Kategorie

Szczotka z naturalnego włosia

Szczotka z naturalnego włosia

O włosy dziecka należy dbać już od urodzenia. To nic, że jest ich mało i są jeszcze cienkie – codzienne czesanie jest konieczne. Chodzi tu przede wszystkim o stymulowanie pracy gruczołów łojowych oraz pobudzanie mieszków włosowych do wzrostu. Oprócz tego używanie szczotki do włosów daje dziecku wiele przyjemności. Delikatny masaż poprawia także ukrwienie skóry i wzmacnia cebulki włosowe.

Oczywiście nie można również zapomnieć o aspekcie estetycznym. Szczotkowanie układa włoski, zapobiega splątaniu, pielęgnuje, sprawia, że stają się zdrowsze i błyszczące. W każdej wyprawce noworodka powinna znaleźć się szczotka i miniaturowy grzebyk. Zarówno rano, jak i po kąpieli szczotkowanie jest niezbędne.

Znalezione produkty: 7
Sortowanie:
Sortuj według
Canpol, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, 1 komplet - miniaturka zdjęcia produktu

Canpol, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, 1 komplet

11,99 zł
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, różowa, od urodzenia - miniaturka zdjęcia produktu

Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, różowa, od urodzenia

28,99 zł
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, turkusowy, od urodzenia - miniaturka zdjęcia produktu

Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, turkusowy, od urodzenia

28,99 zł
Akuku, szczotka z naturalnego włosia i grzebyk do włosów dla dzieci, biały, A0307 - miniaturka zdjęcia produktu

Akuku, szczotka z naturalnego włosia i grzebyk do włosów dla dzieci, biały, A0307

6,47 zł
Canpol Babies, szczotka do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, Newborn Baby, Biały, 1 komplet - miniaturka zdjęcia produktu

Canpol Babies, szczotka do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, Newborn Baby, Biały, 1 komplet

12,69 zł
Zestaw Canpol Babies Newborn Baby, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, niebieski - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Canpol Babies Newborn Baby, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, niebieski

12,69 zł
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, pomarańczowy, od urodzenia - miniaturka zdjęcia produktu

Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, pomarańczowy, od urodzenia

28,99 zł

Szczotka z naturalnego włosia dla malucha

Wiadomo, że musi być to produkt bardzo delikatnym, naturalnym włosiu. Do drugiego roku życia dziecko powinno być czesane przyjazną dla wrażliwej skóry szczotką. Używając jej, można zadbać zarówno o skórę główki malucha, jak i o jego kruche jeszcze włosy. Tradycyjne szczotki czy grzebienie mają ostre krawędzie i syntetyczne włosie, które wywołałyby podrażnienia oraz ból. Co więcej, włoski maluszka byłyby mocno naelektryzowane.

Jak dbać o szczotkę

Szczotka z naturalnego włosia musi być odpowiednio przechowywana, aby nie pozostawały na niej zabrudzenia. Zawsze należy dbać o jej czystość, aby uniknąć alergii czy podrażnień. Warto przechowywać ją w stałym miejscu, np. w zamykanym pudełku z wikliny. Przydatne okażą się także pojemniki z przegródkami, w których można trzymać nie tylko szczotki i grzebyki, ale też preparaty pielęgnacyjne dla malucha.

Szczoteczki i grzebyki – zestawy do wyprawki dla noworodka

Małe, zgrabne, zmieszczą się do każdej torebki i pomogą perfekcyjnie zadbać o skórę i włoski dziecka. Ważny jest również uchwyt szczotki, który powinien być ergonomiczny i dobrze leżeć w dłoni podczas czesania maluszka. Przy zakupie należy pamiętać, aby szczotka z naturalnego włosia miała odpowiednio zaoblone kształty. Wyższy poziom bezpieczeństwa jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany.

Z kolei grzebyki mogą być stosowane w trochę późniejszym okresie życia dziecka. Jeśli mają zaokrąglone ząbki oraz obłe kształty, to bez problemu można ich używać. Przydają się przede wszystkim do rozczesywania włosków splątanych pod czapką. Nie zawsze szczotka z naturalnego włosia może mieć kontakt z wrzątkiem. Często w celu jej wyczyszczenia należy ją przeczesać grzebykiem. Grunt to zachować ją w idealnej czystości, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia skóry malucha.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Kolor
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego