Poradnik

NASIC

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Nasic Kids (0,05 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa dla dzieci od 2 do 6 lat, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nasic Kids (0,05 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa dla dzieci od 2 do 6 lat, 10 ml
16,59 zł
Nasic (0,1 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nasic (0,1 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa, 10 ml
13,79 zł
1 - 2 z 2 produktów

O marce Nasic

Nasic jest marką kropli do nosa przeznaczonych do zwalczania objawów towarzyszących przeziębieniu lub grypie, tj. zatkanemu nosowi i podrażnionej śluzówce nosa. W ofercie marki dostępne są krople przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Marka nasic należy do grupy farmaceutycznej Klosterfrau Healthcare, której początki sięgają roku 1826 w Niemczech. Krople do nosa Nasic dostępne są w Polsce od roku 2011.

Poznaj markę Nasic

Krople do nosa Nasic powstały z myślą o szybkim przyniesieniu ulgi w przypadku kataru. Właściciel marki Nasic opracował swoją formułę na podstawie zaawansowanych badań rozwojowych, dzięki czemu mógł zacząć dystrybuować krople do nosa na katar do kilkunastu krajów, w tym również do Polski. Warto zaznaczyć, że produkcja kropli Nasic nadal ma miejsce w Niemczech, gdzie każdy etap wytwarzania tego leku poddawany jest restrykcyjnym kontrolom jakości.

Katar – przyczyny i objawy

Przyczyną kataru są drobnoustroje, które w wyniku osłabienia odporności organizmu przedostają się przez śluzówkę nosa, powodując jej przekrwienie, obrzęk oraz nadmierną produkcję wydzieliny, która zatyka kanał nosowy, uniemożliwiając swobodne oddychanie. Katar jest dolegliwością, która może towarzyszyć przeziębieniu, grypie lub alergii, a przy tym obniżać komfort lub nawet przeszkadzać przy wykonywaniu codziennych obowiązków, utrudniać swobodne oddychanie, zaburzać węch i smak czy wreszcie mocno doskwierać w nocy i zaburzać spokojny i głęboki sen.

Wirusy wywołujące katar przenoszone są m.in. drogą kropelkową. Można zarazić się nimi również poprzez dotyk niektórych powierzchni, na których wirusy potrafią utrzymywać się przez dłuższy czas – mowa tu o różnych klamkach i uchwytach, szczególnie tych znajdujących się w przestrzeni publicznej.

Nasic krople na katar – działanie

Właściciel marki Nasic to niemiecka grupa, która dużą wagę przykłada do innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu udało jej się wypracować formułę opartą na działaniu dwóch substancji, którymi są:

  • ksylometazolina – zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, a także rozrzedza wydzielinę i zmniejsza jej ilość, odblokowując w ten sposób zatkany nos;
  • dekspantenol – łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie śluzówki.

Działanie obydwu substancji ma sprawić, że śluzówka nosa szybciej odzyska swoje funkcje immunologiczne i zacznie skuteczniej bronić się przed działaniem wirusów i bakterii. Przyczynić się to ma nie tylko do łagodzenia objawów nieżytu nosa, ale finalnie również do szybszego wyleczenia kataru.

Krople do nosa Nasic dla dorosłych

Nasic krople dla dorosłych zostały zamknięte w opakowaniach z wygodnym aerozolem, który ułatwia ich aplikację do dziurek nosowych. Zawierają 0,1 mg ksylometazoliny oraz 5 mg dekspentanolu na jedną dawkę leku. Krople Nasic mogą być stosowane powyżej szóstego roku życia.

Nasic – krople do nosa dla dzieci

Krople Nasic Kids przeznaczone są dla dzieci powyżej drugiego i poniżej szóstego roku życia. Zawierają w swoim składzie 0,05 mg ksylometazoliny oraz 5 mg dekspantenolu w jednej dawce. Podobnie jak lek dla dorosłych, krople Nasic Kids również zamknięte są w pojemniku z aerozolem, który w przypadku mniejszych dzieci ułatwia aplikację leku do nosa. Krople Nasic Kids należy podawać 1-2 razy na dobę przez okres maksymalnie siedmiu dni.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo