Poradnik
Panadol

PANADOL

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Panadol Femina 500 mg + 10 mg, 10 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Panadol Femina 500 mg + 10 mg, 10 tabletek powlekanych
17,99 zł
Panadol dla dzieci 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna, smak truskawkowy, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Panadol dla dzieci 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna, smak truskawkowy, 100 ml
23,49 zł
Panadol Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Panadol Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane
17,49 zł
Panadol Extra 500 mg + 65 mg, 12 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Panadol Extra 500 mg + 65 mg, 12 tabletek
12,99 zł
1 - 4 z 4 produktów

O marce Panadol

Marka Panadol należy do firmy GlaxoSmithKline (GSK), która rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku po połączeniu spółek SmithKline Beecham plc i Glaxo Wellcome plc. GSK to globalna, innowacyjna firma z obszaru ochrony zdrowia działająca w oparciu o badania naukowe. Koncern opracowuje i wytwarza produkty w 3 globalnych obszarach biznesowych: produktów ochrony zdrowia, szczepionek i leków. Współpracuje ze środowiskiem medycznym w Polsce, aby poprawiać jakość opieki zdrowotnej nad pacjentami oraz wspierać postęp w medycynie. GSK realizuje akcje profilaktyczne i społeczne, mające na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej Polaków (np. wsparcie kampanii "Zaszczep się wiedzą" lub Żółty Tydzień).

Marka Panadol posiada w swojej ofercie leki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Preparat może być stosowany w bólach gardła, głowy, bólach zębów, migrenach, bólach stawowych, kostnych, mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Panadol może być także stosowany w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Gorączka - przyczyny i objawy

Gorączka to podwyższona temperatura ciała powyżej normy fizjologicznej (38 st.), stan poniżej tej normy to stan podgorączkowy. Gorączka jest reakcją organizmu na wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, chemikalia lub ciało obce. Można ją określić jako niską (38-38,5 stopni), umiarkowaną (38,5-39,5 st. C), znaczną (39,5-40,5 st. C), wysoką (40,5-41 st. C) i nadmierną (>41 st. C). Występowanie gorączki jest objawem choroby, ostrzeżeniem o zagrożeniu, ale nie chorobą samą w sobie. W temperaturze powyżej 38 st. C specjalne białka odpornościowe wykazują się największą aktywnością i tym samym skutecznie bronią się przed bakteriami i wirusami.

Do objawów gorączki należą: bóle głowy spowodowane rozszerzeniem naczyń oponowych, przyśpieszenie akcji serca, utrata łaknienia, dreszcze, bóle mięśni, suchość w ustach, wysuszona śluzówka.

Gorączka towarzyszy wielu chorobom. Jedną z najczęstszych przyczyn podniesienia temperatury ciała są infekcje dróg oddechowych: wirusowe i bakteryjne, takie jak: grypa, przeziębienie, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, angina, zapalenia zatok. Przyczyną wystąpienia gorączki mogą być również choroby zakaźne, infekcje dróg moczowych, zawał serca, udar mózgu i wiele innych.

Należy pamiętać, że przy gorączce zalecane jest picie dużej ilości płynów w temperaturze pokojowej, dlatego że w wyniku nadmiernej potliwości, organizm szybko traci wodę. Oprócz domowych sposobów, takich jak kilkuminutowa kąpiel w wodzie o 1 stopień niższej niż temperatura ciała, w walce z gorączką mogą pomóc leki zawierające paracetamol.

Panadol produkty

Marka Panadol posiada w ofercie tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla osób powyżej 12. roku życia. 1 tabletka leku zawiera substancję czynną: 500 mg paracetamolu, Panadol Extra - 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a kofeina pobudza środkowy układ nerwowy i wzmacnia działanie paracetamolu.

Kolejnym produktem marki jest Panadol Femina, który jest wskazany w leczeniu i zapobieganiu dolegliwości związanych z bólem menstruacyjnym, ale także kolką wątrobową, nerkową i w przypadku zespołu drażliwego jelita. 1 tabletka zawiera substancje czynne: 500 mg paracetamolu oraz 10 mg hioscyny butylobromku, które działają przeciwbólowo i przeciwskurczowo.

Marka Panadol stworzyła także lek w formie doustnej zawiesiny dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia. 1 ml zawiera 24 mg paracetamolu i można go stosować w przypadku wystąpienia gorączki podczas grypy i przeziębienia, po szczepieniach, a także w sytuacji bólu ucha, bolesnego ząbkowania, bólu gardła.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo