Poradnik
Kremy z filtrem SPF 50+

Kremy z filtrem SPF 50+

Kremy przeciwsłoneczne z filtrem SPF50+

Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji skóry jest ochrona przeciwsłoneczna, która ma zapobiegać szkodliwemu działaniu promieni UV. Wysoką skutecznością wykazują się kremy z filtrem 50+ SPF, które mają zapewnić silną ochronę przed niepożądanymi skutkami.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Kremy do opalania 50+ – właściwości

Zadaniem produktów z wysokim faktorem jest zabezpieczenie przed słońcem, którego działanie może przyczynić się do:

 • wzmożonego rogowacenia naskórka,
 • utraty jędrności i elastyczności skóry,
 • powstawania zmarszczek, zmian barwnikowych,
 • zwiększenia ilości produkowanego sebum,
 • powstawania podrażnień na skórze,
 • tworzenia się zmian nowotworowych.

Aby dobrać odpowiedni dla siebie kosmetyk, należy zwrócić uwagę na potrzeby skóry:

 • dla cer suchych i dojrzałych odpowiednie mogą być produkty o właściwościach nawilżających i odżywiających,
 • dla cer tłustych i mieszanych dobrym wyborem będą rozwiązania z lekkimi, niezapychającymi formułami,
 • dla cer atopowych, skłonnych do alergii i naczyniowych dedykowane są kosmetyki delikatne, na bazie filtrów fizycznych.

Wybierając krem przeciwsłoneczny, należy zwrócić uwagę na spektrum jego funkcji. Dobrze, jeśli kosmetyk wykazuje działanie przeciwko promieniowaniu UVA i UVB oraz jeżeli wyróżnia się wysokim wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej, czyli SPF, o wartości 50 i więcej. Warto więc sprawdzić, czy na opakowaniu znajduje się oznaczenie UVA w kółku, PA+++ lub PA++++.

Skrót SPF, którym opatrzone są kremy z filtrem, to oznaczenie ochrony przed promieniowaniem UVA, liczba, która znajduje się obok to wysokość zastosowanego w preparacie filtra, która informuje o możliwej długości czasu, przez który można bezpiecznie przebywać na słońcu po aplikacji produktu, w zestawieniu do czasu bez zastosowania ochrony. Jeśli średni czas pojawienia się reakcji na promienie słoneczne (np. w postaci rumienia) w szerokości geograficznej Polski wynosi około 20. minut, oznacza to, że po użyciu kremu z filtrem SPF 50 skóra może być zabezpieczona do kilku godzin. Preparat należy nałożyć na około 30 minut przed wyjściem – wówczas będzie miał szansę zadziałać w odpowiedni sposób.

Kremy do opalania można podzielić na dwa rodzaje, ze względu na rodzaj filtru:

 • chemiczne – są to związki, które mają pochłaniać promieniowanie słoneczne, np. benzofenony, pochodne benzoilometanu, pochodne kwasu cynamonowego
 • fizyczne – wykazują właściwości rozpraszające promieniowanie. Są nimi m.in. tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Mogą sprawdzić się u dzieci i osób ze skłonnością do alergii, z cerą wrażliwą i atopową.

Krem do opalania 50 SPF warto stosować przez cały rok, nie tylko w okresie letnim. Szczególnie ważna jest ochrona twarzy, która doświadcza spotkań ze słońcem na co dzień. Preparaty ochronne warto nakładać pod makijaż, po aplikacji produktów pielęgnacyjnych. W ofercie Gemini dostępne są kremy z filtrem 50+ do twarzy, które mają chronić przed negatywnymi skutkami promieniowania UV.

Kremy do opalania z filtrem dla dzieci

Skóra najmłodszych, czyli niemowląt i małych dzieci jest cienka, delikatna i zawiera mniej melaniny niż u dorosłych. Dlatego też promienie UV wnikają głębiej do skóry maluchów, która łatwiej ulega poparzeniom – maluchy są bardziej narażone na szkodliwe skutki promieniowania UV.

Dla najmłodszych dedykowane są preparaty z filtrem fizycznym, u nieco starszych – można zastosować ochronę chemiczną. W ofercie Gemini dostępne są kremy z filtrem dla dzieci marek Mustela, Iwostin, Dax, Chicco, Novaclear i inne.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki