Poradnik
XeraCalm

XeraCalm

Avene Xeracalm – kosmetyki dla skóry suchej i atopowej

Uporczywy świąd, suchość i zaczerwienienie – to objawy, które powodują dyskomfort fizyczny i psychiczny. W niektórych przypadkach są na tyle silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w domu i pracy. Cera sucha i atopowa jest dużo bardziej narażona na podrażnienia. Osoby z wrażliwą skórą twarzy i ciała częściej zmagają się z takimi problemami jak trądzik różowaty, egzema czy łojotokowe zapalenie skóry. Muszą w szczególny sposób zadbać o prawidłową pielęgnację, stosując kosmetyki o specjalnym przeznaczeniu np. Avene Xeracalm.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Avene XeraCalm A.D, krem uzupełniający lipidy do twarzy i ciała, skóra bardzo sucha, atopowa i swędząca, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Avene XeraCalm A.D, krem uzupełniający lipidy do twarzy i ciała, skóra bardzo sucha, atopowa i swędząca, 200 ml
70,29 zł
Avene XeraCalm A.D, mydło w kostce do twarzy i ciała, skóra bardzo sucha, atopowa i swędząca, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Avene XeraCalm A.D, mydło w kostce do twarzy i ciała, skóra bardzo sucha, atopowa i swędząca, 100 g
30,29 zł
1 - 2 z 2 produktów

Skóra wrażliwa i atopowa – krótka charakterystyka

Szacuje się, że problem z nadwrażliwością skóry może dotyczyć nawet 1/3 całego społeczeństwa. Zaczerwienienie, suchość i świąd mogą się nasilać w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji, ale nie tylko! Objawy może potęgować także nadmierny stres, czynniki zewnętrzne (np. promieniowanie UV, mróz czy wiatr). U kobiet mogą być także efektem zmian hormonalnych spowodowanych np. fazami cyklu miesiączkowego.

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą i coraz bardziej powszechną. Wbrew pozorom problem ten dotyczy nie tylko dzieci. Choć nie wynaleziono jeszcze leku, który pozwoliłby skutecznie zwalczyć AZS, to w wielu przypadkach objawy ustępują samoistnie do 6. roku życia. Niestety nie u wszystkich tak się dzieje. Dlatego sporo osób dorosłych zmaga się z tym schorzeniem do końca życia. Na rynku jest coraz więcej produktów takich jak Avene Xeracalm, które, choć nie są w stanie całkowicie zwalczyć choroby, mogą skutecznie zminimalizować codzienny dyskomfort. Jeżeli jednak zmiany skórne budzą Twoje obawy, skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem.

Avene Xeracalm – dla skóry o szczególnych potrzebach

Zawsze sięgaj po produkty przeznaczone do swojego typu skóry! Zwracaj uwagę na skład preparatów. Unikaj konserwantów oraz syntetycznych barwników, które mogłyby zaognić zmiany. Pamiętaj także o codziennym oczyszczaniu i nawilżaniu. Xeracalm to linia kosmetyków stworzona z myślą o szczególnych potrzebach skóry wrażliwej i atopowej. Preparaty bazują na naturalnych składnikach, które minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. W serii Xeracalm możesz znaleźć kosmetyki o działaniu kojącym, łagodzącym i nawilżającym w postaci balsamów, kremów i olejków przeznaczonych do twarzy i ciała. Kompleksy ochronne powstałe na bazie olejów odżywiają i chronią skórę, likwidując uporczywy świąd, a woda termalna łagodzi podrażnienia.

Kosmetyki do skóry wrażliwej Avene Xeracalm w Gemini

W Gemini zamówisz produkty do skóry wrażliwej i skłonnej do atopii dla całej rodziny. Preparaty Avene Xeracalm nie zawierają konserwantów oraz innych zbędnych składników, które mogłyby podrażniać delikatną, dziecięcą skórę. Dlatego mogą być stosowane przez wszystkich domowników.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki