Poradnik
Revlon Colorstay 150

Revlon Colorstay 150

Podkład Revlon Colorstay 150

Dobrej jakości, trwały podkład do twarzy jest jednym z najpopularniejszych kosmetyków stosowanych codziennie przez miliony kobiet. Jednym z takich produktów jest Revlon Colorstay 150 w kolorze Buff. W jego składzie znajduje się opatentowana przez markę formuła SoftFlex pozwalająca na szybką aplikację i uzyskanie skutecznego, mocnego krycia bez "efektu maski". Po nałożeniu na twarz (za pomocą opuszków palców lub gąbeczki) produkt utrwala się na skórze w minutę. Beztłuszczowa konsystencja sprawia, że nie zatyka porów, a co za tym idzie, nie powoduje przetłuszczania się. Ponadto, filtr SPF 20 (średnia ochrona) zabezpiecza cerę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego o każdej porze roku, przez co spowalnia oznaki starzenia się.

Produkt zamknięty jest w 30 ml buteleczce z wygodną w obsłudze pompką. Zaleca się nanosić go na dobrze oczyszczoną skórę, po uprzednim wklepaniu kremu odpowiadającego rodzajowi cery.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Revlon ColorStay, podkład do cery normalnej i suchej, nr 150, Buff, z pompką, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Revlon ColorStay, podkład do cery normalnej i suchej, nr 150, Buff, z pompką, 30 ml
33,29 zł
Revlon ColorStay, podkład do cery mieszanej i tłustej, nr 150, Buff, z pompką, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Revlon ColorStay, podkład do cery mieszanej i tłustej, nr 150, Buff, z pompką, 30 ml
33,29 zł
1 - 2 z 2 produktów

Zasady dobierania podkładu

Zbyt ciemny lub za jasny podkład na twarzy nie daje estetycznego wykończenia. Dodaje lat, nadaje skórze niezdrowego wyglądu. Pierwszą zasadą właściwego dobrania koloru jest testowanie produktu w dziennym świetle. Sztuczne jarzeniówki obecne w drogeriach mogą zafałszować wynik. Kluczowa jest znajomość naturalnej karnacji. Jeżeli cera ma delikatnie żółty odcień, świadczy to o jej ciepłym tonie - jest to cera oliwkowa. Typ chłodniejszy charakteryzuje się zaróżowieniem - cera określana jest jako porcelanowa. Najlepiej jest testować kolor podkładu (np. Revlon Colorstay 150), rozsmarowując go na linii żuchwy. Warto odczekać kilka minut, zanim produkt utleni się i na skórze pozostanie finalny jego odcień. Dobrze jest zestawić ze sobą trzy różne odcienie podkładu o tonie zbliżonym do cery. Zasada mówi, że jego kolor powinien być taki sam lub o jeden ton jaśniejszy niż skóra. Nigdy ciemniejszy. Wraz z upływem czasu, pod wpływem tlenu barwa fluidu staje się nieco ciemniejsza.

Zasady dobierania podkładu do rodzaju cery

Produkty firmy Revlon dopasowane są do dwóch rodzajów skóry: normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej. Każda z nich ma inne wymagania pielęgnacyjne, dlatego złe dopasowanie fluidu koloryzującego może pogorszyć jej ogólny stan. Cera tłusta charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, rozszerzonymi porami oraz szybciej przetłuszczającą się strefą T, którą obejmuje czoło, nos i brodę. Na jej powierzchni znacznie częściej pojawiają się niedoskonałości, w tym wypryski i zaskórniki. Podkład dla skóry tłustej i mieszanej powinien być matujący, bogaty w składniki antybakteryjne i łagodzący powstające zmiany skórne. Cera sucha, w tym wrażliwa, bywa mało sprężysta, widocznie odwodniona, a jej posiadaczkom towarzyszy uczucie ściągnięcia (szczególnie po umyciu) i zaczerwienienia. Większość pudrów i podkładów nie wygląda na niej dobrze, ze względu na podkreślanie suchych skórek i matujący efekt. Podkład dla cery normalnej i suchej powinien zawierać w składzie substancje nawilżające (w tym witaminę E, A) oraz rozświetlające.

Jak nakładać podkład do twarzy?

Zarówno wybór, jak i technika nakładania podkładu jest sekretem udanego makijażu. Dobrej jakości fluid (np. Revlon Colorstay 150) aplikuje się na umytą i wysuszoną skórę twarzy. Po jej przemyciu (żelem z wodą, mleczkiem lub tonikiem) najlepiej nałożyć odpowiedni krem dopasowany do cery. Pomiędzy aplikacją kremu i podkładu powinno minąć minimum 10 minut. Pozwoli to na całkowite wchłonięcie się produktu i zapobiegnie "rolowaniu" się fluidu na twarzy. Nakłada się go na wiele sposobów, wykorzystując przy tym m.in.: opuszki palców, pędzle lub gąbeczki. Ważne, aby przybory do makijażu były uprzednio umyte i suche. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się bakterii i powstawaniu na twarzy krost. Za pomocą wygodnej pompki należy odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Zazwyczaj do wykonania makijażu całej twarzy wystarczy kropla fluidu o wielkości małego orzecha włoskiego. Poziom krycia można dowolnie dobierać w zależności od potrzeb. Ważne, aby nie pocierać skóry, a produkt delikatne wklepywać w naskórek. Jeśli szyja jest odsłonięta, warto upewnić się, że podkład nie odznacza się na linii żuchwy i w razie konieczności rozprowadzić go również na szyi i dekolcie. Jeśli istnieje taka konieczność, całość można dodatkowo utrwalić pudrem.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki