Poradnik

Provag

Provag

Infekcje intymne to uciążliwa i nawracająca dolegliwość, która to wymaga szybkiej reakcji, aby zwiększyć poczucie komfortu. Przyczynami stanów zapalnych pochwy są sytuacje, w których dochodzi do zniszczenia jej naturalnej flory bakteryjnej i zastąpienia jej przez drobnoustroje patogenne. To zaburzenie równowagi bakteryjnej może wystąpić z powodu:

 • antybiotykoterapii,
 • stosowania antykoncepcji hormonalnej,
 • cukrzycy,
 • naturalnych zmian hormonalnych (ciąża, menopauza),
 • częstych kąpieli w basenach,
 • kąpieli w wodzie o innej florze bakteryjnej (np. wyjazdy),
 • korzystanie z publicznych toalet i przyborów toaletowych,
 • infekcji przenoszonych drogą płciową,
 • nieprawidłowej higieny,
 • wykonywania irygacji pochwy.

Na rynku istnieje wiele produktów, których zadaniem jest profilaktyka infekcji intymnych oraz pomoc w przywróceniu prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Należą do nich preparaty z serii Provag.

Wśród produktów Provag wyróżniamy produkty takie jak probiotyk doustny, specjalistyczną emulsję do higieny intymnej oraz żel do ochrony i pielęgnacji okolic intymnych. Takie rozwiązanie zapewnia pacjentkom możliwość doboru odpowiednich środków do profilaktyki i kompleksowej pielęgnacji narządów intymnych.

Ze względu na różnorodność preparatów oraz możliwych różnicach w ich składzie, przed wyborem konkretnego produktu zapoznaj się szczegółowo ze wskazaniami producenta oraz ulotką dołączoną do opakowania.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
PrOVag, żel do ochrony i pielęgnacji okolic intymnych, 30 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
PrOVag, żel do ochrony i pielęgnacji okolic intymnych, 30 g
27,49 zł
PrOVag, specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci od 1 roku życia, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
PrOVag, specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci od 1 roku życia, 150 ml
24,49 zł
PrOVag, specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci od 1 roku życia, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
PrOVag, specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci od 1 roku życia, 300 ml
27,79 zł
1 - 3 z 3 produktów

Provag kapsułki – probiotyk ginekologiczny

Provag to doustny probiotyk ginekologiczny, który ma uzupełnić dietę w żywe bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Pacjentki sięgają po niego w przypadku nawracających infekcji intymnych, ochronnie podczas antybiotykoterapii, a także wtedy, gdy niezbędne jest dodatkowe wsparcie dla narządów intymnych (na przykład ciąża, podróż, spadek odporności czy okres menopauzalny).

Provag w formie kapsułek zawiera w swoim składzie żywe pałeczki kwasu mlekowego. Naturalna flora bakteryjna pochwy składa się bowiem przede wszystkim z tych bakterii. Stanowią one barierę przeciw szkodliwym drobnoustrojom, które mogłyby zasiedlić pochwę. Warto zwrócić uwagę, że jest to jeden z kilku produktów należących do serii Provag. Kapsułki można stosować równolegle z używaniem specjalistycznej emulsji do higieny intymnej oraz żelem do pielęgnacji i ochrony.

Provag żel – na objawy zakażenia

Provag żel przeznaczony jest dla kobiet mających tendencje do zakażeń okolic intymnych. Preparat w swoim składzie zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobactillus, których zadaniem jest naturalna ochrona pochwy oraz jej okolic przed szkodliwymi patogenami.

Wskazania do stosowania produktu są takie same jak w przypadku innych preparatów Provag. Żel może być stosowany zewnętrznie, a Provag kapsułki doustnie, a więc pacjentki, które chcą zadbać o zewnętrzną i wewnętrzną ochronę okolic narządów płciowych, mogą sięgnąć po oba produkty jednocześnie.

Provag emulsja – specjalistyczna higiena intymna

Provag emulsja to kosmetyk przeznaczony do codziennej higieny okolic intymnych. Kompozycja składników produktu jest nieprzypadkowa. To między innymi:

 • metabolity bakterii z rodzaju Lactobactillus,
 • ekstrakt z aloesu,
 • pantenol i alantoina,
 • glikol kaprylowy,
 • gliceryna,
 • kwas mlekowy,
 • delikatne substancje myjące.

Tak dobrane składniki sprawiają, że Provag emulsja nie tylko pomaga kobietom zadbać o prawidłową higienę intymną, ale także wspomaga regenerację skóry i dba o jej nawilżenie.

Podsumowując, w sytuacji, gdy pacjentki szukają wsparcia w dolegliwościach związanych z infekcją narządów intymnych, mogą profilaktycznie zastosować preparaty Provag emulsja, żel oraz kapsułki opracowane są w taki sposób, by wspierać przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej pochwy, łagodzić objawy oraz zwiększać naturalną ochronę pochwy.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki