Poradnik
Tommee Tippee smoczek

Tommee Tippee smoczek

Smoczek Tomme Tippe

Zdania na temat podawania dzieciom smoczków są mocno podzielone. Niektóre mamy uznają smoczek za niezbędne akcesorium w wyprawce niemowlaka. Inne z kolei w ogóle go nie podają, uważając, że stanowi on zagrożenie dla uzębienia i zgryzu malucha. Trzecia grupa mam decyduje się na smoczek, ale tylko na krótki okres. Szybko odzwyczajają swoje dziecko od nawyku ssania.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Tommee Tippee, smoczek silikonowy, ortodontyczny NIGHT TIME, od 0-6 miesiąca, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Tommee Tippee, smoczek silikonowy, ortodontyczny NIGHT TIME, od 0-6 miesiąca, 2 sztuki
23,49 zł
Tommee Tippee, smoczek silikonowy, ortodontyczny, ANY TIME, 0-6 miesiąca, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Tommee Tippee, smoczek silikonowy, ortodontyczny, ANY TIME, 0-6 miesiąca, 2 sztuki
24,49 zł
Tommee Tippee Fun Style, smoczek uspokajający, silikonowy, ortodontyczny,  0-6 miesięcy, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Tommee Tippee Fun Style, smoczek uspokajający, silikonowy, ortodontyczny, 0-6 miesięcy, 2 sztuki
25,49 zł
1 - 3 z 3 produktów

Od kiedy i do kiedy?

Tutaj zdania także są podzielone, gdyż w większości przypadków smoczek podaje się dopiero po pewnym czasie karmienia piersią. Dlaczego? Ponieważ organizm matki musi dopasować się do potrzeb malucha, produkując potrzebną ilość mleka. Podczas ssania smoczka maluch może nie mieć tak dużej potrzeby ssania piersi. W pierwszym miesiącu życia nie powinno się więc go podawać.

Kolejna kwestia dotyczy czasu rezygnacji ze smoczka. Wiele mam odstawia go po czwartym miesiącu życia, inne po sześciu. Cezurą jest często czas wyrżnięcia pierwszych mleczaków. Są jednak i tacy, którzy decydują się na odstawienie smoczka dopiero po roku czy nawet dwóch latach życia malucha. Nie jest to dobry pomysł z różnych względów. Wtedy kształtuje się zgryz dziecka i z miesiąca na miesiąc będzie trudniej oduczyć malucha ssania. Najlepiej robić to stopniowo, powoli, podając dziecku smoczek od czasu do czasu.

Smoczek Tommee Tippee – silikonowy ssak

Warto znaleźć jedną zaufaną markę, która ma w swojej ofercie kilka rodzajów smoczków o różnym przeznaczeniu.

Wśród nich znajduje się m.in. smoczek ortodontyczny o kształcie ściśle dopasowanym do anatomicznego układu buzi niemowlaka. Klasyczna, zdobiona tarcza to ciekawy dodatek, który jeszcze mocniej zintensyfikuje spokój maluszka podczas ssania.

Kolejny smoczek Tommee Tippee to typowy uspokajacz. Umila czas maluchowi i pomaga mu zasnąć. Posiada również wyjątkowo ergonomiczny kształt, jest podwójny i opatrzony barwnymi motywami. Oczywiście należy pamiętać, aby nie zostawiać dziecka na noc ze smoczkiem w ustach. Zawsze po zaśnięciu należy go wyjąć, odkładając w sterylne miejsce.

Smoczek Tommee Tippee do butelek

W wyprawce noworodka nie może zabraknąć smoczków przeznaczonych typowo do butelek. Wybierając tego typu produkt, trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby zakup był udany i bezpieczny dla dziecka. Przede wszystkim musi być wykonany z najlepszej jakości materiału. Ważny jest także kształt, ułatwiający maluchowi ssanie. Smoczki Tomme Tippee charakteryzują się budową bardzo podobną do kształtu piersi matki. Co więcej, można wybrać smoczek o zmiennej prędkości przepływu. Na uwagę zasługuje ciekawa funkcja niektórych smoczków Tomme Tippee – kanaliki zasysające powietrze, ograniczające jego ilość w mleku dziecka.

Warto podkreślić, że ssaki wszystkich ww. smoczków są wykonane na bazie silikonu. To popularny ostatnio materiał do tego typu produktów, ponieważ nie odkształca się i jest bardzo odporny. Trzeba pamiętać także o wyparzeniu smoczka przed pierwszym użyciem oraz utrzymywaniu go w czystości.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo