Poradnik
Woda kokosowa

Woda kokosowa

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Singularis Superior, Elektrolity, liofilizowana woda kokosowa, 30 kapsułek wegańskich - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Singularis Superior, Elektrolity, liofilizowana woda kokosowa, 30 kapsułek wegańskich
40,99 zł
1 - 1 z 1 produktów

Woda kokosowa

Jeszcze do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z istnienia wody kokosowej, a tym bardziej z jej właściwości prozdrowotnych. Obecnie jednak wiedza o tym naturalnym preparacie dociera do tysięcy osób. Jakie właściwości posiada zatem woda kokosowa i dlaczego warto po nią sięgnąć?

Woda kokosowa: właściwości, zastosowanie

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że woda kokosowa to nie to samo, co mleko kokosowe. Opisywany specyfik jest pozyskiwany z zielonych jeszcze owoców palmy; woda, która następnie jest sprzedawana w kartonikach lub specjalnych butelkach trafia do opakowania wprost z niedojrzałego kokosa. Produkt zwraca uwagę przede wszystkim swoim składem – jest bogaty nie tylko w witaminy (B1, B2, B3, B5, B6 czy witaminę C), ale także mikroelementy (potas, wapń i magnez).. Woda kokosowa nazywana jest zresztą czasem płynem życia właśnie ze względu na zawarte w niej elektrolity. Ich obecność pozytywnie wpływa na nawodnienie organizmu i witalność. .

Dlaczego właśnie woda kokosowa?

Szczególne zalecenie do spożywania napoju, jakim jest woda kokosowa, stanowi odwodnienie, tak jak np. w przypadku biegunki – to właśnie wówczas wskazane jest spożywanie elektrolitów. Płyn z młodych kokosów to jednak nie tylko źródło witamin i mikroelementów, ale także napój o niepowtarzalnych walorach smakowych, który ceni sobie coraz więcej osób sięgających po produkty z kategorii superfood. Dla osób, którym nie odpowiada tego typu smak, powstała liofilizowana woda kokosowa w kapsułkach. Szczególnym przypadkiem jest także woda kokosowa w proszku, wzbogacona o składniki roślinne i sól himalajską – stanowi naturalny zamiennik dla napojów izotonicznych i zapewnia lepszą wydajność podczas treningu, a następnie sprawniejszą regenerację organizmu. Niezależnie od formy podania, zawiera w swoim składzie niewiele tłuszczu i cukru.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki