Poradnik
Szczotka z naturalnego włosia

Szczotka z naturalnego włosia

Szczotka z naturalnego włosia

O włosy dziecka należy dbać już od urodzenia. To nic, że jest ich mało i są jeszcze cienkie – codzienne czesanie jest konieczne. Chodzi tu przede wszystkim o stymulowanie pracy gruczołów łojowych oraz pobudzanie mieszków włosowych do wzrostu. Oprócz tego używanie szczotki do włosów daje dziecku wiele przyjemności. Delikatny masaż poprawia także ukrwienie skóry i wzmacnia cebulki włosowe.

Oczywiście nie można również zapomnieć o aspekcie estetycznym. Szczotkowanie układa włoski, zapobiega splątaniu, pielęgnuje, sprawia, że stają się zdrowsze i błyszczące. W każdej wyprawce noworodka powinna znaleźć się szczotka i miniaturowy grzebyk. Zarówno rano, jak i po kąpieli szczotkowanie jest niezbędne.

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Canpol Babies, szczotka do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, Newborn Baby, Biały, 1 komplet - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Canpol Babies, szczotka do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, Newborn Baby, Biały, 1 komplet
16,29 zł
Bocioland, drewniana szczotka do włosów, z naturalnego włosia koziego, okrągła, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bocioland, drewniana szczotka do włosów, z naturalnego włosia koziego, okrągła, 1 sztuka
20,99 zł
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, turkusowy, od urodzenia - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, turkusowy, od urodzenia
34,99 zł
Akuku, szczotka z naturalnego włosia i grzebyk do włosów dla dzieci, biały, A0307 - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Akuku, szczotka z naturalnego włosia i grzebyk do włosów dla dzieci, biały, A0307
9,59 zł
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, różowa, od urodzenia - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Chicco, szczotka do włosów z naturalnego włosia + grzebyk, różowa, od urodzenia
34,99 zł
Bocioland, drewniana szczotka do włosów, z naturalnego włosia koziego, elipsa, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bocioland, drewniana szczotka do włosów, z naturalnego włosia koziego, elipsa, 1 sztuka
17,69 zł
1 - 6 z 6 produktów

Szczotka z naturalnego włosia dla malucha

Wiadomo, że musi być to produkt bardzo delikatnym, naturalnym włosiu. Do drugiego roku życia dziecko powinno być czesane przyjazną dla wrażliwej skóry szczotką. Używając jej, można zadbać zarówno o skórę główki malucha, jak i o jego kruche jeszcze włosy. Tradycyjne szczotki czy grzebienie mają ostre krawędzie i syntetyczne włosie, które wywołałyby podrażnienia oraz ból. Co więcej, włoski maluszka byłyby mocno naelektryzowane.

Jak dbać o szczotkę

Szczotka z naturalnego włosia musi być odpowiednio przechowywana, aby nie pozostawały na niej zabrudzenia. Zawsze należy dbać o jej czystość, aby uniknąć alergii czy podrażnień. Warto przechowywać ją w stałym miejscu, np. w zamykanym pudełku z wikliny. Przydatne okażą się także pojemniki z przegródkami, w których można trzymać nie tylko szczotki i grzebyki, ale też preparaty pielęgnacyjne dla malucha.

Szczoteczki i grzebyki – zestawy do wyprawki dla noworodka

Małe, zgrabne, zmieszczą się do każdej torebki i pomogą perfekcyjnie zadbać o skórę i włoski dziecka. Ważny jest również uchwyt szczotki, który powinien być ergonomiczny i dobrze leżeć w dłoni podczas czesania maluszka. Przy zakupie należy pamiętać, aby szczotka z naturalnego włosia miała odpowiednio zaoblone kształty. Wyższy poziom bezpieczeństwa jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany.

Z kolei grzebyki mogą być stosowane w trochę późniejszym okresie życia dziecka. Jeśli mają zaokrąglone ząbki oraz obłe kształty, to bez problemu można ich używać. Przydają się przede wszystkim do rozczesywania włosków splątanych pod czapką. Nie zawsze szczotka z naturalnego włosia może mieć kontakt z wrzątkiem. Często w celu jej wyczyszczenia należy ją przeczesać grzebykiem. Grunt to zachować ją w idealnej czystości, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia skóry malucha.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki