Poradnik
Disnemar

DISNEMAR

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Disnemar, spray izotoniczny do nosa, 25 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Disnemar, spray izotoniczny do nosa, 25 ml
28,29 zł
Disnemar Baby, spray izotoniczny do nosa od 0 do 4 lat, 25 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Disnemar Baby, spray izotoniczny do nosa od 0 do 4 lat, 25 ml
28,69 zł
1 - 2 z 2 produktów

O marce Disnemar

Marka Disnemar należy do koncernu Mylan, który obecnie jest częścią Viatris - globalnej firmy medycznej powstałej w roku 2020 z połączenia Mylan i Upjohn, spuścizny firmy Pfizer. Siedziba Viatris znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a trzy globalne centra w Pensylwanii, Szanghaju i Hyderabab. Firma prowadzi ok. 50 zakładów produkcyjnych, które wytwarzają doustne dawki stałe, preparaty do wstrzykiwań oraz aktywne składniki farmaceutyczne. Mylan zaczynał swoją działalność od hurtowni farmaceutycznej, dostarczającej produkty do klientów w mniejszych miejscowościach. Dziś, jako część Viatris, jest jednym z liderów wśród firm farmaceutycznych produkujących leki generyczne i specjalistyczne, a ich produkty są dostępne w około 145 krajach i terytoriach.

Jak dbać o higienę nosa?

Higiena nosa jest bardzo ważna i powinna być codziennym nawykiem. Bagatelizowanie jej może prowadzić do suchości, podrażnień, a nawet obrzęku nosa. Prawidłowe oczyszczanie jamy nosowej ma bezpośredni wpływ na zdrowie. Nos spełnia bardzo ważne funkcje, oprócz pomocy w rozpoznawaniu zapachów i smaków, pozwala nam swobodnie oddychać i chroni organizm przed chorobami. O ile dorośli potrafią zauważyć i przeciwdziałać podrażnieniom, o tyle niemowlęta i małe dzieci będą potrzebowały specjalnej opieki w trosce o higienę małych nosów. Dbanie o jamę nosową polega nie tylko na jej oczyszczaniu, ale również odpowiednim odżywianiu i nawilżaniu błon śluzowych. Wraz ze wdychanym powietrzem do nosa dostają się pyłki, kurz, zanieczyszczenia oraz drobnoustroje chorobotwórcze. Osadzają się na błonach śluzowych, wpływają niekorzystnie na ich strukturę, powodując ich podrażnienia. Odpowiednia higiena jamy nosowej wspiera zdrowie całego organizmu. Oczyszczanie nosa powinno przebiegać delikatnie, czynności higienicznych nie wolno przeprowadzać zbyt intensywnie, szczególnie kiedy dbamy o nosy najmniejszych. Nie można przy tym wprowadzać głęboko do wnętrza nosa żadnych przedmiotów typu patyczki higieniczne. Oczyszczanie i nawilżanie jamy nosowej najlepiej wykonywać za pomocą specjalistycznych preparatów w aerozolu, tak, aby czynności ta była jak najbardziej bezpieczna.

Niemowlęta oddychają ponad dwa razy szybciej niż dorośli. W pierwszym roku życia maluchy oddychają prawie wyłącznie przez nos, który nie tylko doprowadza powietrze do płuc, ale także ogrzewa i nawilża je. Zatkany nos może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, np.: zaburzenia snu, rozdrażnienie i złe samopoczucie, zaburzenie łaknienia, nawracające infekcje. Aby dbać o higienę noska dzieci już od 1. dnia życia, można wykorzystać izotoniczny roztwór soli mineralnych, który jest bezpieczny i delikatny. Roztwór izotoniczny działa łagodnie i nie podrażnia delikatnej śluzówki nosa. Ponadto pomaga usunąć nadmiar wydzieliny, ułatwia oddychanie, nawilża śluzówkę i ułatwia usuwanie mikroorganizmów chorobotwórczych, alergenów i zanieczyszczeń.

Disnemar spray izotoniczny do nosa

Marka Disnemar przygotowała w swojej ofercie fizjologiczny roztwór soli mineralnych, który jest rozpylany donosowo, w postaci delikatnej mgiełki. Preparat może być stosowany w nieżycie nosa, katarze czy przesuszeniu śluzówki. Jest delikatny i łagodny, dlatego może być stosowany również przez kobiety karmiące i w ciąży. Specjalny aplikator rozpyla preparat do postaci rozproszonej mgiełki. Disnemar spray izotoniczny do nosa jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji nosa dorosłych.

Disnemar Baby

Kolejnym produktem marki Disnemar jest fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH. Preparat zawiera specjalnie zaprojektowany dozownik - nebulizator mikrodyfuzyjny, który ma zapewniać aplikację roztworu w postaci delikatnej mgiełki. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można osiągnąć optymalne nawilżenie błon śluzowych nosa bez negatywnej reakcji maluszka na aplikację. Disnemar Baby można stosować codziennie w pielęgnacji nosa niemowląt, dzieci i dorosłych. Preparat ma oczyszczać, nawilżać, ułatwiać oddychanie. Jest odpowiedni dla alergików.

Disnemar Junior

W portfolio marki Disnemar znajduje się także izotoniczny roztwór soli mineralnych przeznaczony dla dzieci od 5 do 12 lat. Preparat ma oczyszczać zatkany nos spowodowany stanami kataralnymi, alergicznymi oraz przeziębieniem, nie podrażniając przy tym błony śluzowej.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki