszek zasadowy

Proszek zasadowy

Zakwaszenie organizmu – na pomoc proszek zasadowy

Coraz częstsze dolegliwości odczuwane ze strony układu pokarmowego, problemy mięśniowo-stawowe, pogarszająca się kondycja skóry czy też podkrążone oczy – to tylko część z objawów, które mogą świadczyć o zakwaszeniu organizmu. Jest to stan polegający na zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej, mogący prowadzić do rozwoju wielu schorzeń. Jednym ze sposobów na wsparcie uporania się z taką przypadłością jest proszek zasadowy.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Langsteiner Proszek zasadowy, 300 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Langsteiner Proszek zasadowy, 300 g
33,49 zł
Langsteiner Proszek Zasadowy Tabs, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Langsteiner Proszek Zasadowy Tabs, 30 tabletek
26,99 zł
1 - 2 z 2 produktów

Czym jest proszek zasadowy?

Praca wielu układów, w tym pokarmowego czy oddechowego, warunkowana jest między innymi poprzez dostarczanie minerałów. Organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować, dlatego muszą być one pozyskiwane zewnętrznie, wraz z pożywieniem. Wśród tych niezbędnych składników wymienia się kwasowe, które odpowiadają za obniżanie pH krwi i płynów ustrojowych. Zasadowe z kolei mają za zadanie neutralizować nadmiar kwasów, tym samym przywracając pH krwi do poziomu wynoszącego około 7,35.

Pierwiastki kwasotwórcze to fosfor, chlor oraz siarka. Zasadowe: wapń, magnez, sód, potas. Gdy tych pierwszych w organizmie pojawia się zbyt dużo, dochodzi do obniżenia pH płynów ustrojowych ciała i zakwaszenia. O wyrównanie zachwianej równowagi może zadbać proszek zasadowy, w którego składzie znajdują się odpowiednie proporcje pierwiastków zasadotwórczych.

Ponadto wymienia się inulinę, która stanowi frakcję rozpuszczalnego błonnika należącego do rodzaju oligofruktoz. Inulina wpływa na wspomaganie oczyszczania organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii, ale i obniżone wchłanianie cholesterolu. Pozwala wyregulować perystaltykę jelit. Proszek zasadowy może dodatkowo stanowić źródło niektórych z pierwiastków występujących w ilościach śladowych: żelaza, miedzi, selenu i molibdenu.

Jak działa proszek zasadowy?

Składniki, jakie zawiera w swoim składzie proszek zasadowy, to prebiotyki, które mają znaczenie dla utrzymania prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit, a to za sprawą obecności wspomnianej inuliny, która ów prebiotyk stanowi. Dzięki wyregulowanej perystaltyce jelit poprawia się częstotliwość wypróżnień. Zawarte w proszku zasadowym pierwiastki śladowe są z kolei odpowiedzialne za wspomaganie metabolizmu organizmu.

Odpowiednie proporcje pierwiastków zasadotwórczych pomagają w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Z tego względu proszek zasadowy znajduje swoje miejsce w profilaktyce chorób powodowanych zaburzeniem tejże równowagi.

W składzie proszku zasadowego występują również witaminy C i E. Są to jedne z silniejszych antyoksydantów, mające wpływ na ochronę organizmu przed działaniem wolnych rodników.

Proszek zasadowy a odchudzanie

Nieregularne wypróżnienia, organizm zmagający się z nadmiarem toksyn oraz zalegającej wody, a także zaburzenia energetyczne, prowadzą do rozwoju nadwagi i otyłości. Takie objawy mogą być wynikiem zaburzonej gospodarki kwasowo-zasadowej. Kwaśne środowisko prowadzi nie tylko do obniżenia pH płynów ustrojowych, ale i spowolnienia tempa przemiany materii. Finalnie dochodzi do gromadzenia się nadmiaru toksyn w tkance tłuszczowej. Pogłębia się zakwaszenie organizmu, a energia, która zostaje pozyskana z pożywienia, jest niewłaściwie kumulowana w postaci tkanki tłuszczowej. Przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu ma zatem znaczenie również dla wspomagania w walce o szczupłą sylwetkę. Do tego celu niezbędne są pierwiastki zawarte w proszku zasadowym.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki