Kategorie

Tasectan

Tasectan – sposób na biegunkę

Biegunka to bardzo powszechna i jeszcze bardziej uciążliwa dolegliwość. Częstym wizytom w toalecie może towarzyszyć ból brzucha, uczucie osłabienia oraz gorączka. Podczas biegunki należy pamiętać o dobrym nawodnieniu i diecie opartej na lekkostrawnych produktach. Warto również sięgnąć po produkt łagodzący jej objawy.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Tasectan 500 mg, 15 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Tasectan 500 mg, 15 kapsułek

25,49 zł
Tasectan 250 mg, proszek do stosowania u dzieci, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Tasectan 250 mg, proszek do stosowania u dzieci, 20 saszetek

27,39 zł

Czym jest biegunka?

Biegunka to bardzo powszechne zaburzenie funkcji jelit. Objawia się częstym (co najmniej 4 razy w ciągu doby) wypróżnianiem. Najczęściej jest konsekwencją wirusowego lub bakteryjnego zakażenia przewodu pokarmowego, jednak może być także sygnałem niektórych chorób.

Ważne wskazówki

Biegunka jest z reguły krótkotrwałym stanem, jednak w sytuacji, gdy przedłuża się do 10 dni, jest uznawania za biegunkę ostrą. Powyżej 10 dni mamy do czynienia z biegunką przewlekłą.

Nawet w przypadku niegroźnej biegunki, niebezpieczne może być odwodnienie oraz zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Dlatego tak istotne jest, by w czasie trwania biegunki zadbać o odpowiednie i regularne uzupełnianie płynów.

Działaniem pomocnym w przebiegu biegunki jest odpowiednia, lekkostrawna dieta wzbogacona o pektyny. To składniki wiążące wodę, które poprawiają konsystencję stolca, a jednocześnie spowalniają perystaltykę jelit, działając hamująco na biegunkę. Aby uzupełnić dietę w pektyny, warto spożywać dynię, marchew, jabłka (w postaci musu, koktajlu lub zupy) oraz banany. Nie należy stosować tzw. „głodówki”, by nie osłabić dodatkowo organizmu.

W celu kontrolowania i łagodzenia przebiegu biegunki pacjenci mogą stosować preparaty wspomagające. Jednym z nich jest Tasectan.

Tasectan – kontrola nad biegunką

Tasectan to wyrób medyczny leczniczy zawierający kompleks żelatyny i kwasu taninowego, który zaliczany jest do grupy naturalnych garbników. Zawarte w preparacie składniki aktywne wykazują działanie przeciwbiegunkowe utrzymujące się w organizmie do 12 godzin.

Tasectan – działanie

Tasectan dzięki zawartości taninianu żelatyny stosowany jest w celu przywrócenia fizjologicznych funkcji ścian jelita. Substancja czynna produktu nie ulega przemianie w żołądku. Tworzy warstwę ochronną błony śluzowej jelita oraz zmniejsza częstotliwość wizyt w łazience i czas trwania biegunki.

Tasectan stosuje się w celu łagodzenia:

  • biegunki różnego pochodzenia,
  • napięcia powłok brzusznych.

Tasectan – rodzaje

Na rynku dostępne są różne odmiany preparatów z rodziny Tasectan. Preparat występuje w formie kapsułek dla osób dorosłych oraz starszych dzieci (powyżej 14. roku życia), jak iw saszetkach dla dzieci. Przed użyciem produktu Tasectan należy szczegółowo zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub zastosować się do zaleceń lekarza.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego