Poradnik
Luxidropin

LUXIDROPIN

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Luxidropin Baby & Junior, krople do oczu dla dzieci, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Luxidropin Baby & Junior, krople do oczu dla dzieci, 10 ml
25,99 zł
Luxidropin Nasal Baby & Junior, izotoniczny spray do nosa, po 6 miesiącu życia, 20 ml  - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
Luxidropin Nasal Baby & Junior, izotoniczny spray do nosa, po 6 miesiącu życia, 20 ml
19,45 zł
1 - 2 z 2 produktów

Luxidropin krople do oczu zastosowanie

Poziom nawilżenia naszych oczu zazwyczaj regulowany jest w sposób naturalny – przyczynia się do tego film łzowy, czyli cienka warstwa ochronna powlekająca powierzchnię gałki ocznej, mechanicznie po niej rozprowadzana dzięki stałemu, bezwiednemu mruganiu. Musi być on wytwarzany we właściwej ilości oraz mieć odpowiedni skład, aby gałki oczne były utrzymywane w dobrej kondycji i prawidłowo odżywiane. Jednak współczesny tryb życia nie sprzyja dbaniu o poziom nawilżenia naszych oczu. Długotrwałe korzystanie z różnego rodzaju ekranów (monitory komputerów, ekrany telefonów, telewizory), przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem lub w wypełnionych suchym, klimatyzowanym powietrzem, zanieczyszczenie powietrza, wiatr, uciążliwe nasłonecznienie – wszystkie te czynniki mogą powodować problemy z nawilżeniem i w konsekwencji suchość oczu. Aby tego uniknąć, należy zadbać o prawidłową higienę wzroku, na przykład zainwestować w dobry monitor, zapewnić odpowiednie oświetlenie przy biurku czy nawilżenie powietrza w naszym miejscu pracy. Pomocne w takim wypadku mogą być także krople do oczu Luxidropin.

Produkty Luxidropin i Luxidropin Forte

Wspomniane preparaty to krople do oczu z roztworem karmelozy sodowej (karboksymetyloceluloza), którego funkcją jest nawilżenie powierzchni oka i ochrona przed podrażnieniami. Właściwości tego składnika mają pomagać przywrócić naturalny film łzowy i łagodzić objawy suchości oczu – takie jak pieczenie, świąd, uczucie ciała obcego, piasku pod powiekami, zaczerwienienie czy po prostu uczucie dyskomfortu, spowodowane np. długotrwałym używaniem komputera, przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, rzadkim mruganiem, korzystaniem z soczewek – co w efekcie może przynieść uczucie trwałej ulgi.

Użytkowników soczewek kontaktowych może zainteresować fakt, że krople do oczu Luxidropin nie zawierają szkodliwych konserwantów, które potrafią zabarwić lub spowodować ich mętnienie. Pozwala to na stosowanie roztworu bez konieczności ich zdejmowania i przyczynia się to do zwiększenia wygody ich użytkowania.

Luxidropin krople do oczu sposób użycia

Sposób użycia preparatu nie należy do skomplikowanych. Przed pierwszym zastosowaniem należy oderwać plombę zabezpieczającą opakowanie. Następnie należy zdjąć nasadkę ochronną i otworzyć butelkę. Teraz można wkroplić 1-2 krople do każdego oka, lekko naciskając butelkę. Warto w tym momencie lekko potrząsnąć butelką, aby usunąć resztki kropli przed założeniem nasadki ochronnej na pojemnik. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę, by nie dotykać końcówką aplikatora do oka lub palców. Potem pozostaje już tylko zamknąć butelkę.

Zawartość środka powinna zostać zużyta w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia. Po zastosowaniu produkt może powodować krótkotrwałe rozmycie obrazu. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki widzenie nie będzie znów wyraźne.

Buteleczki zawierające krople do oczu Luxidropin wyposażone są w system zamykania OSD, którego funkcją jest pomoc w zachowaniu mikrobiologicznych, chemicznych i fizycznych właściwości roztworu na jak najdłuższy czas.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo