Poradnik
Serum z kwasem hialuronowym

Serum z kwasem hialuronowym

Serum z kwasem hialuronowym

Serum z kwasem hialuronowym może się okazać doskonałym rozwiązaniem na problemy związane z nadmiernym i zbyt szybkim starzeniem się skóry. Związek ten jest jednym z podstawowych budulców nie tylko jej, ale i ścięgien oraz tkanki podskórnej. Odpowiada za elastyczność, nawilżenie oraz młody wygląd naszej skóry. Degradacja kolagenu może być związana ze starzeniem, działaniem promieni słonecznych, obecnością toksyn lub też być efektem palenia tytoniu.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
GlySkinCare Hyaluronic Serum, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
GlySkinCare Hyaluronic Serum, 30 ml
39,99 zł
Bielenda Professional Face Program, serum do twarzy z kwasem hialuronowym, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bielenda Professional Face Program, serum do twarzy z kwasem hialuronowym, 30 ml
35,49 zł
DermoFuture, zastrzyk serum z kwasem hialuronowym, 20 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
DermoFuture, zastrzyk serum z kwasem hialuronowym, 20 ml
21,56 zł 22,69 zł
Najniższa cena z 30 dni
1 - 3 z 3 produktów

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak ważny?

Kwas hialuronowy to związek o budowie cukrowej. Dlatego też jest zaliczany do polisacharydów. Ze względu na obecność grup funkcyjnych kwasu octowego, aminowej oraz dodatkowych, m.in. hydroksylowych, związek ten zaliczany jest do grupy glikozoaminoglikanów (GAG).

Obecność wspomnianych grup funkcyjnych odpowiada za jedną z elementarnych właściwości tego składnika – wiązanie wody. Duża ilość kwasu hialuronowego w skórze sprawia, że ta jest lepiej nawilżona, co przekłada się na poprawienie elastyczności, rozciągliwości i brak zmarszczek. Związana z wiekiem i nie tylko degradacja kolagenu powoduje utratę nawilżenia w obrębie podstawnych warstw skóry, co doprowadzać może w efekcie do utraty elastyczności i pojawienia się pierwszych oznak starzenia.

Kwas hialuronowy może mieć strukturę usieciowaną, niecałkowicie usieciowaną i nieusieciowaną. W klasycznej medycynie estetycznej usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest jako wypełniacz, nieusieciowany jako czynnik wspomagający nawilżenie skóry. Częściowo usieciowany kwas wykorzystuje się w procedurach wypełniania niewielkich zmarszczek.

Zastosowanie kwasu hialuronowego nie tylko w serum z kwasem hialuronowym, ale i w zabiegach medycyny estetycznej pozwala:

 • wygładzać zmarszczki,
 • zwiększać elastyczność i napięcie skóry,
 • spłycać blizny,
 • eliminować tzw. kurze łapki,
 • usuwać nadmiernie podkreślone dolinki łez,
 • i wiele innych.

Jakie składniki dodatkowe może zawierać jeszcze serum z kwasem hialuronowym?

Docelowym działaniem takiego serum jest:

 • uzyskanie sprężystości,
 • redukcja drobnych zmarszczek,
 • poprawa nawilżenia skóry,
 • regulacja odnowy naskórka,
 • łagodzenie stanu zapalnego,
 • spowolnienie procesów starzenia się.

W tym celu praktycznie każde serum z kwasem hialuronowym wzbogacane jest o dodatkowe składniki, które mają poprawiać parametry tego rodzaju preparatów i w efekcie – umożliwiać uzyskanie pięknego wyglądu. W tym celu stosuje się wiele różnych substancji.

Jedną z nich jest glicerol – alkohol polihydroksylowy o strukturze lepkiej, tłustej w dotyku cieczy. Jest to jedna z bardzo silnie wiążących wodę substancji, co wspomaga nawilżenie skóry i ułatwiać może penetrowanie składników aktywnych preparatów w jej głąb.

Ekstrakt z winogron, szczególnie z ich nasion, wspiera odporność błon komórkowych na działanie wolnych rodników – związków o działaniu uszkadzającym i promującym przyśpieszone starzenie się komórek. Właściwości te odpowiadają za ogólne wspomaganie zdrowej i elastycznej skóry.

Ekstrakt z alg to także potencjalny składnik serum z kwasem hialuronowym. Wykazuje on silne działanie przeciwko wspomnianym powyżej wolnym rodnikom tlenowym.

Jak stosować takie serum z kwasem hialuronowym?

Wiele preparatów ma formę lekkiej emulsji – charakterystyczną dla serum. Inne cechują się żelową konsystencją. Niezależnie od formy, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta dotyczących częstotliwości aplikacji oraz unikania spożywania alkoholu, oraz palenia tytoniu – mogłoby to doprowadzić do zredukowania pozytywnych efektów zastosowanej kuracji.

Konkretne zalecenia dotyczące stosowania serum z kwasem hialuronowym zależne są od marki oraz producenta danego kosmetyku.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki