Poradnik
Urofuraginum

Urofuraginum

Urofuraginum

Zakażenie dróg moczowych jest bardzo bolesną i uciążliwą dolegliwością, która jest nierzadkim stanem u osób dorosłych. Może obejmować dowolną część układu moczowego, w tym cewkę moczową, moczowody, pęcherz i nerki. Objawy zazwyczaj obejmują następujące:

 • potrzeba częstego oddawania moczu,
 • ból podczas oddawania moczu,
 • ból w boku lub w dole pleców.
 • Urofuraginum jest lekiem, który może pomóc w łagodzeniu objawów tychże dolegliwości, w związku z tym, iż w swoim składzie posiada unikalny składnik, jakim jest furagina.

  Znalezione produkty : 2
  Pozycjonowanie produktów
  Zasady pozycjonowania produktów

  Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

  Sortowanie
  UroFuraginum 50 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
  Produkt apteczny
  UroFuraginum 50 mg, 30 tabletek
  14,69 zł
  UroFuraginum Max 100 mg, 15 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
  Produkt apteczny
  UroFuraginum Max 100 mg, 15 tabletek
  9,59 zł
  1 - 2 z 2 produktów

  Urofuragium skład bazujący na furaginie

  Kluczowym elementem składu każdego produktu z grupy Urofuraginum jest właśnie furagina, czyli pochodna nitrofuranu. Właśnie furagina jest podstawą, ale nie oznacza to, że jest jedynym elementem leków, takich jak Urofuraginum max. Aby lek miał szansę zadziałać zgodnie z zamierzeniem i przynieść spodziewane efekty, konieczne jest uzupełnienie składu w sposób przemyślany i odpowiednio proporcjonalny.

  Dlatego w produktach takich jak Urofuraginum można znaleźć również elementy składowe, takie jak skrobia kukurydziana, czy sacharoza. Nierzadko też dodatkowym elementem składu jest krzemionka koloidalna bezwodna, bądź kwas stearynowy. Najważniejsze jest to, by bez względu na to, jaką wersję leku Urafuraginum chce się przyjąć – sprawdzić jej skład, upewniając się, iż nie ma się nadwrażliwości, czy alergii na którykolwiek ze składników.

  Bardzo interesującym tutaj właśnie produktem jest Urofuraginum max – który różni się składem od innych w tej grupie. Posiada podwójną dawkę furaginy w jednej tabletce. Poza bazową furazydyną (furaginą inaczej mówiąc), można w każdej tabletce znaleźć swoiste substancje pomocnicze. Jest to laktoza jednowodna oraz celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, na którą znów składają się:

  • celuloza mikrokrystaliczna 98%,
  • krzemionka koloidalna bezwodna 2%.

  Urofuraginum max jest dopełniony przez elementy takie jak magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, jak również karboksymetyloskrobia sodowa typu A. Wszystkie w odpowiednich proporcjach, co pozwoliło na uzyskanie leku o pożądanej formule.

  Urofuraginum działanie

  Wyżej opisany typowy skład leków z rodziny Urofuraginum ma jeden cel: pomóc osobom cierpiącym z powodu zakażenia dróg moczowych. Staje się to możliwe właśnie dzięki znajdującej się w tych  lekach furaginie, która jako jedna z niewielu substancji jest w stanie zahamować rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych, co jest podstawą działania Urofuraginum max i podobnych leków.

  Urofuraginum zastosowanie i przechowywanie

  Zawsze przed zastosowaniem leku Urofuraginum max bądź innego z tej grupy, należy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi dawkowania leku. Można je znaleźć na stronie producenta, bądź oczywiście w ulotce informacyjnej dołączonej do każdego opakowania. Tam opisane są szczegółowe zalecania dotyczące tego, jak można stosować Urofuraginum i jeśli lekarz nie zadecyduje inaczej – powinno być to głównym wskazaniem do dawkowania. W razie wątpliwości zawsze najlepiej zwrócić się do specjalisty po pomoc, a więc lekarza właśnie, bądź farmaceuty.

  Jeśli chodzi o kwestię przechowywania leku Urofuraginum max oraz innych z tej kategorii – również wskazówek można szukać w tych samych miejscach wyżej opisanych. Głównie podkreślają one konieczność przechowywanie produktu poza zasięgiem dzieci. Należy też chronić Urofuraginum przed bezpośrednim działaniem słońca. Zalecane jest również trzymanie produktu w oryginalnym opakowaniu. Ewentualnych wskazówek najlepiej szukać u farmaceuty bądź innego znającego się na temacie specjalisty.

  Dołącz do nas
  Facebook logo Instagram logo
  Pobierz aplikację Recepta Gemini
  Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
  Google Play logo
  Gemini
  Regulaminy
  Pomocne linki