Poradnik
Sudafed

Sudafed

Sudafed

Jest wiele sposobów na radzenie sobie z niedrożnością nosa lub zatok u dzieci. Wśród wyrobów medycznych proponowanych przez firmę Johnson&Johnson zainteresowanie wzbudza Sudafed. Producent wskazuje, iż przypadku zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci to najbardziej sugerowane okoliczności, w ramach których ten aerozol może być stosowany. Wskazuje również na szczególne znaczenie produktu w odniesieniu do zapalenia zatok przynosowych oraz błony śluzowej nosa.


Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Sudafed XyloSpray 1 mg/ ml, aerozol do nosa dla dzieci od 6 lat i dorosłych, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sudafed XyloSpray 1 mg/ ml, aerozol do nosa dla dzieci od 6 lat i dorosłych, 10 ml
18,59 zł
Sudafed XyloSpray HA dla dzieci 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, 2-12 lat, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sudafed XyloSpray HA dla dzieci 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, 2-12 lat, 10 ml
20,79 zł
Sudafed XyloSpray dla dzieci 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, 2-12 lat, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sudafed XyloSpray dla dzieci 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, 2-12 lat, 10 ml
17,19 zł
Sudafed XyloSpray HA 1 mg/ ml, aerozol do nosa dla dzieci od 6 lat i dorosłych, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sudafed XyloSpray HA 1 mg/ ml, aerozol do nosa dla dzieci od 6 lat i dorosłych, 10 ml
19,19 zł
1 - 4 z 4 produktów

Sudafed dla dzieci – właściwości i zastosowanie

Szukając sposobu na poradzenie sobie z wodnistą wydzieliną z nosa, spotykaną zwłaszcza w przypadku niedrożności tego narządu bądź zatok – można zainteresować się właściwościami aerozolu Sudafed, którego założeniem jest:

 • zmniejszyć zaistniały obrzęk,
 • ułatwić usunięcie wydzieliny z obiegu.

W związku z tym Sudafed dla dzieci może okazać się pomocny przy przeziębianiach, jak również w przypadku zapalenia zatok.

Sudafed – składniki

Można wybrać produkt z rodziny Sudafed różniący się poszczególnymi składnikami, jednak w głównej mierze główna oś elementów tworzących ten typ aerozolu jest podobna i zawiera między innymi składniki takie jak:

 • ksylometazolina chlorowodorku (główny składnik),
 • sodu hialuronian,
 • sorbitol (E 420),
 • glicerol (E 422),
 • sodu diwororofosforan dwuwodny,
 • disodu fosforan dwuwodny,
 • sodu chlorek.

Dopełnieniem zwykle jest woda do wstrzykiwań. Każdorazowo przed zastosowaniem Sudafed dla dzieci zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym wykazem produktów, celem upewnienia się, iż na tej liście nie ma ani jednego, który mógłby powodować u dziecka reakcje alergiczne, bądź nadwrażliwość. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sudafed dla dzieci – specyfika działania

Wyżej wymienione składniki oraz inne, nieco różniące się w zależności od konkretnego wybranego produktu zostały skomponowane w takich proporcjach, aby docelowo przynieść dziecku ulgę, zmniejszając omówione dolegliwości.

To dzięki ksylometazolinie możliwe staje się obkurczanie naczyń krwionośnych wewnątrz jamy nosowej, które pozwala na zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Szukając więc sposobu na takie podejście do wyściółki nosa – Sudafed jest wyrobem, który można wziąć pod uwagę.

Sudafed – dawkowanie

Aby mieć pewność, że podając Sudafed dla dzieci robi się to we właściwy sposób, bezpieczny dla dziecka i z największym potencjałem względem jego skuteczności – przede wszystkim należy się zapoznać z opisem produktu i/lub informacjami zawartymi dołączonymi do ulotki. W razie dodatkowych pytań tudzież wątpliwości najlepiej skonsultować się z farmaceutą, pediatrą bądź innym specjalistą posiadającym wystarczającą wiedzę i kompetencje w tym zagadnieniu.

Przykładowe zasady stosowania wyrobu Sudafed u dzieci to:

 • jedna dawka do każdego otworu nosowego,
 • nie więcej niż 3 razy dziennie (o ile lekarz nie zaleci inaczej),
 • nie dłużej niż przez 7 dni (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

Konieczne jest pilnowanie tych zasad, gdyż jeśli Sudafed dla dzieci byłby stosowany zbyt długo – nie tylko straciłoby to swoją skuteczność, ale wręcz mogłoby wyżej wymienione objawy blokady nosa nasilić.

Sudafed i ksylometazolina

Rozważając Sudafed dla dzieci przede wszystkim warto się pochylić nad właściwościami najważniejszego ze składników, które się znajdują w leku. Ksylometazolina – jest niczym innym, jak aminą sympatykomimetyczną. To oznacza, iż charakteryzuje się działaniem, które wpływa pobudzająco na układ adrenergiczny – szybko i długotrwałe.

Ksylometazolina poprzez możliwość zwężenia naczyń krwionośnych oraz łagodzenie odczynu zapalnego jest w stanie zmniejszyć następujące dolegliwości:

 • przekrwienie,
 • wysięk,
 • obrzęk błony śluzowej nosa,
 • obrzęk błony śluzowej gardła.

Tym samym Sudafed dla dzieci z jej zawartością w swoim składzie ma potencjał działania poprawiającego drenaż zatok obocznych nosa, co w efekcie może też ułatwiać oddychanie przez nos. Oczywiście warto podkreślić raz jeszcze, że korzystanie z tej metody wspierania młodego organizmu nie powinno trwać dłużej niż kilka dni bez konsultacji z lekarzem, bądź innym specjalistą kompetentnym w tym zakresie tematycznym. To zawsze jest najlepszym sposobem pozyskania wiedzy.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki