Kategorie

Tryptofan

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Tree Pharma L-Tryptofan 500 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Tree Pharma L-Tryptofan 500 mg, 90 kapsułek

43,99 zł
Swanson, AjiPure L-tryptofan, VEGE 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson, AjiPure L-tryptofan, VEGE 90 kapsułek

99,99 zł
Swanson L-Tryptophan, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson L-Tryptophan, 60 kapsułek

23,69 zł
Viridian L-Tryptophan 220 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Viridian L-Tryptophan 220 mg, 30 kapsułek

49,99 zł
ForMeds F-Tryptophan, 21 g - miniaturka zdjęcia produktu

ForMeds F-Tryptophan, 21 g

27,74 zł

Tryptofan

Niewiele osób słyszało o tryptofanie, mimo że to aminokwas wspomagający wiele procesów w naszym organizmie. Co więcej, nie jest on wytwarzany w ludzkim ciele, dlatego konieczne jest umieszczenie go w naszej diecie. Tryptofan jest zresztą dostępny w postaci suplementu, który można regularnie przyjmować. Dlaczego suplementacja tego aminokwasu jest taka ważna?

Tryptofan: właściwości, zastosowanie

Tryptofan należy do grupy aminokwasów egzogennych, czyli takich, które nie są wytwarzane przez nasz organizm. Jednocześnie ze względu na to, jak dużą rolę odgrywa w wielu procesach, jesteśmy zmuszeni dostarczyć go do organizmu przy pomocy zbilansowanej diety. Dlaczego jest dla nas tak istotny? Po pierwsze – tryptofan bierze udział w procesie serotoniny, czyli „hormonu szczęścia”; serotonina wywiera ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Po drugie, jego obecność wspomaga utrzymanie równowagi emocjonalnej i zapewnia zdrowy sen.

Kiedy warto sięgnąć po tryptofan?

Tryptofan powinien być dostarczany do organizmu w odpowiednich ilościach. Aminokwas występuje niektórych produktach żywnościowych, takich jak pestki dyni, otręby owsiane, jajka, cielęcina czy tuńczyk. Nie zawsze jednak istnieje możliwość dostarczenia wystarczającej ilości tryptofanu wyłącznie dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie; czasami konieczne jest sięgnięcie po tryptofan w postaci suplementu diety. Należy przy tym pamiętać, by nie przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, i że tryptofan w kapsułkach nie może stać się zamiennikiem zbilansowanej diety. Jego przyjmowanie zaleca się w szczególności osobom, które zmagają się na co dzień z wahaniami nastroju i zaburzeniami snu.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego