Poradnik
Supremin

Supremin

Supremin

Jeśli ktoś choć raz w życiu musiał zmagać się z suchym, ostrym kaszlem – z pewnością nie wspomina miło tego okresu. To bardzo uporczywa dolegliwość, która może doskwierać tygodniami, a nawet miesiącami skutecznie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Całe szczęście na rynku farmaceutycznym pojawiają się środki, które powstają z myślą o tym, by udzielać potrzebnego wsparcia osobom szukającym ulgi – produkty Supremin są jednymi z nich.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Supremin Max 1,5 mg/ ml, syrop od 3 lat, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Supremin Max 1,5 mg/ ml, syrop od 3 lat, 150 ml
21,29 zł
Supremin 4 mg/ 5 ml, syrop o działaniu przeciwkaszlowym, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Supremin 4 mg/ 5 ml, syrop o działaniu przeciwkaszlowym, 200 ml
16,19 zł
1 - 2 z 2 produktów

Supremin – charakterystyka i właściwości

Syropy z serii Supremin są dedykowane osobom chcącym się pozbyć kaszlu suchego i ostrego. Mogą złagodzić te objawy, ale należy pamiętać, iż najważniejsze jest dotarcie do źródła dolegliwości i wyeliminowanie przyczyny kaszlu. Supremin jest produktem działającym wyłącznie objawowo. Można wybrać z różnych wersji tego syropu – po zapoznaniu się z ich szczególnymi właściwościami, aby dobrać je do własnych potrzeb.

Przede wszystkim jednak warto zaznaczyć, iż produkty z serii Supremin charakteryzują się działaniem przeciwkaszlowym

Biorąc pod uwagę tę właściwość i charakterystykę produktów z serii Supremin nietrudno zauważyć, dlaczego właśnie sięga się po nich wtedy, gdy ostry, suchy kaszel dokucza i utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków, a nawet spokojny sen. Borykając się z taką dolegliwością, warto wziąć pod uwagę jego działanie, gdyż składniki zawarte w tych produktach mogą pomóc załagodzić wyżej wymienione objawy.

Supremin – skład i działanie

Produkty z serii Supremin opierają swoje działanie o grupę składników aktywnych i substancji pomocniczych. Choć dokładny skład i proporcje pomiędzy poszczególnymi produktami różnią się i zawsze należy się zapoznać z ich szczegółami przed zastosowaniem, warto w tym miejscu jedynie zaznaczyć, dzięki jakim składnikom można liczyć na efektywne działanie tych syropów.

Przykładowe składniki obecne w produktach Supremin są następujące:

  • butamirat cytrynianu
  • sorbitol ciekły niekrystalizujący (E420)
  • aromat pomarańczowy płynny
  • metyl parahydroksybenzoesan
  • kwas cytrynowy jednowodny

Każdy z tych składników oraz wszystkie niewymienione powyżej, a o których można poczytać na etykietach produktów Supremin pełnią ważną funkcję w ogólnej kompozycji syropów. Jednak warto podkreślić, iż jeśli podejrzewa się jakąkolwiek nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji obecnych w produktach Supremin, nie należy ich przyjmować. Mogłoby to przynieść skutki, co najmniej odwrotne od zamierzonych.

Supremin – przeciwwskazania

Są szczególne sytuacje i okoliczności w odniesieniu, do których nie należy przyjmować produktów z serii Supremin mimo ich walorów, które mogą pomóc w problemach zdrowotnych związanych z układem oddechowym. Kwestia nadwrażliwości czy alergii na którykolwiek ze składników obecnych w syropie nie wymaga dodatkowych wyjaśnień, są jednak i inne przeciwwskazania stające na drodze do stosowania tego środka. Jednym z kolejnych takich wyjątków jest niemożność stosowania syropów Supremin przez osoby cierpiące na objawy ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Również po środki te nie powinny sięgać kobiety w ciąży czy też karmiące piersią.

W odniesieniu do jakichkolwiek wątpliwości na temat tego, czy należy stosować Supremin, czy też nie, oprócz dokładnego zapoznania się z informacjami znajdującymi się w ulotce zawsze mądrze jest skontaktować się z lekarzem czy też farmaceutą.

Supremin – dodatkowe informacje

Produkty z serii Supremin warto wziąć pod uwagę, jeśli szuka się sposobu na zmniejszenie częstotliwości kaszlu nieproduktywnego i złagodzenie związanych z nim nieprzyjemnych objawów. Jest to syrop do zastosowania doustnego i optymalne jest zażywanie go między posiłkami, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Warto dodać, iż dla wygody osób decydujących się na te preparaty do większości z nich dołączona jest specjalna miarka, która ułatwia dozowanie i przyjmowanie syropu.

Jeśli ten dostępny bez recepty lek będzie stosowany przez kilka dni bez widocznych rezultatów, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem, celem znalezienia przyczyny takiego stanu rzeczy. Cały czas pamiętając, iż celem działania preparatów Supremin jest łagodzenie objawów, a nie wyleczenie przyczyn ostrego kaszlu. Nie można o tym zapominać i nie wolno przekraczać optymalnej dawki syropów.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki