Poradnik
Claritine

CLARITINE

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Claritine Allergy 1 mg/ ml, syrop, smak winogronowy, 60 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Claritine Allergy 1 mg/ ml, syrop, smak winogronowy, 60 ml
24,99 zł
Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek
13,09 zł
1 - 2 z 2 produktów

Claritine – przeciw alergii

W okresie, gdy kończy się zima i wielkimi krokami nadchodzi wiosna, dla alergików zaczynają się problemy. Z pomocą przychodzą różnorodne sposoby walki z reakcjami alergicznymi. Jednym z nich jest zastosowanie powszechnie dostępnych preparatów.

Claritine

Pacjenci mogą wybrać lek przeciwhistaminowy Claritine, który wykazuje działanie przeciwalergiczne. W jego składzie znajdujemy loratadynę, substancję czynną. Jej działanie polega na blokowaniu obwodowych receptorów histaminowych, co owocuje hamowaniem wydzielania histaminy, która odpowiada za wywoływanie objawów alergicznych. Claritine łagodzi różnorodne objawy alergiczne, jak kichanie, świąd, obrzęk błon śluzowych, a także wyciek z nosa. Jest to lek, którego efekty działania utrzymują się do 24 godzin od momentu zażycia.

Stosowanie Claritine

Claritine może być stosowany nie tylko w przypadku występowania objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, ale i wtedy, gdy występują sezonowe oraz całoroczne zapalenia błony śluzowej nosa. Wskazaniem do zastosowania jest również pokrzywka idiopatyczna.

Preparat nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Ponadto Claritine nie jest wskazany do stosowania u kobiet będących w ciąży oraz karmiących piersią.

Na około 48 godzin przed planowanym wykonaniem testów skórnych na alergię, wskazane jest przerwanie stosowania preparatu. Ponadto konieczne jest, by skonsultować z lekarzem dawkowanie, jak i kwestię przyjmowania Claritine, jeśli jednocześnie stosowane są innego rodzaju preparaty medyczne. Konsultacji w szczególności podlegają ci pacjenci, którzy zmagają się z niewydolnością wątroby, jak i osoby starsze, ponieważ lek w takim wypadku może wykazywać dłuższy czas działania.

Stosowanie leków przeciwhistaminowych w walce z uciążliwymi dolegliwościami alergicznymi, to pierwsza i zwykle dość skuteczna pomoc. Dostępność tego typu preparatów bez recepty sprawia, że na co dzień pacjenci mają szansę wspomóc swój organizm, przywracając równowagę, poprzez łagodzenie najbardziej uciążliwych objawów.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki