Poradnik
Tarczyca Bajkalska

Tarczyca Bajkalska

Tarczyca bajkalska

Tarczyca bajkalska (łac. Scutellaria baicalensis Georgi) zwana także bajkaliną, była powszechnie wykorzystywana w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu od wieków. Pierwsze wzmianki o jej walorach prozdrowotnych pojawiły się ponad 2000 lat temu w chińskim starożytnym tekście medycznym. Była także wykorzystywana przez Mongołów i szamanów z okolic jeziora Bajkał. Napar z korzenia bajkaliny stosowano między innymi przy gorączce, alergii, astmie i chorobach wirusowych.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson Chinese Skullcap, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Chinese Skullcap, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek
31,99 zł
PharmoVit Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
PharmoVit Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek
26,99 zł
Alter Medica Tarczyca Bajkalska, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alter Medica Tarczyca Bajkalska, 60 kapsułek
21,09 zł
Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek
69,99 zł
Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek
58,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Żółte złoto

Ta dziko rosnąca bylina występuje w Rosji (okolice jeziora Bajkał), Mongolii, Japonii oraz w Chinach. Jest rośliną wieloletnią, charakteryzującą się małymi fioletowymi kwiatami. Osiąga od 30 do 60 cm wysokości. Najważniejszą częścią tarczycy bajkalskiej z punktu widzenia medycyny jest żółtobrązowy, skręcony korzeń (8-25 cm długości, 1-3 cm średnicy). Stąd właśnie w Chinach przyjęło się nazywać bajkalinę Huang Quin, czyli "żółte złoto". Największe wartości zdrowotne wykazują korzenie 3-4 - letnich roślin, które po wykopaniu z ziemi należy niezwłocznie rozdrobnić i osuszyć, aby nie doprowadzić do ich zazielenienia.

Swoje prozdrowotne właściwości tarczyca bajkalska zawdzięcza ogromnej ilości flawonoidów (najważniejsze to bajkalina, bajkaleina, wogonozyd i wogonina). Te naturalne związki roślinne wykazują silne działania antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Właściwości prozdrowotne wyciągu z korzenia tarczycy bajkalskiej:

  • Wykazuje działanie przeciwutleniające – zmniejsza stres oksydacyjny spowodowany uszkodzeniem kolagenu.
  • Wpływa pozytywnie na pracę układu ruchowego - przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni szkieletowych podczas normalnej aktywności fizycznej, wysiłku fizycznego lub aktywności sportowej. Pomaga w chorobie zwyrodnieniowej stawów - chroni komórki tkanki chrzęstnej.

Przeciwwskazania

Tarczyca bajkalska nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, z hipoglikemią, ze zbyt niskim ciśnieniem oraz z zaburzeniami autoimmunologicznymi.

Suplementacja

Tarczyca bajkalska jest dostępna zarówno w formie ciętego korzenia, jak i gotowych kapsułek. Krojony korzeń należy zalać wrzątkiem i zaparzać przez 5 minut.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki