Poradnik
Hidrofugal

HIDROFUGAL

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Hidrofugal Classic, antyperspirant w sprayu, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Hidrofugal Classic, antyperspirant w sprayu, 150 ml
28,99 zł
1 - 1 z 1 produktów

Hidrofugal – produkty do ochrony przed potem i nieprzyjemnym zapachem

Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu, który ma na celu jego schłodzenie, kiedy dochodzi do podnoszenia się ciepłoty ciała. Niestety w wielu sytuacjach pot może wywoływać dyskomfort, spowodowany m.in. mokrymi plamami na ubraniach czy nieprzyjemnym zapachem. W zapobieganiu nadmiernej potliwości mogą pomóc antyperspiranty Hidrofugal, dostępne w ofercie Gemini.

O marce Hidrofugal

Marka Hidrofugal powstała w 1926 roku w Niemczech, kiedy dr Kurt Bode opracował antyperspirant, który miał być pomocny dla ludzi borykających się z potliwością i nieprzyjemnym zapachem. Początkowo antyperspirant Hidrofugal był sprzedawany wyłącznie w aptekach i był dostępny jedynie dla osób, którym przepisał go lekarz.

Na przestrzeni niemal wieku od powstania, marka nieustannie rozwija swoje produkty o innowacje i ulepszenia, których celem jest zapewnienie osobom z problemem nadmiernej potliwości możliwie jak najlepszej ochrony i komfortu.

Dlaczego się pocimy?

Każdy człowiek ma na ciele około 2 milionów gruczołów potowych. Kiedy ciepłota wzrasta, np. z powodu wysokiego ogrzania, aktywności fizycznej czy również stresu i napięcia mięśni, poprzez gruczoły na skórze wydziela się pot, którego celem jest schłodzenie ciała.

Czym charakteryzują się antyperspiranty marki Hidrofugal?

Marka deklaruje, że produkty Hidrofugal zapobiegają powstawaniu potu. Ponadto szybko wchłaniają się w skórę, nie pozostawiając na niej uczucia lepkości. Mają także być delikatne dla skóry – producent deklaruje, że w czasie testów dermatologicznych sprawdza bezpieczeństwo ich użytkowania.

Jak działają antyperspiranty Hidrofugal?

W przeciwieństwie do dezodorantów – które zawierają alkohol i substancje bakteriobójcze i mogą jedynie niwelować nieprzyjemny zapach, nie chroniąc przed powstawianiem potu – antyperspiranty zawierają sole aluminium, zwężające gruczoły potowe i zapobiegające w ten sposób wydostawaniu się potu na zewnątrz. Marka Hidrofugal informuje, że jej antyperspiranty mogą działać do 48 godzin. Trzeba pamiętać, że każdy organizm i skóra człowieka jest inna, stąd działanie kosmetyku u każdego będzie inne.

Jak stosować antyperspiranty Hidrofugal?

Należy pamiętać o tym, że produkty Hidrofugal działają dość intensywne, dlatego stosuje się je oszczędnie. Po nałożeniu antyperspirantu na skórę należy odczekać, aż wyschnie i dopiero wtedy zakładać ubrania. Przeciwwskazaniem do stosowania jest świeżo wydepilowana skóra, która wykazuje większą wrażliwość.

Popularne serie produktów Hidrofugal

Antyperspiranty i inne kosmetyki Hidrofugal występują w kilku seriach, które zostały przez producenta tej marki opracowane z myślą o różnych potrzebach osób, borykających się z potliwością.

Hidrofugal Classic

Kosmetyki z tej serii to podstawowa ochrona przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Seria obejmuje antyperspiranty w kulce, w sprayu i w atomizerze. W Gemini znajdziesz produkty w różnych wersjach. Kosmetyki z serii Classic nie zawierają alkoholu.

Hidrofugal Doppel Schutz

Wzmocniona formuła antyprespirantów z tej serii zapewnia podwójną ochronę. Ponadto orzeźwiająca formuła daje świeżość i komfort, delikatnie pielęgnując skórę. W ofercie Gemini znajdują się antyperspiranty Hidrofugal Doppel Schutz w sprayu, sztyfcie i w formie kulki.

Hidrofugal Dusch-Frische

Są to antperspiranty przeznaczone do stosowania bezpośrednio po kąpieli. Oprócz ochrony przed potem zapewnia bardzo świeży i przyjemny zapach.

Hidrofugal Manner-Frische

Jest to linia produktów, którą marka Hidrofugal stworzyła z myślą o mężczyznach. Ochrona przed potem w przypadku produktów tej serii połączona jest z męskim zapachem.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo