Poradnik
Chlorchinaldin

CHLORCHINALDIN

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Chlorchinaldin VP 2 mg, 40 tabletek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Chlorchinaldin VP 2 mg, 40 tabletek do ssania
18,69 zł
Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki 2 mg, 20 tabletek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki 2 mg, 20 tabletek do ssania
13,89 zł
Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki 2 mg, 40 tabletek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki 2 mg, 40 tabletek do ssania
19,79 zł
Chlorchinaldin VP 2 mg, 20 tabletek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Chlorchinaldin VP 2 mg, 20 tabletek do ssania
14,59 zł
1 - 4 z 4 produktów

Chlorchinaldin – tabletki na gardło

Chlorchinaldin to marka, za którą stoi producent Valeant Pharmaceuticals. Jest to międzynarodowa firma farmaceutyczna, która od 1959 roku zajmuje się produkcją oraz sprzedażą szerokiej gamy produktów farmaceutycznych. Jedną z marek producenta jest Chlorchinaldin – lek, którego celem jest skuteczne zwalczanie przyczyn ostrego zapalenia gardła oraz migdałków. Jako jedyny preparat na gardło w swoim składzie zawiera substancję czynną, czyli chlorochinaldol (Chlorquinaldolum). Marka posiada dwa rodzaje leku – Chlorchinaldin VP oraz Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki. Na rynku dostępne są opakowania po 20 i 40 tabletek.

Przyczyny bólu gardła

Infekcje bólu gardła mogą wystąpić niezależnie od pogody. Główną przyczyną jest narażenie organizmu na chłód. Jesień i wiosna to czas, w którym obserwuje się duże różnice temperatur. Niestabilna pogoda sprawia, że nie zawsze ubiór jest adekwatny do panujących za oknem warunków. Może skutkować to przeziębieniami i infekcjami gardła. Latem natomiast za wszelką cenę próbuje się schłodzić organizm. „Wrogami” są zimne napoje, klimatyzacja bądź zimna woda.

Przyczyn bólu gardła szukać można również w przewlekłych chorobach czy wadach anatomicznych. Mowa tutaj m.in. o alergiach, zmianach chorobowych zatok czy skrzywionej przegrodzie nosowej.

Chlorchinaldin – tabletki do ssania dla dorosłych

Chlorchinaldin VP to tabletki na gardło, które stosowane są w przypadku zakażeń jamy ustnej oraz gardła. Wykazują działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwpierwotniakowe. Zalecane są m.in. przy zakażeniach jamy ustnej i dziąseł wywołanych bakteriami, a także przy pleśniawkach. Ze względu na składniki w nich zawarte, lek może być również stosowany w przypadku antybiotykoterapii. W skład tabletek na gardło Chlorchinaldin wchodzi substancja czynna zwana chlorchinaldolem (Chlorquinaldolum) – w jednej tabletce znajduje się jej ok. 2 mg. Dodatkowo w tabletkach występują substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, karmeloza sodowa i magnezu stearynian.

Tabletki Chlorchinaldin mają okrągły kształt i są obustronnie płaskie. Posiadają marmurkową powierzchnię. Charakteryzują się optymalną wielkością i łagodnym smakiem.

Jak stosować tabletki na gardło Chlorchinaldin?

Jedną tabletkę leku powinno się ssać co 1-2 godziny. Nie jest wskazane stosowanie dawki większej niż 20 mg substancji czynnej. Tabletkę należy wyłącznie ssać i unikać jej rozgryzania. Najlepiej, gdy nie jest ona stosowana podczas posiłku, a przed lub po nim. Lek wykazuje działanie miejscowe. Przed zażyciem preparatu, warto zapoznać się z zaleceniami i przeciwskazaniami, które znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki