Kategorie

Woda różana

Woda różana

Woda różana była stosowana już w starożytności – zarówno jako kosmetyk, jak i lekarstwo. Już wtedy wykorzystywano ją do pielęgnacji twarzy, przygotowywania relaksacyjnych kąpieli czy jako środek pomocniczy przy leczeniu niektórych schorzeń. Dziś o cennych właściwościach wody różanej wiemy znacznie więcej.

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Cztery Pory Roku, żel do higieny intymnej z wodą różaną, 400 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Cztery Pory Roku, żel do higieny intymnej z wodą różaną, 400 ml

11,39 zł
Bielenda Professional, satynowa woda różana, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Bielenda Professional, satynowa woda różana, 500 ml

29,92 zł
Nivea Rose Touch, dwufazowy płyn micelarny z organiczną wodą różaną, 400 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Nivea Rose Touch, dwufazowy płyn micelarny z organiczną wodą różaną, 400 ml

26,99 zł
Make Me Bio Garden Roses, woda różana, plastikowa butelka z atomizerem, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Make Me Bio Garden Roses, woda różana, plastikowa butelka z atomizerem, 100 ml

15,99 zł
Pierpaoli, krem do ciała, nawilżający z wodą różaną, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Pierpaoli, krem do ciała, nawilżający z wodą różaną, 200 ml

18,39 zł

Woda różana: jak powstaje?

Woda różana zwana jest także wodą kwiatową i hydrolatem. Powstaje na skutek destylacji płatków róży z parą wodną – jest produktem ubocznym tego procesu, ponieważ głównym celem destylacji jest uzyskanie stężonego olejku eterycznego. Do produkcji wody różanej wykorzystuje się trzy gatunki róży: damasceńską, stulistną oraz francuską, przy czym w przeważającym stopniu – różę damasceńską. Powstała ona ze skrzyżowania róży francuskiej z różą piżmową, w Europie stała się powszechna w XVII w. Uprawia się ją głównie w Bułgarii i Turcji, a także w Pakistanie, Indiach, Chinach czy Rosji. Pierwotnie woda różana była produkowana głównie w krajach arabskich, obecnie jest popularna niemal na całym świecie. Sam proces destylacji płatków róży jest kosztowny, ponieważ do uzyskania litra wody różanej potrzeba około 5 ton płatków.

Właściwości i zastosowanie wody różanej

Woda różana jest źródłem witaminy A, B, C i E. Zawiera także bioflawonoidy, m.in. kwercynę. Witamina A wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Witamina C przyczynia się z kolei do powstawania kolagenu, czyli nierozpuszczalnego w wodzie białka wapniowego, które jest głównym składnikiem skóry, ścięgien i kości. Witamina C jest również antyoksydantem i działa przeciwstarzeniowo (dotyczy to zwłaszcza wyglądu zewnętrznego). Pomaga także w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Do antyoksydantów należy również witamina E. Bioflawonoidy z kolei, tak jak witamina C i E, wykazują działanie antyoksydacyjne, wspomagają także system odpornościowy. Woda różana jest stosowana do pielęgnacji twarzy, może być również wykorzystywana przy przygotowywaniu aromatycznych, relaksacyjnych kąpieli. W formie kosmetyku może posłużyć do usuwania makijażu czy kojenia zaczerwienienia powstających na skórze. Doskonale sprawdza się także w roli środka zapobiegającego puszeniu się włosów.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Rodzaj skóry
Pora stosowania
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
Trendy
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego