Poradnik
Nizoral

NIZORAL

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 60 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 60 ml
26,09 zł
Nizoral Daily Care, odżywka do włosów z tendencją do łupieżu, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Nizoral Daily Care, odżywka do włosów z tendencją do łupieżu, 200 ml
23,99 zł
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 6 ml x 6 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 6 ml x 6 saszetek
22,19 zł
Nizoral Daily Care, szampon do włosów z tendencją do łupieżu, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Nizoral Daily Care, szampon do włosów z tendencją do łupieżu, 200 ml
24,89 zł
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nizoral 20 mg/ g, szampon przeciwłupieżowy, 100 ml
28,36 zł
1 - 5 z 5 produktów

Nizoral – szampon na łupież bez recepty

Szampon Nizoral to dostępny bez recepty lek przeciwłupieżowy, którego działanie polega na zwalczaniu przyczyn, a nie objawów choroby skóry głowy. W Gemini dostępne są szampon Nizoral do mycia głowy oraz krem tej marki o działaniu przeciwgrzybiczym.

O marce Nizoral

Nizoral należy do koncernu farmaceutycznego Janssen – firmy, dla której priorytetem jest poprawa zdrowia i jakości życia swoich konsumentów. Dlatego dostarcza on do krajów na całym globie innowacyjne leki i wyroby medyczne, które mają być odpowiedzią na potrzeby zdrowotne ludzi w dzisiejszych czasach.

Marka Nizoral przeprowadza dokładne i zaawansowane badania, które mają na celu przygotowanie jak najskuteczniejszych szamponów leczniczych, przeznaczonych do przyczynowej walki z łupieżem.

Producent szamponów Nizoral przygotował dla konsumentów łagodny środek, który jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry i włosów, również koloryzowanych. Może być on stosowany równolegle z kosmetykami lub środkami przeznaczonymi do stylizacji fryzur, które użytkownicy stosują w swojej codziennej pielęgnacji.

Profilaktyka i leczenie łupieżu szamponem Nizoral

Nizoral szampon przeciwłupieżowy może być stosowany zarówno do leczenia łupieżu, jak i również w celach profilaktycznych. Kuracja preparatem trwa od dwóch do czterech tygodni, w tym czasie, jak podaje producent, należy myć głowę z jego użyciem dwa razy w tygodniu.

Jeśli, na przykład ze względu na tendencję do łupieżu, konsument chce stosować szampon Nizoral profilaktycznie, wystarczy używać go raz na tydzień lub co dwa tygodnie. W zapobieganiu łupieżowi ważny jest również zdrowy styl życia, dlatego warto dbać o:

  • unikanie nadmiernego stresu,
  • stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety,
  • wzmacnianie odporności organizmu,
  • zdiagnozowanie ewentualnej alergii,
  • pilnowanie równowagi hormonalnej.

Jak działa Nizoral szampon przeciwłupieżowy?

Substancja czynna zastosowana w szamponie Nizoral to ketokonazol. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze, a to właśnie rozwijające się w nadmiarze grzyby Malassezia są bezpośrednią przyczyną powstawania łupieżu. Te drożdżopodobne grzyby naturalnie występują na skórze, a ich stężenie w wysokości 46% nie stanowi o stanie chorobowym. Dopiero stężenie wynoszące około 74% prawdopodobnie wywoła łupież. Owłosiona skóra głowy jest sprzyjającym środowiskiem dla rozwoju grzybów Malassezia, ponieważ wydziela ona większą ilość sebum. Jeżeli stężenie wzrośnie powyżej 83% wówczas, mogą się pojawiać inne choroby, takie jak na przykład łojotokowe zapalenie skóry. Nizoral jest lekiem, którego można używać również w leczeniu tego schorzenia.

Nizoral to także środek, który można zastosować na łupież pstry. Ketokonazol działa grzybobójczo w przypadku pityriasis versicolor, czyli choroby objawiającej się utratą pigmentacji i owalnymi plamami na skórze o znacznie jaśniejszym odcieniu niż zdrowe fragmenty skóry. Występujące przy tej chorobie objawy to m.in. lekki obrzęk oraz mało dokuczliwy świąd. Jeżeli objawy występują nie tylko na głowie, ale również na skórze w obrębie tułowia lub innych części ciała, można sięgnąć po dostępny w Gemini krem na łupież pstry Nizoral.

Jak stosować Nizoral szampon przeciwłupieżowy?

Nizoral to lek przeznaczony do stosowania miejscowego na skórze. Szampon należy dokładnie wcierać w skórę głowy aż do momentu wytworzenia się piany. Następnie odczekać od trzech do pięciu minut, w którym czasie substancja czynna zacznie oddziaływać na stany chorobowe. Po tym czasie szampon można spłukać.

Przeciwgrzybiczy krem Nizoral należy nakładać raz lub dwa razy na dobę na miejsca, w których pojawiły się objawy choroby grzybiczej. Kuracja powinna trwać przez cały okres występowania zmian chorobowych, wydłużona o kilka dni po ich ustąpieniu.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo