Poradnik
Nutrikid

NUTRIKID

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
NutriKid Multi Fibre, preparat odżywczy dla dzieci powyżej 1 roku, smak czekoladowy, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NutriKid Multi Fibre, preparat odżywczy dla dzieci powyżej 1 roku, smak czekoladowy, 200 ml
8,13 zł
NutriKid Multi Fibre, preparat odżywczy dla dzieci powyżej 1 roku, smak truskawkowy, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NutriKid Multi Fibre, preparat odżywczy dla dzieci powyżej 1 roku, smak truskawkowy, 200 ml
8,13 zł
1 - 2 z 2 produktów

O marce Nutrikid

Właścicielem Nutrikid jest firma Nutricia założona w 1901 roku w Holandii. Producent rozpoczął swoją działalność od tworzenia wysokiej jakości mleka dla niemowląt ograniczającego problem niedożywienia dzieci. Nazwa Nutricia pochodzi od łacińskiego słowa „nutrire”, czyli „żywić”, „karmić”. W istocie produkty marki skoncentrowane są na żywności dla niemowląt, dzieci i osób wymagających specjalnej diety.

Produkty Nutrikid to preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia wiążącego się z chorobą. Żywność stosuje się także w zaburzeniach wzrastania u dzieci powyżej pierwszego roku życia. Wszystkie produkty powinny być stosowane pod nadzorem lekarza i dawkowane według zaleceń.

Nutrikid - preparaty odżywcze do odżywiania w chorobie

Marka Nutrikid oferuje rozwiązania pozwalające ograniczyć ryzyko niedożywienia związanego z brakiem apetytu towarzyszącego chorobie. Produkty wykorzystuje się też do żywienia pacjentów przed i po operacjach, w czasie infekcji i okresie rekonwalescencji, oraz przy chorobie nowotworowej. Wskazaniem do użycia preparaty są też dziecięce porażenie mózgowe, wrodzone wady serca, zespół krótkiego jelita, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie śluzówki jelita po chemio- i radioterapii, a także urazy, oparzenia i trudno gojące się rany.

Produkty marki przyczyniają się do odpowiedniej podaży energii, białka, elektrolitów, a także witamin i pierwiastków śladowych. Preparaty wspierają organizm dziecka w sytuacjach wiążących się ze zwiększonym zapotrzebowaniem żywieniowym w okresie choroby, dążąc do poprawy ogólnej kondycji organizmu.

Oferowane preparaty do odżywiania w chorobie to wyroby kompletne pod względem odżywczym. Są wysokoenergetyczne i gotowe do spożycia. Zawierają błonnik, a ich skład został dopasowany do potrzeb dzieci po pierwszym roku życia. Preparaty do odżywiania w chorobie są dostępne w butelkach po 200 ml. Stosowanie produktów zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Dieta dla dziecka w chorobie

Może zdarzyć się sytuacja, w której mimo skomplikowanego modyfikowania zwykłej diety dziecko nie zjada pełnowartościowych posiłków. Pokarmy nie są w stanie też pokryć zapotrzebowania na składniki odżywcze. To właśnie zbilansowana, pełnowartościowa dieta wspiera powrót do zdrowia po chorobie. Jeśli apetyt dziecka jest mały, a zwykły jadłospis nie dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników, rozwiązaniem może być dieta dla dziecka w chorobie Nutrikid.

Produkty marki stosowane są zarówno jako jedyne źródło pożywienia, jak i wzbogacenie codziennego jadłospisu. Preparaty Nutrikid przyjmuje się w zależności od potrzeb dziecka i zaleceń lekarza. Może być to jeden ze środków wybrany jako wsparcie w czasie choroby i rekonwalescencji. Wysokoenergetyczne i kompletne pod względem odżywczym, mogą pomóc odzyskać pełnię sił.

Preparaty Nutrikid najlepiej podać po schłodzeniu. Można podawać je w postaci lodów po zamrożeniu albo przygotować na ich bazie słodkie przysmaki, takie jak naleśniki z polewą lub owsianka. Produkty spożywane bezpośrednio zaleca się pić powoli.

NutriKid Multi Fibre w różnych smakach

NutriKid Multi Fibre to źródło energii, białka, witamin i składników mineralnych. Preparat dostępny jest w dwóch wersjach smakowych – czekoladowej i truskawkowej.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki