Poradnik
Eludril

ELUDRIL

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml
36,89 zł
Eludril White, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Eludril White, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml
20,69 zł
Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, antybakteryjny i łagodzący, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, antybakteryjny i łagodzący, 200 ml
22,02 zł
Eludril Sensitive, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Eludril Sensitive, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml
22,99 zł
EludrilCare, płyn do płukania jamy ustnej przeciw płytce nazębnej, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
EludrilCare, płyn do płukania jamy ustnej przeciw płytce nazębnej, 500 ml
18,89 zł
Eludril Extra, płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Eludril Extra, płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml
29,49 zł
1 - 6 z 6 produktów

Eludril

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej wymaga nie tylko regularnego i dokładnego czyszczenia zębów, ale także stosowania różnego rodzaju preparatów o działaniu antybakteryjnym. Zwłaszcza jeśli dojdzie do podrażnienia czy stanu zapalnego. W takich wypadkach warto sięgnąć zwłaszcza po Eludril, czyli sprawdzony płyn do płukania jamy ustnej o udowodnionym działaniu. Zapobiega on powstawaniu próchnicy i odkładania się płytki nazębnej, która przyczynia się do powstawania stanów zapalnych dziąseł.

Eludril — składniki i działanie

Głównym składnikiem aktywnym płynu do płukania jamy ustnej Eludril jest chlorheksydyna o stężeniu 0,10%. Chlorheksydyna jest silnym środkiem o właściwościach bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Zaleca się ją wyłącznie do stosowania zewnętrznego w postaci płukania jamy ustnej. W ten sposób można uzupełniać codzienną higienę zwłaszcza w okresach rekonwalescencji po zabiegach stomatologicznych. Nie uszkadza ona błony śluzowej i jest wchłaniana przez organizm w niewielkim stopniu i w całości wydalana wraz z moczem.

Eludril — kiedy warto stosować?

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej warto stosować jako uzupełnienie codziennej higieny. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z zapaleniem dziąseł i chorobami przyzębia, infekcjami jamy ustnej, gardła czy protezowymi odczynami zapalnymi. Warto stosować Eludril również po zabiegach stomatologicznych, takich jak: ekstrakcja zęba, wszczepienie implantów, usunięcie złogów nazębnych lub chirurgiczne leczenie chorób przyzębia.

Płyn jest dedykowany szczególnie osobom dorosłym i dzieciom powyżej 14 roku życia – w mniejszej ilości może być stosowany także przez dzieci od 6. roku życia. W szczególnych przypadkach, jak: ciąża czy karmienie piersią — należy skonsultować się z lekarzem. Osoby uczulone na chlorheksydynę lub chlorbutanol nie powinny używać płynu.

Eludril — jak stosować?

Do każdego opakowania płynu dołączona jest miarka z zaznaczonymi objętościami. Miarkę należy napełnić do poziomu 15 ml, a następnie dopełnić resztę ciepłą wodą. Niewielkie porcje tak przygotowanej mieszanki wprowadzamy do jamy ustnej i delikatnie płuczemy. Czynność należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Terapia z wykorzystaniem Eludrilu powinna trwać około dwóch tygodni. Należy jednak pamiętać, że istnieją szczególne zalecenia dotyczące rekonwalescencji po zabiegach stomatologicznych, na przykład ekstrakcji zęba. Należy wówczas wstrzymać się od płukania jamy ustnej przez kilka dni po zabiegu, a po ich upływie wykonywać płukanie bardzo delikatnie. Prawidłowa higiena jest bowiem bardzo pomocna w gojeniu dziąseł po różnego rodzaju zabiegach: przyspiesza ten proces i eliminuje ryzyko wystąpienia powikłań.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo