Poradnik
Pani Walewska

PANI WALEWSKA

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Pani Walewska Classic, krem przeciwzmarszczkowy, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Pani Walewska Classic, krem przeciwzmarszczkowy, 50 ml
19,89 zł
Pani Walewska White, perfumowane mydło w kostce, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Pani Walewska White, perfumowane mydło w kostce, 100 g
4,39 zł
Pani Walewska Gold, mydło w kostce do ciała, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Pani Walewska Gold, mydło w kostce do ciała, 100 g
4,39 zł
Pani Walewska Classic, kremowe mydło do ciała, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Pani Walewska Classic, kremowe mydło do ciała, 100 g
4,39 zł
1 - 4 z 4 produktów

O marce Pani Walewska

Pani Walewska to marka kosmetyków, która w czasach PRL-u była wyznacznikiem elegancji szykownych kobiet. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Pani Walewskiej są perfumy w charakterystycznym granatowym flakoniku, jednak marka ta oferuje również inne produkty, takie jak perfumowane mydła, kremy do twarzy czy płyny do kąpieli, które są dostępne w ofercie Gemini.

Historia marki Pani Walewska

Historia marki kosmetyków Pani Walewska zaczęła się w 1924 roku w Krakowie, kiedy to doktor medycyny Leon Luster założył przedsiębiorstwo Miraculum, które zajmowało się produkcją kremów do twarzy, preparatów na włosy, lakierów do paznokci, olejków do kąpieli. Biorąc pod uwagę, że produkty Miraculum pojawiały się w latach 20. XX wieku, należy stwierdzić, że wyprzedzały swoją epokę i stanowiły luksusowy towar dla kobiet.

Warto wspomnieć również o tym, że to właśnie doktor Leon Luster jako pierwszy wprowadził do medycyny pojęcia skóry wrażliwej, suchej, prawidłowej, tłustej i wiotczejącej. Ambasadorkami marki Miraculum były wówczas piosenkarka Hanka Ordonówna oraz Miss Polonia 1930 Zofia Batycka.

Po drugiej wojnie światowej przez kolejne dwie dekady przedsiębiorstwo Miraculum wypuszczało na rynek coraz śmielsze w swoim designie, emanujące seksapilem perfumy, jednak najpopularniejszą linią stała się Pani Walewska, która ukazała się w 1971 roku.

Inspiracja do stworzenia marki Pani Walewska

Inspiracją do stworzenia tej marki była Maria Walewska, czyli polska kochanka Napoleona Bonapartego, który poznał ją w 1807 roku na balu karnawałowym, jaki odbywał się na Zamku Królewskim w Warszawie. Nie bez znaczenia w kreacji marki Pani Walewska pozostał popularny wówczas film Marysia i Napoleon z 1966 roku, w których główne role zagrali Beata Tyszkiewicz i Gustaw Holoubek.

Od tej pory kosmetyki marki Pani Walewska stały się synonimem luksusu, a każda kobieta aspirująca do miana damy musiała mieć je w swojej toaletce. Najpopularniejszym i najbardziej kojarzonym z marką produktem były oczywiście perfumy w granatowym flakoniku, którego kształt przypominał słynny kapelusz Napoleona.

Pani Walewska w wolnej Polsce

Popularność kosmetyków Pani Walewskiej nie spadła w okresie kapitalizmu w latach 90. Wciąż chętnie sięgały po nie wierne konsumentki oraz ich córki, które czerpały wzór ze swoich matek. Choć marka na kilka zniknęła z rynku po przejęciu Miraculum przez Kolastynę w roku 2003, to z sukcesem powróciła w 2011 roku. Po kosmetyki Pani Walewska sięgają motywowane nostalgią damy, dla których były one świadectwem ich klasy.

Kosmetyki Pani Walewska

W Gemini dostępne są kosmetyki do pielęgnacji Pani Walewska. Wśród nich do wyboru są: mydła w kostce i w płynie oraz płyny do kąpieli.

W ofercie kosmetyków Pani Walewskiej znajdują się również odżywcze i przeciwzmarszczkowe kremy do twarzy. Wszystkie produkty są perfumowane i pozostawiają na ciele zapachy znane z perfum Pani Walewska.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki