Kategorie

Traumeel S

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Heel Traumeel S, maść, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu

Heel Traumeel S, maść, 50 g

27,49 zł
Heel Traumeel S, 50 tabletek podjęzykowych - miniaturka zdjęcia produktu

Heel Traumeel S, 50 tabletek podjęzykowych

24,99 zł
Heel Traumeel S, krople, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Heel Traumeel S, krople, 30 ml

32,99 zł

Traumeel S

Bóle mięśni czy stawów towarzyszą nie tylko różnego rodzaju schorzeniom. Nierzadko pojawiają się w wyniku kontuzji czy wypadku oraz po zabiegach. Łagodne dolegliwości bólowe, mimo niewielkiego nasilenia, niestety mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Można sobie z nimi radzić, stosując indywidualnie dobrany preparat łagodzący występujące objawy, na przykład Traumeel S.

Arnika górska i jej właściwości

W preparatach mających za zadanie łagodzić dolegliwości bólowe mięśni czy stawów nierzadko występuje arnika górska. Jest to roślina od dawna wykorzystywana przez aptekarzy i zielarzy ze względu na swoje lecznicze właściwości. W kwiatach arniki można znaleźć składniki, takie jak flawonoidy, fitosterole, karotenoidy, olejki eteryczne, saponinę czy arnicynę. W kłączach występują również olejki eteryczne, a ponadto żywice i garbniki.

Arnika może być stosowana wspomagająco w kuracjach, które mają na celu zniwelować stłuczenia, urazy, siniaki, ale i obrzęki, opuchnięcia czy też owrzodzenia żylakowe podudzi. Arnika chroni ponadto skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które mogą być skutkiem promieniowania UV. Wpływa na ochronę przed działaniem wolnych rodników, które również powstają w wyniku ekspozycji na światło słoneczne, jak i trudne warunki atmosferyczne.

Dodatkowo arnika sprzyja zachowaniu prawidłowo przebiegających procesów oczyszczania. Pomaga w utrzymaniu wątroby w dobrej kondycji, jak i korzystnie oddziałuje na trawienie. Wspomaga zachowanie ruchomości i elastyczności stawów, dlatego występuje w preparatach, takich jak Traumeel S. Może łagodzić objawy menopauzy oraz te odczuwane podczas miesiączkowania. Jest również pomocna w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Nagietek lekarski – nie tylko na stłuczenia i rany

W produktach stosowanych na stłuczenia, na przykład w Traumeel S, ale i na rany, w tym pooperacyjne oraz w przypadku urazów, w składzie znaleźć można nagietek lekarski. Korzysta się z jego cennego składu nie tylko w postaci maści, ale i przyrządzanych herbatek.

W nagietku występują składniki aktywne, takie jak flawonoidy, saponiny trójterpenowe, kwasy fenolowe, kumaryny, śluzy, fitosterole, karotenoidy oraz polisacharydy. Obecność flawonoidów, które działają niczym antyoksydanty, wpływa na ochronę przed wolnymi rodnikami. Z tego względu nagietek sprawdza się w przypadku chęci poprawy pracy układu pokarmowego. Wspomaga również utrzymanie prawidłowych czynności wątroby. Odpowiada za stymulację do produkcji płynów ustrojowych i pobudza ruchy żołądkowo-jelitowe.

Nagietek działa kojąco na skórę, może łagodzić stany zapalne, stąd maść z jego zawartością, na przykład Traumeel S, może być stosowana na stłuczenia, rany czy oparzenia.

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski to roślina, która znajduje zastosowanie w wielu schorzeniach, w tym skóry czy reumatoidalnych, a także w stanach zapalnych krtani, migdałków lub gardła. W jej składzie obecne są flawonoidy, saponiny, garbniki, kwasy: galusowy i elagowy.

Składniki te decydują o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i antyseptycznym. Ponadto wspomagają oczyszczanie i odkażanie, działają przeciwłojotokowo i uszczelniają naczynia włosowate. Oczar wirginijski zapewnia dobrą kondycję naczyń, ponadto posiadając w swoim składzie przeciwutleniacze, chroni przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Znajduje się preparatach, które mają za zadanie łagodzić objawy menopauzy i odczuwane podczas miesiączki. Stosowany w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, przynosi ulgę. Ze względu na wspomaganie utrzymania ruchomości i elastyczności stawów, gości w produktach uśmierzających dolegliwości ze strony mięśni czy stawów, takich jak Traumeel S.

Filtry

Producent
Cena
-
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego