Poradnik
Vitrum D3

Vitrum D3

Pozbądź się niedoboru witaminy D z Vitrum D3

Znana powszechnie jako „witamina słońca” witamina D pełni wiele istotnych funkcji w naszym organizmie. Ta substancja o szerokim spektrum zastosowań znana jest przede wszystkim ze swojego wpływu na kondycję kości i pracę układu odpornościowego. Podstawowe źródło witaminy D stanowią promienie słoneczne – z tego powodu w okresie jesienno-zimowym wielu z nas cierpi na jej niedobór. Gdzie zatem należy jej szukać? W tym czasie warto wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę D takie jak tłuste ryby morskie – łosoś, dorsz, węgorz czy halibut, jaja oraz masło. Można również sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Należy do nich Vitrum D3.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Vitrum D3 Forte, witamina D 2000 j.m., 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vitrum D3 Forte, witamina D 2000 j.m., 60 kapsułek
14,63 zł 18,29 zł
Najniższa cena z 30 dni
Vitrum D3, witamina D 1000 j.m., 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vitrum D3, witamina D 1000 j.m., 60 kapsułek
16,23 zł 20,29 zł
Najniższa cena z 30 dni
Vitrum D3, witamina D 1000 j.m., 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vitrum D3, witamina D 1000 j.m., 120 kapsułek
20,47 zł 25,59 zł
Najniższa cena z 30 dni
Vitrum D3 Forte, witamina D 2000 j.m., 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vitrum D3 Forte, witamina D 2000 j.m., 120 kapsułek
21,59 zł 26,99 zł
Najniższa cena z 30 dni
1 - 4 z 4 produktów

Vitrum D3 – dlaczego warto?

Problem niedoboru witaminy D dotyczy wielu z nas. Ma to związek z położeniem geograficznym Polski, gdzie jedynie w okresie od kwietnia do września nasz organizm może z pomocą słońca wyprodukować odpowiednią ilość tej substancji. Niestety, nawet i wtedy możemy mieć problem z jej niedoborem. Dzieje się tak dlatego, że synteza witaminy D zachodzi prawidłowo, kiedy słońce pada pod odpowiednim kątem – czyli między godziną 10 a 15. Wówczas najczęściej znajdujemy się w pomieszczeniach – pracach i szkołach lub poruszamy się samochodem albo innym środkiem komunikacji. Szansa na dostarczenie organizmowi właściwej ilości witaminy D maleje również u osób z osłabioną syntezą skórną, do których należą między innymi seniorzy czy ludzie o ciemnej karnacji. Sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu tej substancji jest wprowadzenie bogatych w nią produktów spożywczych. Niestety, nie każdy przepada za tłustymi rybami. Wówczas z pomocą może nam przyjść Vitrum D3 – suplement diety, który dostarczy organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D.

Co daje nam „witamina słońca”?

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z pozytywnego wpływu witaminy D na kości. Jej suplementacja często jest zalecana dzieciom w fazie wzrostu, aby wspomagać prawidłowy rozwój układu kostnego. Witamina D znajduje również zastosowanie u osób starszych, a także chorujących na osteoporozę. Nie są to jednak jej jedyne właściwości. Warto wiedzieć, że jednym z podstawowych zadań tej substancji jest wspomaganie prawidłowego wchłaniania oraz wykorzystywania wapnia i fosforu. Ma również wpływ na kondycję układu mięśniowego, immunologicznego, a także pozwala nam zachować zdrowe zęby. Nie dziwi zatem fakt, że witamina D jest jedną z częściej suplementowanych substancji. Z tego powodu na rynku znajdziemy szeroki wybór preparatów zawierających ją. Do popularnych suplementów diety z witaminą D należy z pewnością zaliczyć Vitrum D3

Kiedy sięgnąć po Vitrum D3?

Suplementację witaminy słońca zaleca się szczególnie w okresie od września do kwietnia. Zapotrzebowanie na tę substancję zależy od wielu czynników takich jak stan zdrowia, wiek czy masa ciała. Z tego powodu najlepiej, aby odpowiednią dawkę dobrał nam lekarz po uprzednim zbadaniu poziomu witaminy D w organizmie. Nieodpowiednia ilość substancji może doprowadzić zarówno do jej niedoboru (awitaminozy), jak i nadmiaru (hiperwitaminozy) – oba te stany mają niekorzystny wpływ na zdrowie.

Zdarza się, że suplementacja z pomocą Vitrum D3 okazuje się wskazana również wiosną i latem. Może to wynikać z pochmurnej pogody albo stosowania silnych kremów ochronnych z filtrem. U osób w wieku powyżej 65. roku życia dostarczanie witaminy D poprzez suplementację zalecane jest cały rok. Dzieje się tak dlatego, że skóra z wiekiem stopniowo traci zdolność syntezy witaminy D. Po Vitrum D3 sięgają również kobiety planujące ciążę lub te spodziewające się dziecka.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki