Poradnik
Tabletki na nadmiar wody w organizmie

Tabletki na nadmiar wody w organizmie

Tabletki na wodę w organizmie – poczuj się lekko!

Masz problem ze zdjęciem biżuterii z palców, która jeszcze parę dni temu była w sam raz? Nie możesz nałożyć ulubionych butów ze względu na opuchnięte kostki? Po wejściu na wagę okazuje się, że znów przytyłaś? Opuchlizna na twarzy i kończynach oraz wzrost wagi mogą być spowodowane nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Problem ten dotyczy wielu kobiet (choć nie tylko!). Może powodować dyskomfort fizyczny i psychiczny. Jeśli masz wątpliwości, czy dolegliwości, takie jak opuchlizna i wzrost wagi, są spowodowane nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie, czy innymi czynnikami, skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie podstawowych badań i wykluczy ewentualne schorzenia.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Hydrominum, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Hydrominum, 30 tabletek
21,99 zł
Hydrominum + Skin, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Hydrominum + Skin, 30 tabletek
26,39 zł
1 - 2 z 2 produktów

Czym jest nadmiar wody w organizmie?

O nadmiarze wody w organizmie mówimy wtedy, gdy woda „ucieka” z naczyń krwionośnych i kumuluje się w tkankach. Może to być spowodowane m.in. zbyt małą i nieregularną aktywnością fizyczną, nieodpowiednią dietą oraz siedzącym trybem życia. Na zatrzymanie wody mają wpływ również hormony. Na obrzęki i uczucie ciężkości często skarżą się kobiety w drugiej fazie cyklu miesiączkowego (fazie lutealnej) w związku ze wzrostem stężenia progesteronu we krwi.

Jak zapobiegać nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie?

Nadmiar wody w organizmie objawiający się m.in. opuchlizną może być efektem nieprawidłowej diety. Pamiętaj o odpowiednim… nawodnieniu! Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, to właśnie częste spożywanie płynów może uchronić Cię przed nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Ilość przyjmowanych płynów powinna być uzależniona m.in. od wagi oraz aktywności fizycznej. Zwróć uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Stosuj zróżnicowaną dietę bogatą w owoce, warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Unikaj zbyt dużych ilości soli! Spożywanie zbyt dużych ilości sodu (którego źródłem jest m.in. sól kuchenna) może powodować zatrzymywanie się wody w organizmie. Zwykłą sól możesz zastąpić np. himalajską. Zadbaj o umiarkowaną, ale regularną aktywność fizyczną. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca, aby na wysiłek fizyczny przeznaczyć przynajmniej 30 minut dziennie.

Suplementy na nadmiar wody w organizmie w Gemini

W Gemini znajdziesz tabletki na nadmiar wody w organizmie od takich producentów jak Colfarm, labofarm czy Synoptis Pharma. Preparaty te zawierają starannie dobrane składniki takie jak liść pokrzywy, korzeń cykorii, ziele fiołka trójbarwnego, kłącze perzu czy wyciąg z zielonej herbaty. Warto jednak pamiętać, że suplementy nie powinny stanowić zamiennika zróżnicowanej diety. Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie, dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej dopasowanej do wieku, kondycji i stanu zdrowia.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki