Kategorie

NEXCARE

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Nexcare ColdHot Happy Kids, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 12 cm, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu

Nexcare ColdHot Happy Kids, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 12 cm, 2 sztuki

29,49 zł
Nexcare ColdHot Comfort, okład żelowy, 11 cm x 26 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu

Nexcare ColdHot Comfort, okład żelowy, 11 cm x 26 cm, 1 sztuka

32,99 zł
Nexcare ColdHot Mini, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 12 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu

Nexcare ColdHot Mini, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 12 cm, 1 sztuka

16,29 zł
Nexcare ColdHot Classic, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 26 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu

Nexcare ColdHot Classic, okład żelowy ciepło-zimno, 11 cm x 26 cm, 1 sztuka

34,29 zł
Nexcare ColdHot Maxi, okład żelowy ciepło-zimno, 19,5 cm x 30 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu

Nexcare ColdHot Maxi, okład żelowy ciepło-zimno, 19,5 cm x 30 cm, 1 sztuka

48,49 zł

Produkty marki Nexcare

Urazy ortopedyczne, np. lekkie skręcenia stawów, stłuczenia czy naciągnięcia mięśni i ścięgien mogą wywoływać ból, a w miejscu ich występowania może pojawiać się obrzęk. W takiej sytuacji ulgę i redukcję opuchlizny przynoszą zimne okłady. Natomiast okłady gorące mogą niwelować bóle innego pochodzenia, np. migrenowe bóle głowy, bóle reumatyczne czy menstruacyjne. Pomocne wyroby medyczne, dzięki którym w miejscu występowania bólu można ulżyć sobie za pomocą zimna lub gorąca, to m.in. dostępne w aptece internetowej Gemini okłady żelowe Nexcare.

O marce Nexcare

Marka Nexcare należy do firmy 3M, która dzięki szerokiemu portfolio swoich produktów osiągnęła zasięg globalny. Wśród produktów 3M znajdują się różnego rodzaju opatrunki, m.in. plastry, bandaże czy właśnie okłady żelowe, ale również artykuły niezwiązane z medycyną.

Okłady żelowe marki Nexcare

Okład żelowy Nexcare jest nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Ponadto jego zawartość jest w 99% biodegradowalna, dlatego produkty marki pozostają przyjazne dla środowiska naturalnego po ich utylizacji i w czasie użytkowania.

Przeznaczeniem okładów jest naturalne zwalczanie bólu bez użycia środków farmakologicznych, a jedynie poprzez oddziaływanie na miejsce jego występowania wysokiej lub niskiej temperatury. Okłady żelowe Nexcare stosowane są między innymi przez osoby, które preferują naturalne oraz niefarmakologiczne metody terapii. Mogą być stosowane przy bólach i obrzękach pourazowych, w celu łagodzeniu bólów reumatoidalnych, menstruacyjnych, wynikających ze stanów zapalnych stawów, a także w celu wspomagania leczenia zatok.

Jak stosować okłady żelowe Nexcare?

Przed użyciem okładu należy upewnić się, czy w przypadku występującej dolegliwości wskazana jest terapia wysoką czy niską temperaturą. Następnie należy schłodzić lub ogrzać okład żelowy.

 • Terapia na ciepło – okład żelowy należy włożyć na około 5¬–6 minut do zagotowanej wody lub rozłożyć go na płasko w kuchence mikrofalowej i ogrzewać dwukrotnie przez 30 sekund z mocą ustawioną na 640 W. Okład należy rozłożyć równomiernie w miejscu występowania bólu. Osiągnięcie temperatury pokojowej oznacza, że okład powinien zostać ponownie ogrzany.
 • Terapia na zimno – okład powinien być przechowywany w lodówce lub zamrażalniku. Nie należy przetrzymywać go na ciele dłużej niż 20 minut, a przed kolejnym użyciem należy odczekać co najmniej tyle samo czasu.

Okładów żelowych nie należy kłaść bezpośrednio na skórze. Dla zachowania bezpieczeństwa powinno się wykorzystywać dołączone do opakowania pokrowce lub zwykłe ściereczki.

Okład na ciepło czy na zimno – kiedy ogrzewać, a kiedy chłodzić wyrób medyczny Nexcare?

Okłady żelowe można wykorzystywać przy bardzo zróżnicowanych dolegliwościach bólowych. Należy jednak wiedzieć, kiedy odpowiedni będzie okład na zimno, a kiedy na gorąco.

Niska temperatura łagodzi bóle i obrzęki, dlatego okłady na zimno stosuje się w przypadku m.in.:

 • bólu w wyniku stłuczenia lub inne urazu ortopedycznego;
 • obrzęku w okolicach stawów, wywołanych urazem;
 • skręceń stawu skokowego;
 • występowania gorączki;
 • bólów głowy, w tym bólów migrenowych;
 • stanów zapalanych.

Z kolei gorące okłady pomagają w redukcji napięcia mięśniowego, relaksują i uspokajają, dlatego można stosować je w przypadku m.in.:

 • występowania skurczów mięśni i nadmiernego napięcia mięśniowego;
 • chronicznego bólu mięśni szkieletowych;
 • bólów menstruacyjnych;
 • bólów reumatoidalnych;
 • reumatoidalnych stanów zapalnych stawów;
 • sztywnienia karku i ramion;
 • odczucia zimna.

Okład żelowy Nexcare — rodzaje

Okłady żelowe Nexcare dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dobrać je w taki sposób, aby były odpowiednio dopasowane do części ciała, na której mają układane.

Filtry

Producent
Cena
-
Cecha specjalna
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego