Kategorie

ACCU-CHEK

Znalezione produkty: 8
Sortowanie:
Sortuj według
Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Krótka data

Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk KRÓTKA DATA

38,19 zł
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 24 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 24 sztuki

13,49 zł
Accu-Chek Active, paski testowe do glukometru, 50 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek Active, paski testowe do glukometru, 50 sztuk

38,19 zł
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 204 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 204 sztuki

81,99 zł
Accu-Chek Softclix, lancety, 25 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek Softclix, lancety, 25 sztuk

10,79 zł
Accu-Chek Softclix, lancety, ostrza nakłuwające, 200 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek Softclix, lancety, ostrza nakłuwające, 200 sztuk

44,99 zł
Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk

38,19 zł
Accu-Chek Performa Nano, glukometr - miniaturka zdjęcia produktu

Accu-Chek Performa Nano, glukometr

349,99 zł

O marce Accu-Chek

Accu-Chek to marka glukometrów, ostrzy nakłuwających i pasków testowych do glukometrów, należąca do firmy Roche, szwajcarskiego koncernu medycznego z siedzibą w Bazylei. Produkty Accu-Chek mogą być wykorzystywane do domowego pomiaru stężenia glukozy we krwi, zarówno u dorosłych, jak i noworodków i dzieci. Niewielkie rozmiary glukometrów pozwalają na noszenie ich przy sobie, tak, aby były dostępne i gotowe do użycia w dowolnym momencie. Wynik pomiaru wyświetlany jest niemalże natychmiast, co ułatwia kontrolowanie poziomu cukru we krwi.

Jak korzystać z glukometru

Cukrzyca jest chorobą, w której - niezależnie od jej typu, także w cukrzycy ciążowej - należy regularnie badać stężenie glukozy we krwi. Daje to możliwość szybkiej reakcji i zaaplikowania sobie odpowiedniej dawki insuliny, jeśli zachodzi taka potrzeba. Właśnie do przeprowadzenia takiego pomiaru służy glukometr. Diabetyk korzysta z niego zwykle nawet kilka razy dziennie: na czczo oraz 2 godziny po każdym posiłku. Aby zmierzyć sobie cukier, potrzebny jest glukometr oraz paski testowe, które są niezwykle czułe. W opakowaniu paski są chronione przed np. wilgocią, należy zatem pamiętać, aby przed użytkowaniem dokładnie umyć ręce w ciepłej wodzie (żeby na palcach nie znajdowały się ślady cukrów, choćby z trzymanego wcześniej w ręce owocu), a po wyjęciu jednego paska zamknąć opakowanie. Najlepiej nie przemywać rąk środkiem dezynfekującym ani alkoholem. Opuszek palca należy nakłuć, a uzyskaną w ten sposób kroplę krwi nanieść na pasek. Po chwili na glukometrze wyświetli się wynik pomiaru.

Accu-Chek Performa

Ten glukometr Accu-Chek jest przeznaczony do stosowania z dedykowanymi testami paskowymi Accu-Chek Performa. Umożliwia szybki pomiar poziomu glukozy we krwi (czas pomiaru to ok. 5 sekund) i jest od razu gotowy do użycia, bez konieczności konfiguracji lub kodowania testu paskowego. Wystarczy umieścić test paskowy w glukometrze zgodnie z kierunkiem strzałek - to włączy urządzenie i przygotuje je do działania. Do pomiaru wystarczy bardzo niewielka objętość próbki krwi, zaledwie 0,6 µl, a jego precyzja zgodna jest z normami EN ISO 15197:2015 oraz ISO 15197:2013. Dopuszczalne rodzaje próbki to: krew włośniczkowa, tętnicza, żylna lub krew pobierana od noworodków. Glukometr wyłączy się automatycznie po 5 sekundach od wyjęcia testu lub po 2 minutach od ostatniej czynności. W pamięci urządzenia można zapisać do 500 wyników oraz 20 wyników testów kontrolnych, do tego istnieje też możliwość ustawienia do 4 spersonalizowanych przypomnień o pomiarze oraz wyświetlenie na ekranie LCD wartości średnich z ostatnich 7, 14, 30 i 90 dni. Accu-Chek Performa pozwala też na przekaz danych za pomocą podczerwieni.

W zestawie z glukometrem znajduje się nakłuwacz Accu-Chek FastClix, który został zaprojektowany tak, aby był bezpieczny i higieniczny - lancety są praktycznie niewidoczne w bębenku, a dotknięcie ich przypadkowo jest mocno utrudnione. Nakłucia można dokonać jednym ruchem, co wpływa na szybkość całego procesu pomiaru.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego