Poradnik
Vigantoletten

Vigantoletten

Vigantoletten – preparat na niedobór witaminy D

Każdy z nas wie, że prawidłowy poziom witaminy D jest istotny dla utrzymania dobrej kondycji naszego organizmu. Tymczasem wiele osób, niezależnie od wieku czy płci, wciąż cierpi na jej niedobór. Na taki stan jesteśmy szczególnie narażeni jesienią i zimą, ponieważ w tym czasie trudno o ekspozycję słoneczną, a jest ona jednym z głównych źródeł dostarczania do organizmu witaminy D. Wówczas warto wprowadzić do codziennej diety produkty bogate w tę substancję odżywczą. Oprócz tego można sięgnąć po preparaty przeznaczone do stosowania w stanach niedoboru witaminy D – na przykład Vigantoletten.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Vigantoletten 1000 25 µg, 90 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Vigantoletten 1000 25 µg, 90 tabletek
27,19 zł
Vigantoletten Max, witamina D3 2000 j.m., 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vigantoletten Max, witamina D3 2000 j.m., 120 kapsułek
30,19 zł
Vigantoletten Max, witamina D3 2000 j.m., 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vigantoletten Max, witamina D3 2000 j.m., 60 kapsułek
18,69 zł
1 - 3 z 3 produktów

Vigantoletten – dla kogo?

Problem niedoboru witaminy D dotyczy wielu z nas – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na stan ten szczególnie podatne są osoby starsze w wieku powyżej 65. roku życia. Dzieje się tak dlatego, że skóra seniora o wiele gorzej radzi sobie z procesem wytwarzania witaminy D.

Vigantoletten powstał z myślą o osobach, która zmagają się z niedoborem tej substancji odżywczej. Do objawów mogących sygnalizować ten stan należą:

  • bezsenność,
  • brak apetytu,
  • bóle kostno-mięśniowe,
  • biegunka,
  • zaburzenia widzenia,
  • niesmak oraz pieczenie w jamie ustnej i gardle.

Wystąpienie tego rodzaju dolegliwości może (choć oczywiście nie musi) świadczyć o niedoborze witaminy D. Warto wówczas udać się do lekarza, aby rozwiał wątpliwość i, w razie potrzeby, dobrał odpowiednią dawkę preparatu bogatego w tę substancję odżywczą takiego jak Vigantoletten.

Po co stosować Vigantoletten?

Witamina D pełni w organizmie ludzkim ważną rolę – bierze bowiem udział w wielu procesach w nim zachodzących. Do głównych zadań tej substancji odżywczej należy utrzymywanie zdrowych kości. Właściwy poziom witaminy D chroni przed chorobami takimi jak osteoporoza. Dzieje się tak, dlatego że substancja ta pozwala utrzymać odpowiednią ilość wapnia w organizmie – minerału, który nadaje kościom twardość. To jednak nie koniec właściwości witaminy D. Wspiera ona również funkcjonowanie układu mięśniowego, wspomaga odporność, a także wpływa na zdrowie zębów. Nie dziwi zatem fakt, że dbanie o jej odpowiedni poziom ma znaczenie dla ogólnej kondycji naszego organizmu. Dla tego celu właśnie przeznaczony jest bogaty w witaminę D Vigantoletten.

Przyjmowanie preparatu Vigantoletten

Mimo że Vigantoletten to produkt dostępny bez recepty, to przed jego zastosowaniem powinno się skonsultować z lekarzem i wykonać badanie, które ma na celu potwierdzić lub wykluczyć niedobór witaminy D. Jeśli okaże się, że brakuje nam tej substancji, internista zaleci przyjmowanie jej dopasowane do potrzeb naszego organizmu. Stosowanie preparatu Vigantoletten bez potrzeby lub w zbyt wysokiej dawce może doprowadzić do nadmiaru witaminy D, co niesie za sobą przykre dolegliwości takie jak osłabienie, nudności czy utrata apetytu.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki