Kategorie

Vitrum D3

Pozbądź się niedoboru witaminy D z Vitrum D3

Znana powszechnie jako „witamina słońca” witamina D pełni wiele istotnych funkcji w naszym organizmie. Ta substancja o szerokim spektrum zastosowań znana jest przede wszystkim ze swojego wpływu na kondycję kości i pracę układu odpornościowego. Podstawowe źródło witaminy D stanowią promienie słoneczne – z tego powodu w okresie jesienno-zimowym wielu z nas cierpi na jej niedobór. Gdzie zatem należy jej szukać? W tym czasie warto wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę D takie jak tłuste ryby morskie – łosoś, dorsz, węgorz czy halibut, jaja oraz masło. Można również sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Należy do nich Vitrum D3.

Znalezione produkty: 4
Sortowanie:
Sortuj według
Vitrum D3 Forte, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Vitrum D3 Forte, 60 kapsułek

22,39 zł
Vitrum D3, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Vitrum D3, 60 kapsułek

18,89 zł
Vitrum D3, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne

Vitrum D3, 120 kapsułek

26,59 zł
Vitrum D3 Forte, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Wybrane

Vitrum D3 Forte, 120 kapsułek

26,99 zł

Vitrum D3 – dlaczego warto?

Problem niedoboru witaminy D dotyczy wielu z nas. Ma to związek z położeniem geograficznym Polski, gdzie jedynie w okresie od kwietnia do września nasz organizm może z pomocą słońca wyprodukować odpowiednią ilość tej substancji. Niestety, nawet i wtedy możemy mieć problem z jej niedoborem. Dzieje się tak dlatego, że synteza witaminy D zachodzi prawidłowo, kiedy słońce pada pod odpowiednim kątem – czyli między godziną 10 a 15. Wówczas najczęściej znajdujemy się w pomieszczeniach – pracach i szkołach lub poruszamy się samochodem albo innym środkiem komunikacji. Szansa na dostarczenie organizmowi właściwej ilości witaminy D maleje również u osób z osłabioną syntezą skórną, do których należą między innymi seniorzy czy ludzie o ciemnej karnacji. Sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu tej substancji jest wprowadzenie bogatych w nią produktów spożywczych. Niestety, nie każdy przepada za tłustymi rybami. Wówczas z pomocą może nam przyjść Vitrum D3 – suplement diety, który dostarczy organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D.

Co daje nam „witamina słońca”?

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z pozytywnego wpływu witaminy D na kości. Jej suplementacja często jest zalecana dzieciom w fazie wzrostu, aby wspomagać prawidłowy rozwój układu kostnego. Witamina D znajduje również zastosowanie u osób starszych, a także chorujących na osteoporozę. Nie są to jednak jej jedyne właściwości. Warto wiedzieć, że jednym z podstawowych zadań tej substancji jest wspomaganie prawidłowego wchłaniania oraz wykorzystywania wapnia i fosforu. Ma również wpływ na kondycję układu mięśniowego, immunologicznego, a także pozwala nam zachować zdrowe zęby. Nie dziwi zatem fakt, że witamina D jest jedną z częściej suplementowanych substancji. Z tego powodu na rynku znajdziemy szeroki wybór preparatów zawierających ją. Do popularnych suplementów diety z witaminą D należy z pewnością zaliczyć Vitrum D3

Kiedy sięgnąć po Vitrum D3?

Suplementację witaminy słońca zaleca się szczególnie w okresie od września do kwietnia. Zapotrzebowanie na tę substancję zależy od wielu czynników takich jak stan zdrowia, wiek czy masa ciała. Z tego powodu najlepiej, aby odpowiednią dawkę dobrał nam lekarz po uprzednim zbadaniu poziomu witaminy D w organizmie. Nieodpowiednia ilość substancji może doprowadzić zarówno do jej niedoboru (awitaminozy), jak i nadmiaru (hiperwitaminozy) – oba te stany mają niekorzystny wpływ na zdrowie.

Zdarza się, że suplementacja z pomocą Vitrum D3 okazuje się wskazana również wiosną i latem. Może to wynikać z pochmurnej pogody albo stosowania silnych kremów ochronnych z filtrem. U osób w wieku powyżej 65. roku życia dostarczanie witaminy D poprzez suplementację zalecane jest cały rok. Dzieje się tak dlatego, że skóra z wiekiem stopniowo traci zdolność syntezy witaminy D. Po Vitrum D3 sięgają również kobiety planujące ciążę lub te spodziewające się dziecka.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego