Poradnik
Accu-Chek

ACCU-CHEK

Znalezione produkty : 7
Pozycjonowanie produktów
Accu-Chek Softclix, lancety, ostrza nakłuwające, 200 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Accu-Chek Softclix, lancety, ostrza nakłuwające, 200 sztuk
43,98 zł
Accu-Chek Softclix, lancety, 25 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Accu-Chek Softclix, lancety, 25 sztuk
11,99 zł
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 204 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 204 sztuki
92,99 zł
Accu-Chek Active, paski testowe do glukometru, 50 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Accu-Chek Active, paski testowe do glukometru, 50 sztuk
38,16 zł
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 24 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Accu-Chek FastClix, lancety, ostrza nakłuwające, 24 sztuki
15,39 zł
Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
Accu-Chek Performa, paski testowe do glukometru, 50 sztuk
38,04 zł
Accu-Chek Performa Nano, glukometr - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Accu-Chek Performa Nano, glukometr
349,99 zł
1 - 7 z 7 produktów

O marce Accu-Chek

Accu-Chek to marka glukometrów, ostrzy nakłuwających i pasków testowych do glukometrów, należąca do firmy Roche, szwajcarskiego koncernu medycznego z siedzibą w Bazylei. Produkty Accu-Chek mogą być wykorzystywane do domowego pomiaru stężenia glukozy we krwi, zarówno u dorosłych, jak i noworodków i dzieci. Niewielkie rozmiary glukometrów pozwalają na noszenie ich przy sobie, tak, aby były dostępne i gotowe do użycia w dowolnym momencie. Wynik pomiaru wyświetlany jest niemalże natychmiast, co ułatwia kontrolowanie poziomu cukru we krwi.

Jak korzystać z glukometru

Cukrzyca jest chorobą, w której - niezależnie od jej typu, także w cukrzycy ciążowej - należy regularnie badać stężenie glukozy we krwi. Daje to możliwość szybkiej reakcji i zaaplikowania sobie odpowiedniej dawki insuliny, jeśli zachodzi taka potrzeba. Właśnie do przeprowadzenia takiego pomiaru służy glukometr. Diabetyk korzysta z niego zwykle nawet kilka razy dziennie: na czczo oraz 2 godziny po każdym posiłku. Aby zmierzyć sobie cukier, potrzebny jest glukometr oraz paski testowe, które są niezwykle czułe. W opakowaniu paski są chronione przed np. wilgocią, należy zatem pamiętać, aby przed użytkowaniem dokładnie umyć ręce w ciepłej wodzie (żeby na palcach nie znajdowały się ślady cukrów, choćby z trzymanego wcześniej w ręce owocu), a po wyjęciu jednego paska zamknąć opakowanie. Najlepiej nie przemywać rąk środkiem dezynfekującym ani alkoholem. Opuszek palca należy nakłuć, a uzyskaną w ten sposób kroplę krwi nanieść na pasek. Po chwili na glukometrze wyświetli się wynik pomiaru.

Accu-Chek Performa

Ten glukometr Accu-Chek jest przeznaczony do stosowania z dedykowanymi testami paskowymi Accu-Chek Performa. Umożliwia szybki pomiar poziomu glukozy we krwi (czas pomiaru to ok. 5 sekund) i jest od razu gotowy do użycia, bez konieczności konfiguracji lub kodowania testu paskowego. Wystarczy umieścić test paskowy w glukometrze zgodnie z kierunkiem strzałek - to włączy urządzenie i przygotuje je do działania. Do pomiaru wystarczy bardzo niewielka objętość próbki krwi, zaledwie 0,6 µl, a jego precyzja zgodna jest z normami EN ISO 15197:2015 oraz ISO 15197:2013. Dopuszczalne rodzaje próbki to: krew włośniczkowa, tętnicza, żylna lub krew pobierana od noworodków. Glukometr wyłączy się automatycznie po 5 sekundach od wyjęcia testu lub po 2 minutach od ostatniej czynności. W pamięci urządzenia można zapisać do 500 wyników oraz 20 wyników testów kontrolnych, do tego istnieje też możliwość ustawienia do 4 spersonalizowanych przypomnień o pomiarze oraz wyświetlenie na ekranie LCD wartości średnich z ostatnich 7, 14, 30 i 90 dni. Accu-Chek Performa pozwala też na przekaz danych za pomocą podczerwieni.

W zestawie z glukometrem znajduje się nakłuwacz Accu-Chek FastClix, który został zaprojektowany tak, aby był bezpieczny i higieniczny - lancety są praktycznie niewidoczne w bębenku, a dotknięcie ich przypadkowo jest mocno utrudnione. Nakłucia można dokonać jednym ruchem, co wpływa na szybkość całego procesu pomiaru.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo