Kategorie

Sok z pokrzywy

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Produkty Bonifraterskie Pokrzywa, sok z liści, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Produkty Bonifraterskie Pokrzywa, sok z liści, 500 ml

23,49 zł
Joshua Tree 100% soku z liści pokrzywy, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Joshua Tree 100% soku z liści pokrzywy, 1000 ml

26,49 zł
EkaMedica Pokrzywa, sok, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

EkaMedica Pokrzywa, sok, 1000 ml

32,49 zł
Alter Medica Pokrzywa, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica Pokrzywa, sok, 500 ml

15,99 zł
EkaMedica Pokrzywa, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

EkaMedica Pokrzywa, sok, 500 ml

22,99 zł
Vigana Pokrzywa, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Vigana Pokrzywa, sok, 500 ml

21,99 zł

Sok z pokrzywy

Coraz więcej osób wybiera suplementy diety, które są oparte w całości lub w znacznej części na naturalnych składnikach. Jednym z takich suplementów jest sok z pokrzywy – cieszy się rosnącą popularnością, którą zawdzięcza wielu interesującym właściwościom. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o włączeniu soku z pokrzywy do swojej diety?

Pokrzywa: właściwości, działanie

Pokrzywa to wbrew pozorom nie tylko chwast, który drażni niektórych sadowników. Wyciąg z tej rośliny ma wiele cennych właściwości. Po pierwsze – sok z liści pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.) wykazuje działanie oczyszczające. Działa moczopędnie i tym samym pomaga w usuwaniu toksyn nagromadzonych w organizmie. Pokrzywa ma również działanie antyhistaminowe; to oznacza, że może być stosowana przez alergików. Sok z tej rośliny zawiera także antyoksydanty, które z kolei zwalczają wolne rodniki. To jednak nie koniec prozdrowotnych właściwości tej rośliny; sok z pokrzywy wspomaga nasz układ odpornościowy, dba o zdrowie naczyń krwionośnych i wzmacnia stawy. Na włączeniu pokrzywy do diety skorzystają również cukrzycy; sok z pokrzywy stabilizuje poziom glukozy we krwi. Należy jednak pamiętać, że osoby, które mają duży problem z uregulowaniem poziomu cukru, nie powinny przyjmować tego preparatu w dużych ilościach.

Sok z pokrzywy wpływa korzystnie także na urodę – wzmacnia włosy i paznokcie dlatego coraz częściej sięgają po niego również panie, które chcą poprawić pewne aspekty swojej urody.

Sok z pokrzywy: jak często i w jakich dawkach?

Zaleca się codzienne zażywanie soku z pokrzywy, najlepiej nawet dwa razy dziennie. Dawka nie powinna przekraczać 30 ml (optymalnie 20-25 ml), przy czym sok najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem. Osoby, które są wrażliwe na smak pokrzywy i wolą łagodniejszą wersję tego suplementu, mogą rozcieńczyć preparat wodą (lub nawet sokiem) w stosunku 1:1. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć sok.

Filtry

Producent
Cena
-
Postać
Smak
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego