Kategorie

GASTROTUSS

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Gastrotuss, syrop przeciwrefluksowy, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Gastrotuss, syrop przeciwrefluksowy, 200 ml

24,99 zł
Gastrotuss, 30 tabletek do żucia - miniaturka zdjęcia produktu

Gastrotuss, 30 tabletek do żucia

30,29 zł
Gastrotuss Light, syrop przeciwrefluksowy, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Gastrotuss Light, syrop przeciwrefluksowy, 500 ml

30,29 zł
Gastrotuss Baby, syrop przeciwrefluksowy dla dzieci, 180 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Gastrotuss Baby, syrop przeciwrefluksowy dla dzieci, 180 ml

28,69 zł
Gastrotuss, syrop przeciwrefluksowy, 20 ml x 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gastrotuss, syrop przeciwrefluksowy, 20 ml x 20 saszetek

39,99 zł

O marce Gastrotuss

Gastrotuss to wyroby medyczne lecznicze stworzone w celu zapobiegania refluksowi, czyli zarzucaniu treści żołądkowej do przełyku, które wywołuje uciążliwe pieczenie. Preparaty Gastrotuss dostępne są w internetowej aptece Gemini w formie syropów lub tabletek do żucia.

Gastrotuss jest marką dystrybuowaną przez hurtownię farmaceutyczną Vitamed, która na polskim rynku pojawiła się w roku 1993. Dzisiaj jest jedną z firm, która ma wkład w kształt polskiego rynku farmaceutycznego, bowiem zajmuje się między innymi dystrybucją i rejestracją produktów leczniczych i materiałów medycznych, a także organizowaniem sympozjów naukowych oraz konferencji dla środowisk lekarzy i farmaceutów.

Co to jest Gastrotuss?

Gastrotuss jest wyrobem medycznym leczniczym, który powstał z myślą o zapobieganiu odruchom refluksowym, czyli zarzucaniu treści żołądkowej z powrotem do przełyku. Produkt został opracowany w trosce o zdrowie wszystkich osób, u których występuje refluks, bowiem choroby tej nie można bagatelizować, ze względu na ryzyko wystąpienia stanów przedrakowych lub nawet raka przełyku. Przyczyną refluksu jest zwiotczenie mięśnia zwieracza przełyku, który przez zbyt długi czas po przełknięciu pozostaje rozluźniony – problem ten pojawia się m.in. po operacjach żołądka lub jest spowodowany spożywaniem dużych ilości kawy i alkoholu oraz palenia tytoniu. Może być zatem efektem stresu i sięgania przez to po używek

Gastrotuss jest wyrobem medycznym leczniczym, który powstał po to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniu ludzi, którym refluks przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu lub nawet zagraża ich zdrowiu.

Gastrotuss – jak działa?

Wyroby medyczne lecznicze Gastrotuss wykazują bardzo kompleksowe działanie. Składniki aktywne w nich zawarte wspomagają łagodzenie objawów związanych z refluksem. Mogą być stosowane zarówno w przypadku refluksu żołądkowo-przełykowego, jak i krtaniowo-gardłowego, gdyż tworzą tzw. barierę refluksową. Działanie składników aktywnych polega na:

 • hamowaniu aktywności enzymatycznej pepsyny,
 • zobojętnianiu odczynu kwasu żołądkowego,
 • przyspieszaniu opróżniania żołądka z treści pokarmowej,
 • regeneracji podrażnionej śluzówki,
 • łagodzeniu kaszlu refluskowego,
 • eliminacji gazów i wzdęć.

Gastrotuss w ciąży jest preparatem bezpiecznym i niezagrażającym dziecku. Mogą korzystać z niego również kobiety karmiące piersią. Jest wyrobem medycznym leczniczym, który utrzymuje swoje działanie także przy długotrwałej terapii.

Produkty Gastrotuss w aptece Internetowej Gemini

Wyroby medyczne lecznicze Gastrotuss występują w zróżnicowanych formach i przeznaczone są dla osób z różnymi potrzebami.

Gastrotuss – syrop i tabletki do żucia

Działanie wyrobu Gastrotuss zostało już opisane, należy jednak wspomnieć o formach, w jakich występuje. Gastrotuss dostępny jest w postaci syropu zamkniętego w butelce o pojemności 200 ml lub w saszetkach o pojemności 20 ml, pakowanych po 25 sztuk.

Dostępne są również gastrotuss tabletki do żucia. Należy żuć po jednej lub po dwie tabletki po głównych posiłkach w ciągu dnia, a także przed snem.

Gastrotuss Baby

Wyrób ten przeznaczony jest dla niemowląt i dzieci, u których często dochodzi do ulania pokarmu, chrypki refluksowej, zapalania części nosowej i krtaniowej gardła oraz zgagi. Gastrotuss Baby może być stosowany u niemowląt, u których masa ciała osiągnęła 5 kg oraz u dzieci do 12. roku życia.

Gastrotuss Light

Jest to wyrób dietetyczny. Ten wariant syropu jest przeznaczony dla osób z nadwagą, otyłych oraz chorujących na cukrzycę.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego