Poradnik
Smoczek Mam

Smoczek Mam

Smoczek MAM

Smoczek MAM to produkt dedykowany najmłodszym dzieciom. W ofercie Apteki Gemini odnajdziemy zarówno smoczki do karmienia – kompatybilne z butelkami MAM i kubkiem Trainer – oraz kolorowe i lubiane przez dzieci smoczki uspokajające. Produkty firmy MAM nie zawierają Bisfenolu A, są atestowane i uznane przez międzynarodowe gremia.

Znalezione produkty : 0
1 - 0 z 0 produktów

Dlaczego warto wybrać Smoczek MAM?

Smoczek MAM to rozwiązanie, którego historia sięga 1976 roku, kiedy to Peter Rohrig połączył design z wiedzą medyczną oraz funkcjonalnością. We współpracy z czołowymi specjalistami pediatrii, nauki oraz designerów udało stworzyć się pierwszy smoczek. Obecnie produkty MAM sprzedawane są w ponad 30 krajach świata – Europie, Ameryce Południowej i USA.

Smoczek MAM to rozwiązanie opracowane zostało we współpracy z pediatrami, stomatologami i ortodontami. Celem tych działań było stworzenie nie tylko dobrego, ale przede wszystkim bezpiecznego smoczka dla dzieci. Oczywiście, akcesoria tego typu nigdy nie są nudne. Producent oferuje je w różnych wersjach kolorystycznych, wśród których dominują motywy zwierzęce, bohaterowie bajek itd.

Charakterystyczną cechą produktów MAM jest zastosowanie innowacyjnych materiałów. Popularne w przeszłości kauczukowe (lateksowe) smoczki były miękkie i plastyczne, co pozwalało niejako imitować pierś mamy. Były to dobre smoczki dla dzieci z osłabionym ssaniem – np. w wyniku zaburzeń neurologicznych. Niski opór rozleniwiał jednak dzieci i mógł doprowadzać do zaburzeń mowy oraz zgryzu. Kolejną niedogodnością jest dodatkowo to, że kauczuk łatwo ulega zmianom chemicznym, co widoczne i wyczuwalne jest pod względem koloru, jak i zapachu – tutaj nawet wielokrotne wyparzanie nie pomoże.

Dodatkową kwestią jest na pewno to, że smoczki wykonane z kauczuku niekiedy uczulają, a miękki materiał smoczka może być przez starsze dzieci przegryzione, co czasem doprowadza do zachłyśnięcia.

Smoczek MAM wykorzystuje opatentowany przez firmę tzw. jedwabisty silikon. Jest to smoczek miękki i delikatny, idealnie imitujący pierś. Klasyczne silikonowe smoczki są dość twarde, co zmusza dzieci do silniejszego ssania i w efekcie stymuluje rozwój aparatu mowy, podniebienia oraz żuchwy. Niestety, nie wszystkie dzieci są w stanie zaakceptować twarde silikonowe smoczki – dlatego też można sięgnąć po Smoczek MAM, który miękkością naśladuje pierś mamy, a jednocześnie jest na tyle wytrzymały, aby zabezpieczyć przed przegryzieniem.

Czy Smoczek MAM jest bezpieczny?

Jak najbardziej. Zastosowanie tzw. jedwabistego silikonu wcale nie doprowadziło do modyfikacji chemicznej produktu, która byłaby zagrożeniem dla dziecka. Każdy smoczek MAM jest wolny od bisfenolu A.

Obecnie Komisja Europejska zakazuje stosowania bisfenolu A w produktach dla dzieci – jest to zgodne z zamierzeniami wyartykułowanymi w Dyrektywie 2011/8/EU.

Jaki smoczek MAM możemy wybrać dla dziecka?

W ofercie Apteki Gemini znajdują się najróżniejsze smoczki MAM, wśród nich odnajdziemy:

  • MAM BABY – smoczki nisko/średnio/wysoko przepływowe dla dzieci od urodzenia do okresu powyżej 6. miesiąca życia,
  • Smoczek MAM BABY uspokajający – wykonany z silikonu dla dzieci w różnym wieku.

Producent szczyci się ortodontycznym i symetrycznym kształtem swoich produktów, co ma odpowiadać na kolejne fazy rozwoju żuchwy i aparatu mowy. Atutem ma być również dobre dopasowanie do buzi dziecka oraz nieprzeszkadzająca tarcza. Smoczki nie podrażniają i nie uczulają.

Naturalnie, wszystkie produkty od MAM są wolne od bisfenolu A oraz innych szkodliwych związków, które mogłyby uczulać lub wywoływać podrażnienie buzi dziecka.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo