Poradnik
Espumisan

ESPUMISAN

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Espumisan 40 mg, 25 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Espumisan 40 mg, 25 kapsułek
6,29 zł
Espumisan Max, 20 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Espumisan Max, 20 kapsułek miękkich
12,39 zł
Espumisan 40 mg, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Espumisan 40 mg, 100 kapsułek
18,39 zł
Espumisan 100 mg/ ml, krople doustne, emulsja, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Espumisan 100 mg/ ml, krople doustne, emulsja, 30 ml
24,19 zł
Espumisan 40 mg/ ml, krople doustne, emulsja dla dzieci po 1 miesiącu, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Espumisan 40 mg/ ml, krople doustne, emulsja dla dzieci po 1 miesiącu, 30 ml
21,19 zł
Espumisan Easy, granulki bez popijania, smak pomarańczowy,  14 saszetek  - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny- niedostępny
Espumisan Easy, granulki bez popijania, smak pomarańczowy, 14 saszetek
18,49 zł
1 - 6 z 6 produktów

Dokuczają Ci wzdęcia? Sięgnij po Espumisan!

Espumisan to znany i sprawdzony preparat polecany do zwalczania zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Substancje czynne leku skutecznie eliminują gazy i wzdęcia, a także pomagają usuwać z organizmu resztki zalegającego pokarmu. Środek do stosowania doustnego jest dostępny w formie kropel, kapsułek i poręcznych saszetek.

Espumisan - Na ratunek wzdęciom, kolkom i niestrawności

Espumisan to preparat stworzony w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Lek jest polecany do leczenia objawowego zaburzeń żołądkowo-jelitowych, ale może być też stosowany jako środek służący do przygotowania pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej. Substancją czynną preparatu jest symetykon zmniejszający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu i eliminujący uczucie pełności w brzuchu. Poza kapsułkami i saszetkami lek jest dostępny w formie wygodnych w użyciu kropel, które mogą być podawane dzieciom w celu zwalczania i łagodzenia objawów kolki jelitowej.

Espumisan – substancje aktywne

W życiu, które pędzi w tak szybkim tempie, często jemy w biegu. To możeprzekładać się na wzdęcia i problemy gastryczne. Wygodnym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest Espumisan występujący w różnych postaciach (np. Espumisan 100 kapsułek), które odpowiadają współczesnym oczekiwaniom.

Espumisan jest skutecznym i sprawdzonym środkiem stosowanym w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, wywołanych nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym. Do takich problemów należą na przykład wzdęcia, które wywołują spory dyskomfort. Espumisan przynosi ulgę w takich sytuacjach, ponieważ zawiera substancję czynną – symetykon. Składnik ten jest stabilną, powierzchniowo czynną mieszaniną polidimetylosiloksanu i krzemionki. Działanie tej substancji prowadzi do zmniejszenia napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, które gromadzą się w masach pokarmowych i śluzie układu pokarmowego, prowadząc do ich pękania. W ten sposób Espumisan uwalnia od kłopotliwych dolegliwości. Gazy, które zostały dzięki niemu uwolnione wchłaniają się przez ścianę jelita i są usuwane z przewodu pokarmowego za pomocą ruchów perystaltycznych jelit.

Espumisan – działanie leku

Espumisan jest przede wszystkim środkiem, który przynosi szybką ulgę, zmniejsza uczucie ucisku i przepełnienia w jamie brzusznej. Jego skuteczność jest tak duża, ponieważ zawiera symetykon – substancję czynną, dzięki której gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym rozbijają się i rozpraszają. Znika uczucie wzdętego brzucha i dyskomfort po zjedzeniu posiłku. Ponadto Espumisan jest zalecany przed wykonaniem badania USG jamy brzusznej. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie otrzymać prawidłową diagnozę.

Espumisan – kto może stosować

Stosowanie Espumisanu jest bezpieczne i skuteczne. Substancja czynna leku wykazuje działanie powierzchniowe i nie wchodzi w reakcje chemiczne z substancjami zawartymi w innych lekach, dlatego można go stosować podczas leczenia innych chorób. Ponadto symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest usuwany z organizmu w postaci niezmienionej, dzięki czemu mogą go zażywać nawet kobiety w ciąży i karmiące piersią. Espumisan jest również bezpieczny, ponieważ nie powoduje ryzyka przedawkowania i można go stosować bez ograniczeń wiekowych, nawet przez wiele lat. Substancje w nim zawarte są obojętne i nie powodują kumulowania się w organizmie.

Espumisan może być stosowany również przez diabetyków, ponieważ w jego składzie nie znajdziemy cukru. Będzie więc odpowiedni także dla pacjentów z zaburzeniami trawienia cukrów. Jest dostępny w formie małych, łatwych do przełknięcia kapsułek (np. Espumisan 100 kapsułek), w saszetkach zawierających proszek do połknięcia (Espumisan Easy), a także w kroplach (Espumisan 100 mg/ml), które można podawać nawet małym dzieciom.

Espumisan dla niemowląt

Kolka jelitowa stanowi jedną z częstych dolegliwości okresu niemowlęctwa. Jest ona przyczyną silnego bólu brzucha u dzieci w pierwszych miesiącach życia. Napad kolki jelitowej pojawia się nagle i powoduje głośny płacz niemowlaka. Jego brzuszek staje się wzdęty, napięty, a nóżki przykurczone. Dziecko niełatwo jest uspokoić nawet przez kilka godzin. W przypadku wystąpienia kolki jelitowej warto sięgnąć po lek, który pomoże uśmierzyć uporczywy ból. Jednym z nich jest Espumisan dla niemowląt, dostępny w formie wygodnych kropel doustnych. Jego zadaniem jest zmniejszenie napięcia pęcherzyków gazu, co powoduje ich pękanie. Dzięki temu Espumisan dla niemowląt skutecznie łagodzi przykre dolegliwości związane z kolką u maluszków.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki