Poradnik
Fantomalt

FANTOMALT

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Fantomalt, wysokoenergetyczny dodatek do pokarmów, 400 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Fantomalt, wysokoenergetyczny dodatek do pokarmów, 400 g
52,39 zł
1 - 1 z 1 produktów

O marce Fantomalt

Właścicielem marki Fantomalt jest Nutricia. Firma oferuje rozwiązania żywieniowe opracowane z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pacjentów w różnym wieku i o rozmaitych potrzebach. Od ponad 120 lat Nutricia wykorzystuje nowoczesną wiedzę naukową do dostarczania pionierskich preparatów żywienia specjalistycznego. Producent podaje, że marka wspiera rozwój niemowląt, małych dzieci i rozumie szczególne potrzeby osób chorych. Tworzy pełnowartościowe produkty pasujące do oczekiwań konsumentów będących na różnych etapach życia. Preparaty odpowiadają też zróżnicowanym potrzebom żywieniowym. Produkty bazują na osiągnięciach naukowych, wieloletnim doświadczaniu i szerokiej wiedzy o składnikach odżywczych i ich znaczeniu dla stanu organizmu.

Fantomalt to dieta cząstkowa. Może być dodatkowym źródłem energii u osób z koniecznością ograniczenia podaży białek lub tłuszczów. Nie zawiera sacharozy, laktozy, glutenu, fruktozy ani galaktozy. Może być stosowana u pacjentów z zaburzeniami trawienia i wchłaniania tłuszczów, białek, laktozy lub sacharozy, jak również może być wsparciem u chorych na niewydolność nerek albo wątroby.

Preparat żywieniowy Fantomalt

Każdy preparat żywieniowy Fantomalt powinien być dawkowany wedle indywidualnych wskazań, po konsultacji z lekarzem. Można stosować go jako dodatek do potraw i napojów oraz gotować go wraz z nimi. Produkt nie zmienia naturalnego smaku żywności. Ilość dodanego proszku zależy od zaleceń lekarza. Preparat żywieniowy Fantomalt nie powinien być stosowany jako jedyne źródło pożywienia, lecz jako dodatkowe źródło energii.

Produkt może być odpowiedni w przypadku postępowania dietetycznego u osób z niedostateczną podażą energii. Preparat żywieniowy Fantomalt wspiera też dietę pacjentów ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym. Składnikiem środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego jest maltodekstryna. Dzięki neutralnemu smakowi proszek Fantomalt może być dodawany do słodkich, pikantnych i słonych potraw albo napojów.

Oferowany preparat nie zawiera białek mleka i laktozy. To również produkt bezglutenowy. Pakowany w temperaturze ochronnej, powinien mieć szczelnie zamknięte wieczko podczas przechowywania.

Fantomalt dla niemowląt

Preparat żywieniowy od firmy Nutricia może stanowić dodatkowe źródło energii w żywieniu niemowląt. Jedna miarka proszku, czyli 5g produktu, dostarcza około 19 kalorii. Fantomalt dla niemowląt powinien być stosowany w dawce określonej przez lekarza. Konsultacja lekarska jest wskazana również w okresie ciąży i karmienia piersią.

Fantomalt dla dzieci

Odżywczy proszek może stanowić dodatkowe źródło energii u pacjentów z zaburzeniami trawienia i wchłaniania białek lub tłuszczów. Jego stosowanie może być uzasadnione również w przypadku niewydolności wątroby oraz zaburzeń trawienia i wchłaniania laktozy lub sacharozy. Fantomalt dla dzieci może być również wskazany, gdy konieczne okaże się wzbogacenie diety o dodatkowe źródło energii. Dawkowanie proszku zawsze określa lekarz lub dietetyk. Preparat miesza się z chłodnym płynem do uzyskania pasty o jednolitej konsystencji. Mieszankę dodaje się do wybranej potrawy albo napoju. Tak przygotowany pokarm należy spożyć w ciągu 2 godzin.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki