Poradnik

KALMS

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

O marce Kalms

Kalms to roślinny lek uspokajający. Jego producentem jest Orkla Care – firma posiadająca ponad 160-letnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży suplementów diety. Założona została w 1933 roku. Przez lata stale poszerzała swój asortyment i obecnie jest jednym z producentów suplementów witaminowych, ziołowych. Jedną z jej marek jest Kalms – lek, który przeznaczony jest dla osób, które poszukują pomocy w walce ze stresem i zdenerwowaniem.

Stres, zmęczenie i zdenerwowanie

Stres to obecnie jedno z zagrożeń dla zdrowia współczesnego człowieka. Życie w ciągłym napięciu może powodować poważne problemy ze snem, zaburzenia odżywiania, a także może prowadzić do wielu chorób przewlekłych bądź problemów skórnych. Długotrwały stres może obniżać odporność organizmu.

Stres ma również negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Natłok obowiązków sprawia, że człowiek ma coraz mniej czasu dla siebie i swoich bliskich. Odczuwalne może być poczucie osamotnienia i zagubienia. Długotrwale utrzymujący się stan napięcia może prowadzić do depresji bądź nerwicy.

Jak radzić sobie ze stresem?

Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie ze stresem. Ważne, aby odnaleźć równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym, a także zadbać o swój relaks. Należy się również zastanowić nad przyczynami stresu i postarać się je wyeliminować ze swojego życia. Można korzystać z technik relaksujących, słuchać muzyki, czy korzystać z aromaterapii. Pomóc mogą również różnego rodzaju zioła, a także specjalne preparaty roślinne kojące nerwy. Jednym z nich jest właśnie lek marki Kalms.

Co to jest Kalms?

Kalms to lek, który dostępny jest bez recepty. Na rynku obecny jest od ponad 20 lat. Stworzony z największą dbałością o wysokiej jakości skład, który ma koić nerwy, ale nie otumaniać. Składniki w nim zawarte są pochodzenia roślinnego. Osoby stosujące lek Kalms mają zachować swoją sprawność umysłową – zgodnie z informacjami producenta, lek nie ma wpływu na sprawność psychomotoryczną.

Kalms – tabletki na uspokojenie

Kalms posiada w naturalny skład. Składa się bowiem ze składników aktywnych: ze sproszkowanej szyszki chmielu, wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, a także wyciągu z korzenia goryczki żółtej.

  • Kozłek lekarski (Valeriana Officinalis) – poprawia samopoczucie, a także łagodzi stres oraz poprawia jakość snu. Wykazuje działanie uspokajające i wyciszające.
  • Chmiel zwyczajny (Humulus Lupulus L.) – podobnie jak kozłek lekarski wykazuje działanie uspokajające. Hamuje czynność kory mózgowej, a także zmniejsza wrażliwość ośrodków znajdujących się z rdzeniu kręgowym i rdzeniu przedłużonym. Wykazuje także działanie bakteriostatyczne.
  • Goryczka żółta – składnik ten odpowiedzialny jest za łagodzenie bólów brzucha, poprawę trawienia i pobudzenie apetytu.

Kalms – na co pomaga?

Lek Kalms przeznaczony jest dla osób, które żyją w ciągłym stresie i potrzebują wytchnienia, pragną wyciszyć emocje i zaznać spokoju. Może sprawdzić się u osób prowadzących szybki i intensywny tryb życia, a także u tych, którzy czują się przepracowani i rozdrażnieni. Lek Kalms może okazać się pomocny u ludzi, którzy borykają się z kłopotami w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Kalms – dawkowanie

Lek może być stosowany przez osoby dorosłe, a także przez dzieci powyżej 12. roku życia. W łagodnych stanach napięcia można przyjąć 3 tabletki leku maksymalnie 3 razy dziennie. Jeżeli lek stosowany jest na lepszy sen – 3 tabletki na pół godziny przed snem.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo